Nawigacja

  • Pomagamy odbudować polski kościół na Syberii

     Nasza szkoła włączyła się do akcji "Syberyjski Białystok- Zmartwychwstanie" zbierając fundusze na odbudowę starego, drewnianego kościółka w syberyjskiej wiosce Białystok. Kościółek, wybudowany przez pierwszych polskich dobrowolnych osadników w tamtych okolicach, spłąną w zeszłym roku w niewyjaśnionych okolicznościach. Polscy księża jezuici, sprawujący opiekę duszpasterską na Syberii zaapelowani o pomoc finansową. Wiadomość o tym dotarła do nas przez jedną z uczennic, której wujek jest właśnie jednym z tych jezuitów. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas podjęli się zbierania pieniędzy do puszek. Dziękujemy wszystkim uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się do akcji!

     

  • Pierwszy Dzień Wiosny

     21 marca powitaliśmy wiosnę pod hasłem zdrowego pokarmu, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Nasi uczniowie przygotowali rozmaite zdrowe przekąski i napoje oraz plakaty dotyczące zdrowego odżywiania. Każdy mógł się także "poczęstować" duchową strawą, czyli wziąć ze sobą ulotkę z pozytywnym tekstem: sentencją, cytatem itd

     

  • Kino Alek - 24 marca

    W sobotę, 24 marca o godz 19.00, w kinie Alek wyświetlimy film " Błogosławiona wina".
    Jest to niezwykła historia skradzionego obrazu, który zuchwały Polak, Mikołaj Spieha, przywiózł do Kodnia. Będzie można zobaczyć jakie znaczenie w historii naszego Narodu ma wizerunek Matki Bożej Kodeńskiej. Zapraszamy!

  • Odwiedziny Szkolnego Koła Caritas w Domu Pomocy Społecznej

      W sobotę 10 marca grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas wybrała się z muzyczną wizytą do Domu Pomocy Społecznej w  Robercinie, prowadzonego przez siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. Uczniowie przygotowali program artystyczny złożony z różnorodnych piosenek- były pieśni patriotyczne ( z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości), a także popularne, znane wszystkim z radia lub z wieczorów przy ognisku. Mieszkanki domu przyjęły nas niezwykle serdecznie, wykonując piosenkę na powitanie. Natomiast podczas występu młodzieży śpiewały razem z nami (wykazując się przy tym zadziwiającą znajomością tekstów) i gorąco oklaskiwały każdy punkt repertuaru. Na zakończenie uczniowie zaproponowali nauczenie zebranych  pań religijnej piosenki z pokazywaniem, co spotkało się z ogromnym aplauzem. Wspólne wykonanie "On jest tu" trwało bardzo długo i było niejako przypieczętowaniem więzi, jaka wytworzyła się w trakcie całego spotkania. Zostaliśmy zaproszeni na kolejną wizytę, tym razem już z tańcami (po zakończeniu Wielkiego Postu). Na zakończenie siostry franciszkanki przekazały w darze dla biblioteki szkolnej książki o świętym Zygmuncie Szczęsnym Felińskim, zaś pensjonariuszki domu opieki ugościły uczniów słodkościami. 

     

  • Konkurs Wielkanocny

     Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w konkursie na kartkę świąteczną o tematyce Paschalnej. Oceniana bedzie nie tylko strona estetyczna i artystyczna pracy, ale i jej przekaz w formie życzeń lub napisu, nawiązujący do najważniejszego w chrześcijaństwie święta. Szczegóły konkursu znajdują się na ogłoszeniach na terenie szkoły. Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, który objął patronat nad naszym konkursem zapewnia nagrody dla zwycięzców! Najlepsza kartka zostanie powielona i rozesłana z życzeniami do Przyjaciół Szkoły.

     

  • Rekolekcje szkolne

     Serdecznie dziękujemy klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego za przygotowanie i poprowadzenie rekolekcji dla naszych uczniów. Przez dwa dni - 5 i 6 marca - młodzież pracowała w grupach pod kierunkiem pełnych zapału i radości pallotyńskich alumnów, słuchając Słowa Bożego, dyskutując, oglądając filmy, śpiewając i podejmując różnorodne zadania. W trakcie rekolekcji była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, a zwieńczeniem wszystkich duchowych przeżyć był udział we Mszy Świętej sprawowanej przez księdza Łukasza Czublę.

     

  • IV Bieg Żołnierzy Niezłomnych

      2. marca 2018 r. odbył się IV Bieg Żołnierzy Niezłomnych, zorganizowany przez naszą Szkołę przy wsparciu Gminy Lesznowola. Mroźna pogoda nie odstraszyła uczestników, którzy pokonali dystans 1963 metrów. Zwyciężył Jakub Salomonowski, zaś nasz uczeń Andrzej Bęza zajął trzecie  miejsce. Oprócz biegu tego dnia rozegrano turniej piłkarski. Przed biegiem odbyło się uroczyste zapalenie znicza przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, z udziałem p. Waldemara Kruszyńskiego - Prezesa Zarządu Obwodu Warszawa Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” oraz Grupy Rekonstrukcyjnej. Po biegu Grupa Rekonstrukcyjna przedstawiła w inscenizacji poruszający fragment losów żołnierzy wyklętych ukrywających się w lasach. Następnie wszyscy  zostali uraczeni pyszną grochówką przygotowaną przez restaurację "Hotel Poniatowski". Na zakończenie obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych odbył się koncert zespołu "Specjaliści ", w którym gra nasz  nauczyciel wf-u, pan Jacek Bartoszewski. Mocne brzmienie zespołu idealnie pasowało do mocnego przekazu, dotyczącego tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Dziękujemy wolontariuszom, którzy brali udział w zorganizowaniu i prowadzeniu imprezy, nauczycielom, Radnemu Gminy Lesznowola- panu Łukaszowi Grochali i wszystkim uczestnikom.

     

  • Społeczność Szkolna Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego ma zaszczyt zaprosić na uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się dnia 3 marca 2018 r. na terenie Publicznego Katolickiego LO w Magdalence, ul Wiejska 2.

  • Chemia i biologia w Centrum Nauki Kopernik

    W dniu 22 lutego uczniowie klasy IIb gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pobytu w Centrum uczniowie poznali różne prawa fizyki samodzielnie wykonując doświadczenia i eksperymenty. Wszystkiego mogli dotknąć!

    Głównym jednak celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów gimnazjum poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych (laboratorium biologiczne i chemiczne).

    W czasie warsztatów chemicznych uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Jak zginął Stefan?" i aby rozwiązać zagadkę kryminalną wcielili się w laborantów. Zanalizowali próbkę z miejsca zbrodni, następnie na podstawie wyników próbowali wydedukować, czym zatruł się denat z akt policyjnych.

    Optyczne oczyszczanie tkanek - metoda, która sprawia, że serce, płuca, wątroba i inne organy stają się przezroczyste. Jak uzyskać taki efekt? Tego nasi uczniowie dowiedzieli się, odwiedzając laboratorium biologiczne. Przekonali się też, jak przeźroczystość pomaga w badaniach naukowych oraz zobaczyli pierwsze organizmy eukariotyczne, które zostały zmodyfikowane genetycznie — nicienie glebowe.

    „Obudzić Krakena" to temat warsztatów fizycznych. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, jakie prawa fizyki pomagają trafiać do celu. Sprawdzili co wpływa na zasięg rzutu ukośnego i jaka wiedza matematyczna jest potrzebna artylerzystom. Piraci ani morskie potwory nie mieli z nimi żadnych szans!

  • Julia Dyczkowska laureatką Konkursu Polonistycznego

     Z radością informujemy, że Julia Dyczkowska, uczennica trzeciej klasy naszego gimnazjum została laureatką wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia! Wiemy, że sukces jest efektem nie tylko zdolności Julii, ale także jej determinacji i pracowitości. Serdecznie gratulujemy polonistce, Pani Ewie Dulnej-Rak, która swoją wiedzą, wsparciem i entuzjazmem przyczyniła się do sukcesu Julii. Nasza laureatka ma już zapewnioną maksymalną liczbę punktów z części polonistycznej egzaminu gimnazjalnego (z której jest oczywiście zwolniona), ocenę celującą z języka polskiego na koniec roku i przyjęcie w pierwszej kolejnosci do wybranego przez siebie liceum ogólnokształcącego.

     

  • Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

       Serdecznie gratulujemy uczniom naszego liceum, którzy uzyskali najwyższe lokaty w X Edycji Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Mikołaj Mateusiak zajął I. miejsce,  Ania Wosiek - II. miejsce, a Michał Lech otrzymał wyróżnienie. Konkurs jest organizowany pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego, pana Wojciecha Ołdakowskiego, a jego tematyka dotyczyła rozwoju nauki i techniki USA.

  • Zmiana planu lekcji

    Od poniedziałku - 26 lutego obowiązuje nowy plan lekcji. Jest opublikowany na stronie szkolnej. Sale będą poprawione w poniedziałek, tak więc prosimy o uważne przeczytanie planu podanego w wersji papierowej w szkole.

  • XIII Zawody w pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora SSP 10 i SG 27

     

    W tegorocznych zawodach łącznie brało udział 29 szkół i 476 zawodników. Nasi reprezentanci - bracia Eryk i Filip Rozmysłowscy - spisali się rewelacyjnie. Obaj startowali w kategorii 14-16 lat. Eryk dwukrotnie zwyciężył - w konkurencji 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Filip był drugi na 50m stylem motylkowym. Szkoła zdobywając trzy miejsca na podium, wyróżniła się w klasyfikacji medalowej, tym bardziej, że startowała w tych zawodach po raz pierwszy.

  • Wiosenne wyjście teatralne

    Wiosną, 22 kwietnia, zapraszamy wszystkich chętnych na spektakl "Wujaszek Wania" do Teatru Polskiego. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 16.00. Bilety w cenie 64 zł. można do 26.02 rezerwować u p. Katarzyny Kowalczuk.

  • Klasy Ia LO i Ib LO w Muzeum Powstania Warszawskiego.

    15 lutego klasy  Ia i Ib  odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja w muzeum poświęcona jest wydarzeniom z sierpnia i września 1944 roku i stanowi hołd dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i swoją stolicę. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Uczniowie klas pierwszych Liceum mieli okazję przenieść się w scenerię miasta sprzed ponad 70 lat. Sercem Muzeum jest stalowy monument,  na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym. Uczniowie mieli okazję obejrzeć powstańczą drukarnię, w której znajdują się sprawne do dzisiaj maszyny drukujące obwieszczenie Dowódcy AK z 3 sierpnia 1944 roku, obejrzeć fragmenty kronik powstańczych w Kinie Palladium oraz przejść się kanałami. Zwiedzanie zakończyło się projekcją filmu „Miasto Ruin” – pierwszą na świecie cyfrową rekonstrukcją zdjęć wykonanych z pokładu samolotu Liberator  B-24 i pokazującą zniszczone miasto. Po zwiedzaniu Muzeum – pojechaliśmy na Lodowisko Stegny:)

  • I. Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Magdalence

    W dniach 9-11 lutego 2018 r.  nasza szkoła była miejscem  Pierwszych Warsztatów Muzyki Liturgicznej  w Magdalence, zorganizowanych przez naszą szkołę we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lesznowoli.  Uczestniczyło w nich ponad 90 osób (wokalistów i instrumentalistów). Przeważały osoby dorosłe, ale nie zabrakło także uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem znakomitych muzyków: Urszuli Rogali, Huberta Kowalskiego i Rafała Maciejewskiego uczono się nowych utworów oraz zgłębiano tajniki warsztatu. W programie była modlitwa, rozśpiewanie, próby poszczególnych głosów i orkiestry oraz próby tutti,  Msza Święta, konferencja i Adoracja. Nasi wolontariusze zaopatrzyli "szkolną kawiarenkę" w domowe ciasta do kawy i herbaty. Zwieńczeniem warsztatów była  oprawa muzyczna niedzielnej Mszy Świętej w kościele w Magdalence i następujący po niej koncert. Gorąco dziękujemy muzykom za to, że dzięki ich sztuce mogliśmy doświadczyć  wspaniałych i niezapomnianych przeżyć duchowych  i artystycznych. Dziękujemy prowadzącym warsztaty za profesjonalizm, otwartość, radość i wspaniałe serca, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Jolancie Walentynie Sobolewskiej za pomoc i życzliwość, księdzu Proboszczowi Mirosławowi Cholewie, księdzu Łukaszowi Czubli oraz księdzu Pawłowi Zakrzewskiemu za opiekę duszpasterską. Najcieplej dziękujemy Pani Katarzynie Kowalczuk, która wymyśliła te warsztaty i wkładając wiele pracy, pasji i czasu doprowadziła do ich realizacji oraz czuwała przez cały czas ich trwania. Zapraszamy na FOTORELACJĘ.

  • Studniówka 2018

    W sobotę 3 lutego odbyła się czwarta w dziejach naszego liceum studniówka. Maturzyści i ich rodzice oraz nauczyciele najpierw uczestniczyli we Mszy Świętej koncelebrowanej przez księdza  Mirosława Cholewę, księdza Dyrektora Sylwestra Jeża oraz gospodarza miejsca - Księdza Dziekana w kościele w Rembertowie. Ksiądz Mirosław skierował do młodzieży homilię opartą na słowach Jezusa "idżcie na miejsce pustynne i odpocznijcie nieco". Po Mszy Świętej wszyscy udali się do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Krótka część oficjalna składała się z uczniowskich podziękowań dla nauczycieli i Rodziców oraz przemówienia Pani Dyrektor - Doroty Koprowskiej, a potem wszyscy zebrani podziwiali naszych maturzystów w majestatycznym polonezie. Najpierw  tańczyli sami uczniowie, później razem z nauczycielami, z Panią Dyrektor na czele. W części artystycznej wysłuchaliśmy mini-koncertu w wykonaniu tegorocznych maturzystek: Marysi Romańskiej i Izy Skowrońskiej. Uczniowie wręczyli bukiety kwiatów Pani Dyrektor, Wychowawczyni- Pani Renacie Brzozowskiej oraz obu księżom. Po części oficjalnej rozpoczęło się przyjęcie połączone ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do galerii na fotorelację.

  • Szanowni Państwo,
    serdecznie zapraszamy na V Bal Charytatywny na rzecz Szkół Katolickich w Łazach - Magdalence. W tym roku bawimy się w klimatach lat 80-tych w sobotę - 10 lutego 2018 r. od godz. 19.15.
    Wodzirej, dobra muzyka oraz szampańska atmosfera sprawi, że będzie to niezapomniany, karnawałowy wieczór w Hotelu Książe Poniatowski (ul. Wąska 12b, 05-552 Łazy)

    Zapisy i wpłata do dnia 5 lutego, cena biletu 170 zł od osoby.
    Zapisy w kawiarence parafialnej w każdą niedzielę, po mszach św. oraz w sekretariacie liceum katolickiego. (w czasie ferii sekretariat pracuje w godz.9.00-13.00, bilety można też rezerwować telefonicznie). Oprócz wspólnej zabawy odbędą się  aukcja oraz loteria. Cały dochód z loterii i aukcji zostanie przeznaczony na refinansowanie szkoły.                               

            

  • IV Szkolny Konkurs Kolęd

     31 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Kolęd. Każda klasa (z wyjątkiem maturzystów, którzy muszą teraz jak najwięcej czasu poświęcać nauce) przygotowała dwie kolędy: tradycyjną i autorską. Mogliśmy podziwiać nie tylko zdolności wokalne i instrumentalne wykonawców, lecz także ich kreatywność, zaangażowanie, układy choreograficzne, kostiumy, a nawet efekty świetlne. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały zdaniem szanownego jury na nagrody, ale serca podbiła brawurowo wykonana autorska kolęda klasy 3A Gimnazjum, która zwyciężyła. Drugie miejsce zajęła klasa 2B Gimnazjum, a trzecie klasa 7a. Wyróżnienie otrzymał Maciej Trojanowski za "zaskakujący zwrot akcji", czyli wprowadzenie w pewnym momencie "bitowania" do spokojnej kolędy w wykonaniu jego koleżanek i kolegów z klasy 2B. Klasa 2 liceum wykazała się niezwykłą pasją i zdolnościami rapowania, zaś klasa 1B liceum w autorskiej kolędzie błysnęła nie tylko ciekawym tekstem, ale i "solówką" swej wychowawczyni. Dziękujemy wszystkim klasowym autorom, wykonawcom oraz ich wychowawcom, którzy takze brali udział w konkursie!

      

  • Polecamy Rodzicom

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence
    ul. Wiejska 2
    05-552 Łazy
  • 694455717

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie