LICEUM Regulamin rekrutacji LO Dokumenty do pobrania LO WAŻNE TERMINY

LICEUM

W roku szkolnym 2020/21  planujemy utworzyć  trzy klasy pierwsze liceum liczące po 28 uczniów.

Chcemy przygotować uczniów do studiów na kierunkach technicznych, ekonomicznych, medycznych i farmaceutycznych oraz humanistycznych.

Planujemy realizować rozszerzenia z następujących przedmiotów: chemia, fizyka, matematyka, biologia, geografia, historia, język polski, informatyka. Rozszerzenia będą realizowane w grupach międzyklasowych.

Język angielski w naszej szkole jest realizowany na poziomie rozszerzonym i podstawowym (w zależności od wyboru rozszerzeń), natomiast pozostałe języki są realizowane na poziomie podstawowym. Do tej pory były to: język niemiecki, język włoski, język hiszpański i  język francuski.

Przewidujemy możliwość wprowadzenia rozszerzeń innych języków obcych w miarę zainteresowania.

Proponowane grupy rozszerzeń to:

język angielski - język łaciński - język francuski* lub włoski*, hiszpański*, niemiecki* ( grupa zostanie utworzona jeśli będzie liczyła co najmniej 14 uczniów dla jednego z wymienionych i oznaczonych * języków.

fizyka-matematyka-informatyka

fizyka-matematyka- język angielski

geografia - język polski - język angielski

geografia - matematyka - język angielski

biologia - chemia - język angielski

biologia - chemia - matematyka

historia -  język polski - język angielski

Nasze liceum jest miejscem edukacji, formacji, kształtowania postaw i charakteru.

Chcemy rozróżniać dobro od zła, podejmować dobre decyzje,

żyć mądrze, pięknie i zgodnie z zasadami Ewangelii.

Czas w naszej szkole to czas budowania dobrych relacji z Panem Bogiem,

drugim człowiekiem i samym sobą.

Zapraszamy!!!