O nas Historia szkoły Pierwsze wrażenia Nasi Absolwenci Dokumenty Egzaminy zewnętrzne Kadra liceum 2023/24 Wychowawcy 2023/2024

O nas

Szkoły katolickie w Magdalence rozpoczęły swoją działalność w 2012 r. Dzięki staraniom i wielkiemu zaangażowaniu
ks. proboszcza Mirosława Cholewy i Parafian mamy nowoczesny budynek szkolny, w którym kształci się 309 uczniów (rok 2023/24).  Zatrudniamy kadrę, która nie szczędzi sił ani czasu, aby pracować dla młodzieży i z młodzieżą.  Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje pedagogiczne i wychowawcze. Istotnym elementem naszej pracy  jest rozwój duchowy wszystkich osób będących we wpólnocie szkolnej.

Przy zakładaniu szkoły ważne  było, aby nie stwarzać bariery finansowej dla uczniów chcących uczyć się i rozwijać w duchu katolickim, stąd  jest ona od początku publiczna, a co za tym idzie bezpłatna.

Przedmioty rozszerzone w liceum

Rozszerzenia realizowane w klasach licealnych:

matematyka-informatyka- język angielski

fizyka-matematyka-informatyka

fizyka-matematyka- język angielski

geografia - matematyka - język angielski

biologia - chemia - język angielski

historia -  język polski - język angielski

Języki nauczane w szkole

Licealiści uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym ( 5 godzin tygodniowo), a jako drugi język mają do wyboru język francuski, język włoski, język hiszpański i  język niemiecki. (2 godziny w tygodniu).

Dodatkowo uczniowie pierwszej  liceum mają podstawy języka łacińskiego ( 1 godzina tygodniowo).

Szkoła jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.