Nawigacja

O nas Historia szkoły Dokumenty Egzaminy zewnętrzne Kadra szkoły podstawowej Kadra liceum Wychowawcy 2019/2020 Nasi Absolwenci Pierwsze wrażenia osiągnięcia uczniów

O szkole

O nas

Szkoły katolickie w Magdalence rozpoczęły swoją działalność w 2012 r. Dzięki staraniom i wielkiemu zaangażowaniu
ks. proboszcza Mirosława Cholewy i Parafian mamy nowoczesny budynek szkolny, w którym kształci się 267 uczniów.  Zatrudniamy kadrę, która nie szczędzi sił ani czasu, aby pracować dla młodzieży i z młodzieżą.  Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje pedagogiczne i wychowawcze. Istotnym elementem naszej pracy  jest rozwój duchowy wszystkich osób będących we wpólnocie szkolnej.

Przy zakładaniu szkoły ważne  było, aby nie stwarzać bariery finansowej dla uczniów chcących uczyć się i rozwijać w duchu katolickim, stąd  jest ona od początku publiczna, a co za tym idzie bezpłatna.

  Przedmioty rozszerzone w liceum

Rozszerzenia realizowane w klasach licealnych:

Język angielski realizowany jest na poziomie rozszerzonym we wszystkich klasach.

KLASA PIERWSZA: język polski i matematyka realizowane są na poziomie podstawowym i rozszerzonym, natomiast pozostałe przedmioty rozszerzone rozpoczynają się od klasy drugiej.

Możliwe są  rozszerzenia:

biologia, chemia, fizyka-matematyka- informatyka, matematyka-informatyka, geografia-matematyka, biologia-chemia-matematyka, historia-WOS-język polski, historia-język polski

Języki nauczane w szkole

W gimnazjum obowiązkowym językiem ( 4  godziny w tygodniu) jest język angielski. jako drugi język obcy uczniowie mają do wyboru język francuski, język hiszpański i  język niemiecki. (2 godziny w tygodniu)

Licealiści uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym ( 5 godzin tygodniowo), a jako drugi język mają do wyboru język francuski, język hiszpański i  język niemiecki. (2 godziny w tygodniu).

Dodatkowo uczniowie pierwszej i drugiej klasy  liceum mają podstawy języka łacińskiego ( 1 godzina tygodniowo).

Szkoła jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence
    ul. Wiejska 2
    05-552 Łazy
  • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 85