Nawigacja

 • Rekolekcje Wielkopostne - trzeci dzień.

  Po dwóch dniach konferencji, pracy grupowej i osobistej uczniów przyszedł czas na przyjęcie głoszonego karygmatu poprzez wspólną modlitwę. Ten dzień młodzież i nauczyciele spędzili w kościele, rozpoczynając Drogą Krzyżową. Po niej rekolekcjoniści wygłosili konferencję przygotowującą do sakrementu pokuty. Wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź,do której przystąpiło bardzo dużo osób, poprzedziła uroczystą mszę świętą, kończącą czas Rekolekcji Wielkopostnych.

  Gorące brawa i słowa podziękowania ze strony dyrekcji i uczniów bardzo dobrze oddały wdzięczność naszej szkolnej wspólnoty za duchowe wzmocnienie i utwierdzenie w żywej wierze umożliwiające pełniejsze przeżywanie nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańśkiego.

 • Rekolekcje Wielkopostne - drugi dzień.

  Podczas drugiego dnia Rekolekcji klerycy kontunuowali pracę z młodzieżą w poszczególnych grupach klasowych. Wspólnym celem wszystkich podejmowanych w duchu kerygmatycznym działań, była pomoc w osobistym poznaniu i doświadczeniu Boga przez naszych uczniów. 

  Głoszone konferencje, osobiste świadectwa, historie bliskich i znajomych żyjących blisko Boga na co dzień, starannie dobrane środki multimedialne i dydaktyczne torowały drogę do zrozumienia iż u Boga jest meijsce dla wszystkich ludzi, także tych słabych i emocjonalnie poranionych, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa tu i teraz, dla każdego i w każdym z nas, a Jego miłość jest największą siłą zwyciężającą zwątpienie i zło.

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Rekolekcje Wielkopostne - pierwszy dzień.

  20 marca wspólną modlitwą w kościele rozpoczęliśmy trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne w naszym liceum. Zmobilizowani duchowo uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły na warszraty prowadzone przez charyzmatycznych kleryków Pallotynów: Karola, dwóch Mateuszów, dwóch Pawłów, Damiana, Vitalija i Paulino z Korei.

  Pierwszy dzień wartsztatów upłynął w duchu rozważań i ćwiczeń dotyczących między innymi tematyki budowania właściwych relacji z samym sobą jako koniecznej bazy do stworzenia właściwych realcji z innymi ludźmi i Panem Bogiem.

  Na zakończenie dnia klerycy zachęcili uczniów do przesyłania pytań, dzielenia się problemami za pomocą anonimowych ankiet tak żeby jeszcze lepiej móc zbliżyć się i odpowiedzieć na zapotrzebowanie duchowe młodzieży

   

 • Materiały dla maturzystów

  Szanowni Maturzyści, w zakładce "Egzamin maturalny 2023" są zamieszczone materiały pomocnicze w przygotowaniach do egzaminów opracowane przez CKE.

 • Zaproszenie z Uniwersytetu Warszawskiego

  Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do odwiedzenia Kampusu Ochota w sobotę 1 kwietnia podczas Dnia Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego (DOKO'23) - wspólnego przedsięwzięcia sześciu wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Psychologii oraz jednostek współpracujących: CeNT, ŚLCJ, CNBCh, Kolegium MISMaP, UCBS.

  DOKO'23 rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 10:00 w budynku Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5).

  Na część zajęć obowiązują zapisy, które będą realizowane przez stronę zapisy. Zapisy ruszają 25 marca.

  Więcej: Dzien_Odkrywcow_Kampusu_Ochota.pdf

 • Matematyka dla Ciekawych Świata

  Zapraszamy do czternastej edycji projektu Matematyka dla Ciekawych Świata. Do udziału w niej chcemy serdecznie zaprosić uczniów z Państwa Szkoły chcących rozwijać swoje zainteresowania matematyczne i informatyczne. Projekt prowadzony jest przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Urzędem Miasta St. Warszawa. Główny nurt tegorocznej edycji będzie powtórzeniem nurtu zeszłorocznego, który spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem uczestników: Jak modelować epidemię? Temat ten wprowadzi uczniów w tajniki modelowania matematycznego, poczynając od podstawowych funkcji matematycznych aż po równania różniczkowe; przedstawimy je oczywiście w sposób przystępny dla ucznia liceum. Nurt główny będzie serią dziesięciu spotkań, z naciskiem na pracę w małych grupach i elementy integracyjne. Jak zwykle część zajęć będziemy odbywać w pracowni komputerowej, gdzie uczestnicy zaprogramują swoje modele; przy tym wcześniejsza umiejętność programowania nie jest konieczna. 

  Zajęcia będą odbywać się od początku marca, w poniedziałku i czwartki, popołudniami, na kampusie Ochota Uniwersytetu Warszawskiego - głównie stacjonarnie, w przypadku wykładów hybrydowo.  Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Zainteresowanych uczniów prosimy o osobiste zgłoszenie przez formularz rejestracyjny na stronie internetowej ciekawi.icm.edu.pl do dnia 22 lutego 2023 r. Uczeń musi dostać potwierdzenie przyjęcia na kurs, by wziąć w nim udział. Wskazana jest także rekomendacja ucznia przez jego nauczyciela matematyki lub informatyki. Nauczycieli prosimy o przesłanie jej mailem na adres ciekawi@icm.edu.pl w tym samym terminie. Wskazówki do jej napisania – a także szczegółowe informacje dotyczące terminów spotkań, programu, organizacji i rekrutacji - znajdziecie Państwo na stronie ciekawi.icm.edu.p

 • „Ferie z historią najnowszą. Kurs dla maturzystów” – 13–17 lutego 2023

  Zapraszamy wszystkich uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości do wspólnego powtórzenia materiału z historii najnowszej. Kurs składa się z części wykładowej oraz analizy zadań maturalnych z historii w poprzednich latach. 
  Kurs „Ferie z historią najnowszą. Kurs dla maturzystów” odbędzie się w dniach 13–17 lutego 2023 r., w godzinach 16:30–19:30 na platformie MS Teams.
  Zapisy na warsztaty przez stronę internetową organizatora kursu – Centralnego Przystanku Historia Instytutu Pamięci Narodowej: http:// https://centrumedu.ipn.gov.pl/ph/kursy/kalendarium

 • Studniówka 2023

      W sobotę, 4 lutego tegoroczni maturzyści bawili sie na studniówce. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 18.00. Wraz z Księdzem Proboszczem Mirosławem Cholewą i z ks. Michałem Wszeborowskim modliliśmy się o błogosławieństwo dla bohaterów dnia, nauczycieli oraz rodziców. W modlitwie pamiętaliśmy o Panu Jacku Kitlińskim, który zmarł w grudniu zeszłego roku. 

  Bal studniówkowy był zorganizowany w Nadarzynie, w restauracji  Leśna Perła. Zabawę otworzyła p. dyr. Dorota Koprowska witając wszystkich zebranych i dając sygnał do rozpoczęcia poloneza cytatem z "Pana Tadeusza".

   Po tradycyjnym tańcu głos zabrali Maturzyści. W ich imieniu usłyszeliśmy:  " W końcu  nadeszła ta długo oczekiwana chwila, noc podczas której będziemy świętować zakońzcenie ważnego dla nas etapu. Cztery lata w szkole średniej - to dość dużo godzin i minut, chwil radosnych i wspaniałych, ale też trudnych i smutnych. Chcieliśmy i  musielismy doświadczyć wielu zdarzeń i sytuacji, aby móc rozwijać się i dojrzewać, ewaluować, uczyć się sztuki poznawania samych siebie i próbować zrozumieć otaczający nas świat. Jest powiedziane, że matura, do której niebawem przystąpimy, to egzamin dojrzałości. Życzę Wam, drogie Koleżanki i Koledzy, aby ta dojrzałość a zarazem dorosłość przerodziły się w stan, w którym zaakceptujecie swoje wewnętrzne dziecko, które jest orędownikiem wrażliwości. Sprawia ona wprawdzie, że w spotęgowanym stopniu odczuwa się bolączki tego świata, ale też pozwala na doświadczenie takich wartości jak miłość, przyjaźń, wolność, piękno i wiara.

  Z prawdziwą przyjemnością chcielibyśmy skierować kilka słów do obecnego tu Grona.
     Podziękowania przekazujemy Księdzu Proboszczowi Mirosławowi Cholewie, za obecność, za wsparcie, przewodnictwo duchowe i za wybudowanie miejsca, w którym czujemy się bezpiecznie, w którym możemy się uczyć, rozwijać i doświadczać przygód.
      Szanownej Pani Dyrektor Dorocie Koprowskiej, z całego serca dziękujemy za troskę i zaangażowanie w rozwój naszej szkoły. Za wszelkei przedsięwziecia, akcje, projekty, za stawianie czoła trudnościom, za dążenie do celu, jakim jest tworzenie ciepłego, spokojnego miejsca. Dziękujemy, że mimo licznych obowiązków, które na Pani spoczywają, zawsze mogliśmy liczyć na rozmowę i zrozumienie.
       Dziękujemy Wszystkim Nauczycielom za ogrom pracy w łożóny w nasze nauczanie i kształtowanie naszych wnętrz. Najserdeczniejsze podziękowania przekazujemy Wychowaczyniom: Pani Natalii Karpowicz, Pani Renacie Markowskiej i w szczególności Pani Kindze Bysko za mentalne wsparcie, czuwanie nad nami, pomoc w przygotowaniu dekoracji i zadbanie o każdy szczegół.
      Dziękujemy za bycie dla nas Przewodnikami, za każdą lekcję, która zostanie w nas do końca życia, za wiarę w nas, gdy już sami ją traciliśmy i ciągłe motywowanie do rozwoju i działania. 

  Dzisiejszy bal nie odbyłby się, gdyby nie pomoc naszych Rodziców. Dziękujemy całemu Komitetowi Studniówkowemu za wspaniałą organizację, wysłuchanie naszych pomysłów, potrzeb i wsparcie na każdym etapie. W tym momencie nie pozostało nam nic innego jak rozpocząć szampańską zabawę!"

 • VIII bal charytatywny

   W sobotę, 28 stycznia 2023 r. mieliśmy okazję wspaniale bawić się w hotelu Książe Poniatowski. Przyjaciele naszego liceum spędzili czas przy dobrej muzyce i pysznym jedzeniu. Aukcja i loteria towarzyszyły zabawie, a zebrane pieniądze wpłynęły na konto Fundacji wspierającej naszą szkołę. Całością dowodził DJ, który inwencją twórczą uczynił ten wieczór prawdziwie wyjątkowym. Gorąco dziękujemy Organizatorkom i Organizatorom zabawy, szczególne podziękowania kierujemy do Pani Ewy Dulnej Rak i Pani Kariny Leszczyńskiej. Wszystkich  Przyjaciół Szkoły już dziś zapraszamy na IX Bal Charytatywny w styczniu 2024r. 

 • Zmiana planu od poniedziałku 30. stycznia 2023

  Przypominamy, że od poniedziałku 30. stycznia wracamy do wcześniejszego planu lekcji. 

 • Licealny bal karnawałowy

  25 stycznia 2023 r. uczniowie naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w balu karnawałowym zorganizowanym przez p. Dyrektor. Zabawę poprowadził wodzirej, nasz absolwent Andrzej Bęza, a uczestnicy mogli bawić się pod opieką nauczycieli od 18.00 do 21.00. Była to idealna okazja do rozrywki po wytężonej pracy w pierwszym półroczu. 

 • Srebrna tarcza po raz szósty

  Z radością powiadamiamy, że w  tegorocznym rankingu Perspektyw uzyskaliśmy 330 (365 w 2022r) miejsce w Polsce i 86 w województwie mazowieckim. Tym samym plasujemy się wśród 500 najlepszych liceów w kraju i uzyskujemy Srebrną Tarczę. NAUCZYCIELOM,  UCZNIOM I RODZICOM SERDECZNIE GRATULUJEMY :)

  https://2023.licea.perspektywy.pl 

 • Bal dla Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły

  Szanowni Państwo,
  po dwóch latach tęsknoty za tańcem i dobrą zabawą serdecznie zapraszamy na nasz tradycyjny BAL. Już 
  28 stycznia 2023 r. (sobota) odbędzie się VIII Bal Charytatywny, jak zawsze do tej pory,  w Hotelu Książę Poniatowski.
  Zabawę będzie animował profesjonalny wodzirej, który zaprosi wszystkich do tańca przy największych, wybranych przez naszych gości przebojach. Tańce rozpoczniemy uroczystym polonezem. W czasie wieczoru przewidujemy liczne niespodzianki i ciekawe konkursy. Chętni będą mogli wziąć udział w loterii i licytacji.
  Dochód z balu zostanie przeznaczony na rzecz naszego liceum.
  Bilety można nabywać w kawiarence parafialnej przy parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence po mszach świętych i w sekretariacie liceum. Cena biletu 250 zł / osoby.
   ZAPRASZAMY:)

 • Zbliża się koniec pierwszego okresu 2022/23

  W związku z podsumowaniem pracy i umiejętności uczniów przypominamy zasady obowiązujące w naszej szkole zapisane w statucie. Jednocześnie informujemy, że oceny cząstkowe otrzymane po 11 stycznia są wpisywane na II okres. 

  § 63

  1.Śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych ustalają nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne, a śródroczną i roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania – wychowawca oddziału po zasięgnięciu opinii nauczycieli, innych pracowników szkoły, uczniów danego oddziału oraz ocenianego ucznia. 

  2.. Śródroczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych i śródroczną ocenę klasyfikacyjną zachowania ustala się w terminie ustalonym przez dyrektora.

  3. W terminie ustalonym przez dyrektora nie później niż na dwa tygodnie przed śródrocznym/rocznym klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawcy, z zastrzeżeniem ust. 9, ustalają i wpisują do dziennika lekcyjnego, w wyodrębnionej kolumnie, przewidywane śródroczne/roczne oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych i religii oraz przewidywane śródroczne/roczne oceny klasyfikacyjne zachowania.

  4. Nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne i wychowawcy klas I-IV liceum informują uczniów o przewidywanych śródrocznych/rocznych ocenach klasyfikacyjnych oraz ocenach zachowania uczniów i rodziców za pomocą e-dziennika. (do 11. stycznia 2023r.)

  § 64

  1. W ciągu trzech dni od daty uzyskania przez rodziców informacji o przewidywanych śródrocznych/rocznych ocenach klasyfikacyjnych uczeń lub jego rodzice mogą zwrócić się odpowiednio do nauczyciela prowadzącego dane zajęcia edukacyjne lub wychowawcy oddziału z wnioskiem o ustalenie śródrocznej/rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych lub śródrocznej/rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania wyższej niż przewidywana. (do 16. stycznia 2023r.)

  2. W przypadku wniosku o ustalenie śródrocznej/rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych wyższej niż przewidywana nauczyciel może:

  1) podtrzymać przewidywaną ocenę – jeśli stwierdzi, że jest ona zgodna z wymaganiami edukacyjnymi niezbędnymi do jej uzyskania;

  2) ustalić ocenę wyższą niż przewidywana, w tym na podstawie dodatkowego sprawdzenia wiadomości i umiejętności ucznia – jeśli stwierdzi, że:
  a) uczniowi nie stworzono wystarczających możliwości zaprezentowania osiągnięć edukacyjnych,
  b) uczeń spełnił wymagania na ocenę przewidywaną oraz niektóre wymagania na ocenę wyższą niż przewidywana.

  3. Jeśli zachodzi taka potrzeba, dodatkowe sprawdzenie wiadomości i umiejętności, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, przeprowadza się w formie określonej przez nauczyciela nie później, niż w ciągu dwóch dni od daty złożenia wniosku. (17-18 stycznia 2023r.)

  4. W przypadku wniosku o ustalenie śródrocznej/rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania wyższej niż przewidywana wychowawca może:

  1) podtrzymać przewidywaną ocenę – jeśli stwierdzi, że jest ona zgodna z kryteriami oceniania zachowania;
  2) ustalić ocenę wyższą niż przewidywana – jeśli stwierdzi, że:
  a) przy jej ustalaniu nie uwzględniono należycie kryteriów oceniania zachowania,
  b) uczeń spełnia kryteria oceny przewidywanej oraz niektóre kryteria oceny wyższej niż przewidywana.

  5. Po rozpatrzeniu wniosku o ustalenie śródrocznej/rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych lub śródrocznej/rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania wyższej niż przewidywana, odpowiednio nauczyciel lub wychowawca informuje ucznia i jego rodziców o ustalonej ocenie śródrocznej/rocznej.

  6. Ustalone śródroczne/roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych i śródroczne/roczne oceny klasyfikacyjne zachowania nauczyciele i wychowawca oddziału wpisują do dziennika przed śródrocznym/rocznym klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej, w terminie wyznaczonym przez dyrektora. (do 24. stycznia 2023r.)

 • Odszedł Jacek Kitliński - nasz Przyjaciel

  22 grudnia 2022 r. zmarł Przyjaciel i Nauczyciel - Jacek Kitliński. Pracował w szkole od początku jej istnienia, uczył wychowania fizycznego, dla wielu naszych uczniów był trenerem piłki nożnej. Człowiek wielkiego serca, patriota, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Ciepły, serdeczny, pogodny i uśmiechnięty uczeń Jezusa, i taki zostanie w naszej pamięci. Jacku - dziękujemy za Twoje świadectwo życia.​​

  Pożegnalna Msza Święta i pogrzeb rozpoczną się o godzinie 12.00 we wtorek,  27 grudnia 2022 r. w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence.

 • Wspólne kolędowanie i spotkania opłatkowe

  22 grudnia był szczególnym dniem, w którym wszyscy mieliśmy okazję poczuć i wyrazić sens nadchodzącego Bożego Narodzenia we wspólnym śpiewaniu tradycyjnych kolęd i pastorałek.

  Nie zabrakło również artystycznych wykonań współczesnych kolęd i utworów takich jak „Jest taki dzień” nawiązujący do świątecznego klimatu przebaczenia, czy „Kolęda dla nieobecnych” wyrażająca siłę nadziei płynącej z narodzenia Pana Jezusa pozwalającej zrozumieć sens i pogodzić się z odejściem tych, których zabraknie przy Wigilijnym stole.

  Życzenia księdza Michała i Pani Dyrektor, aby Chrystus narodził się w każdym z nas, zakończyły część artystyczną po której uczniowie udali się do klas na spotkania opłatkowe.

  Popołudniem pracownicy szkoły spotkali się z ks. Proboszczem Mirosławem Cholewą, aby w duchu wspólnoty podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

 • Olimpiada historyczna

  1 grudnia odbyła się olimpiada międzyszkolna „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Uczeń naszego liceum Michał Komorowski (3c) rywalizował z uczniami Warszawy i najbliższej okolicy, gdzie uzyskał wysoki wynik. Dzięki temu awansował do następnego, już okręgowego etapu olimpiady. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

 • Medal „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” dla Pani Dyrektor Doroty Koprowskiej

  Miło jest nam poinformować, że 19 grudnia 2022 roku Pani Dyrektor Dorota Koprowska otrzymała z rąk Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza medal za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej. Odznaczenie to jest przyznawane od 2009 roku osobom świeckim w sposób szczególny zaangażowanym w prace na rzecz kościoła. Pani Dyrektor Koprowska dołączyła do elitarnego grona odznaczonych tym medalem w uznaniu za ofiarną i owocną służbę kościołowi warszawskiemu. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że praca Pani Dyrektor, z której owoców czerpiemy każdego dnia, została dostrzeżona i doceniona również przez władze Archidiecezji. Składając gratulacje, dziękujemy jednocześnie Pani Dyrektor za codzienny trud organizacyjny, wychowawczy i zaangażowanie w funkcjonowanie naszego liceum w oparciu o wartości katolickie.

 • Rekolekcje Adwentowe

  7 grudnia – dzień Rekolekcji Adwentowych w naszej szkole był czasem skupienia zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.
  W godzinach porannych uczniowie zgromadzili się w kościele na spotkaniu z prof. dr hab. n. med. Katarzyną Kucharską dotyczącym uzależnień. Profesjonalny, rzeczowy i obrazowy przekaz na temat różnych form uzależnień uświadomił wszystkim skalę zniszczeń psychicznych i fizycznych, zwłaszcza w obszarze mózgu, jakie są ich konsekwencją. Nie zabrakło refleksji o ważnej roli jaką pełni w życiu młodego człowieka zdrowy sen, właściwe odżywianie i stosowanie się do zasad higieny psychicznej.​​​​​​​

  Przedpołudniowe spotkanie z małżeństwem Ziętarów, odpowiedzialnych za formację młodych we wspólnocie Emmanuel, dotyczyło emocji związanych z zakochaniem, szukaniem swojej drugiej połówki i właściwym przygotowania do życia w narzeczeństwie i małżeństwie. Ciekawa forma konferencji w formie świadectwa połączonego z warsztatami stanowiła pretekst do głębszej refleksji na temat życia uczuciowego i towarzyszących mu wyzwań.Po krótkiej adoracji uczniowie mogli podzielić się przemyśleniami i wątpliwościami ze swoimi wychowawcami w klasach.
  ​​​Popołudnie było czasem skupienia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy zgromadzili się w kaplicy bocznej, aby uczestniczyć w konferencji prowadzonej przez Rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. Wojciecha Bartkowicza. Charyzmatyczne słowa poparte nauką Papieża Franciszka wskazały uczestnikom kierunek w jakim powinni podążać pracując w mówiącym „jednym głosem”, wspólnotowym zespole, uczącym i wychowującym młodzież w duchu wiary katolickiej. Wspólna modlitwa podczas Mszy Świętej zakończyła rozważania rekolekcyjne, dzięki którym z pewnością każdy z nas w pełniejszy sposób będzie mógł przeżyć cud tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia i stawać się coraz lepszym pedagogiem.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 694455717

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie