Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • - Obrazek 1

 • Finał konkursu "Ludzie wiary" na Jasnej Górze

  Finał konkursu "Ludzie wiary" na Jasnej Górze - Obrazek 126 i 27 października uczniowie Liceum - Staszek Paszkiewicz, Rafał Okupny i Rafał Adamczyk wzięli udział w ogólnopolskim finale konkursu "Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej - Walka- Odbudowa-Obrona " na Jasnej Górze w Częstochowie. Do ogólnopolskiego etapu zakwalifikowało się 41 drużyn z całej Polski.
  Prócz udziału w części pisemnej  nasi uczniowie wraz z całą społecznością wzięli udział w Apelu Jasnogórskim i Mszy Świętej dla uczestników. Jak podkreślili organizatorzy poziom finalistów był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy mogą być dumni z udziału w ogólnpolskich zmaganiach. Uczniowie w nagrodę otrzymali audiobooki "Biblia JPII", a opiekunowie grup "Podręcznik Pokolenia JPII". 

 • Święto Szkoły 2018

  Święto Szkoły 2018 - Obrazek 1 Święto Szkoły 2018 - Obrazek 222 października odbyło się Święto Szkoły. Rano, po Mszy Świętej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy siódmej Szkoły Podstawowej oraz klas Ia i Ib Liceum Ogólnokształcącego.
  Następnie wszyscy uczestniczyli w projekcji filmów: uczniowie Szkoły Podstawowej oglądali film o swoim patronie, świętym Franciszku z Asyżu, a gimnazjaliści i licealiści poprzez film " Wolność jest w nas" poznawali życie i przesłanie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Z kolei odbyła się gra terenowa tematycznie związana z naszymi patronami. Pani Dyrektor Dorota Koprowska zwracajac się do uczniów podkreśliła, że ten dzień Święto Szkoły 2018 - Obrazek 3jest w założeniu rozrywkowy, ale nie ma nas rozrywać lecz łączyć i jednoczyć. Uczniowie w  grupach międzyklasowych  pokonywali na terenie szkoły 15 stacji, rozwiązując zadania nawiązujące mniej lub bardziej bezpośrednio do wiedzy o świętym Franciszku z Asyżu i błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce. Był między innymi escape room, labirynt, zagadki i quizy przygotowane przez poszczególne klasy. Ważne okazało się nie tylko poprawne rozwiązanie zadań ale i współpraca w ramach grupy. Po zakończeniu gry terenowej Pani Dyrektor wręczyła słodkie nagrody zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

 • Caritas tańczy

  Caritas tańczy - Obrazek 1Caritas tańczy - Obrazek 2W sobotę - 13 października spotkaliśmy się już po raz kolejny z mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Robercinie, prowadzonego przez siostry Franciszkanki. Zostaliśmy przyjęci niezwykle goraco. Wraz z pensjonariuszkami i opiekującymi się nimi siostrami zakonnymi oraz osobami  świeckimi śpiewaliśmy, tańczyliśmy i cieszyliśmy się pięknym, słonecznym dniem. Niektóre Panie nie miały wystarczajacych sił do tańczenia, ale za to inne tańczyły niezmordowanie , zachwycając nas swoją kondycją, zapałem i niespożytą energią. Caritas tańczy - Obrazek 3Wszystkie pensjonariuszki z ogromną radością, podobnie jak my, uczestniczyły w spotkaniu. Nie obyło się oczywiście bez poczęstunku- były pieczone kiełbaski, słodycze i napój malinowy. Na zakończenie rozegraliśmy mecz w zbijaka (obie drużyny składały się zarówno z naszych uczniów, jak i mieszkanek Domu). Zostaliśmy serdecznie zaproszeni na kolejne spotkania. Z przyjemnością wybierzemy się znowu!
  Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby się włączyć w działania Szkolnego Koła Caritas, proszeni są o zgłaszanie sie do p. Kingi Facon (biblioteka szkolna).   Caritas tańczy - Obrazek 4

 • Szkolne Koło Caritas z wizytą w Zalesiu

  Szkolne Koło Caritas z wizytą w Zalesiu - Obrazek 1 Szkolne Koło Caritas z wizytą w Zalesiu - Obrazek 26 października, w sobotę,  grupa uczniów ze Szkolnego Koła Caritas odwiedziła mieszkańców  Domu Braterskiej Pomocy św. Huberta. To już nasza druga i na pewno nie ostatnia wizyta w tym miejscu.  Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez pensjonariuszy oraz opiekujący się nimi personel i siostrę dyrektor - Maritę.  Bardzo miło spędziliśmy czas na wspólnym śpiewaniu i zapoznawaniu się. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał różaniec własnoręcznie zrobiony przez starsze osoby. Zostaliśmy gorąco zaproszeni do kolejnych odwiedzin. Na pewno przyjedziemy! 

 • Nasi siatkarze zapraszają na Stadion Młodych. Tego nie można zignorować

  To będzie jedna z największych katolickich imprez w Polsce. Na PGE Narodowy zapraszają siatkarscy mistrzowie świata.

  Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Damian Schulz, Paweł Zatorski oraz trener polskiej reprezentacji - Vital Heynen w filmie opublikowanym przez Marcina Zielińskiego zapraszają na spotkanie młodzieży, które odbędzie się w sobotę, 6 października na stadionie PGE Narodowy.

 • List od Wolontariuszek

  List od Wolontariuszek - Obrazek 1Spędziłyśmy tutaj trzy niesamowite tygodnie. Wasza szkoła jest jedną z najlepszych. Bardzo podobała nam się praca z uczniami. Byli bardzo zmotywowani do mówienia w języku angielskim. Podobało nam  się w jaki sposób postrzegają świat, jak bardzo są kreatywni. Mają swoje zdanie, potrafią dyskutować na poważne tematy, jednocześnie pozostając otwartymi na poglądy innych. Większość uczniów doskonale wie co chce osiągnąć w życiu, pomimo tak młodego wieku. Nauczyciele byli bardzo przyjaźnie nastawieni, pomagali nam gdy była potrzeba.
  To było wspaniałe doświadczenie - na początku byłyśmy bardzo zdenerwowane, ale dzięki atmosferze nie czułyśmy, że pochodzimy z innych krajów.
  Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym projekcie.
                                                                            Mary i Nibras

 • projekt PEACE 2018

  projekt PEACE 2018 - Obrazek 1projekt PEACE 2018 - Obrazek 2projekt PEACE 2018 - Obrazek 3We wrześniu, jak co roku, gościliśmy wolontariuszy z projektu PEACE. W tym roku odwiedziły naszą szkołę Mary z Gruzji oraz Nibras z Algerii. Przez trzy tygodnie wolontariuszki spotykały się z naszymi uczniami prowadząc konwersacje w języku angielskim i francuskim oraz przybliżając kulturę swoich krajów. Obie zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczniów, a dyskusjom nie było końca. Mieliśmy również wyjątkową okazję poznać podstawy języka arabskiego. To były bardzo owocne i niezapomniane spotkania. Następna taka okazja już za rok! projekt PEACE 2018 - Obrazek 4

 • Przełaje - ciąg dalszy :)

  Przełaje - ciąg dalszy :) - Obrazek 126. września odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Piasecznie na Górkach Szymona. Trójka naszych uczniów wzięła w nich udział przechodząc wcześniejsze eliminacje na szczeblu gminnym. Dystans do pokonania to 1500 m. Po ciężkich zmaganiach z ok. 35 zawodników na lini startu najlepsza dwunastka przechodziła dalej na międzypowiatowy szczebel biegów. Dwójka naszych jedzie dalej! Jędrzej Grzyb klasa 8a zajął siódme miejsce i Jan Zając z klasy 8b szóste miejsce. Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Dzień Języków Obcych

  Dzień Języków Obcych - Obrazek 126 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie przygotowali wspaniałe potrawy z różnych, czasem bardzo egzotycznych, stron świata. Największym powodzeniem cieszyła się kuchnia śródziemnomorska. Odbył się również konkurs translatorski, w którym młodzi adepci sztuki tłumaczeniowej zmierzyli się z dwoma tekstami. Licealiści próbowali przełożyć na język angielski satyryczny tekst Sławomira Mrożka a gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej zmierzyli się z fragmentem Hobbita J.R.R. Tolkiena. Rezultaty były więcej niż dobre.

  W drugiej części obchodów głos zabrała pani dyrektor Dorota Koprowska, która przybliżyła uczniom sylwetkę św. Hieronima, tłumacza Pisma Świętego na język łaciński oraz patrona tłumaczy, bibliotekarzy oraz encyklopedystów.

  Na zakończenie uroczystości mogliśmy wysłuchać utworów muzycznych w Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej. Dominowała piosenka anglojęzyczna ale nie zabrakło także utworów niemieckich, hiszpańskich oraz włoskich. Nasi uczniowie okazali się niezwykle utalentowani, co było widać i słychać dzięki rozśpiewanej publiczności. Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i emocji.

 • Klasy pierwsze LO na XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich

  Klasy pierwsze LO na XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich - Obrazek 118. Forum Młodzieży Szkół Katolickich odbyło się  wtorek, 25 września, na Jasnej Górze.  Myślą przewodnią spotkania są słowa św. Jana Pawła II: „Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele”. Do sanktuarium przybyło ok. 2 tys. osób, przedstawicieli szkół katolickich z całej Polski.

  „To jest spotkanie ogólnopolskie. Przedstawiciele poszczególnych szkół przyjeżdżają, żeby zobaczyć się, żeby uświadomić sobie, że nie są jedyni – wyjaśnia ks. Zenon Latawiec, przewodniczący Rady Szkół Katolickich - To jest pokazanie pewnej rzeczywistości szkół w Polsce, że te szkoły są, że jest ich bardzo dużo, bo jest ponad 600 szkół katolickich w Polsce, i dlatego ważne jest, żeby się spotkać razem; że ci przedstawiciele, którzy przyjeżdżają z poszczególnych szkół, tym, co usłyszą, tym, co zobaczą tu, na Forum, mogą się podzielić później w szkołach. To jest integracja szkół katolickich w obszarze młodzieżowym w Polsce”.

  „Na dzisiejsze Forum został zaproszony ks. dr Wojciech Węgrzyniak, biblista, który ma wspaniały język do młodzieży – mówi ks. Latawiec - On potrafi inspirować do czytania Pisma Świętego. I drugi gość, który będzie głosił świadectwo, to jest pan Rafał Patyra, dziennikarz sportowy. Chcemy naszej młodzieży pokazać osoby, które widzą w telewizji, żeby młodzi mogli zadać pytanie, żeby mogli się z nimi spotkać, żeby usłyszeli świadectwo ich życia, dlatego, że czasem świat za szkłem telewizora wydaje się tak odległy, wydaje się, że to jest inny świat. I chcemy przybliżyć ten świat telewizji młodzieży”.

  Jasnogórskie spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.15 w Sali o. Kordeckiego. Tu młodzież wysłuchała wykładu ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz świadectwa Rafała Patyra, dziennikarza Telewizji Polskiej. Spotkanie z młodzieżą prowadzi i śpiewem uzupełnia ks. Jakub Bartczak, wikariusz wrocławskiej parafii św. Elżbiety, znany ‘raper w sutannie’.

  „Chcę im przekazać, dając takie świadectwo, że nie 'wszystko złoto, co się świeci' w tym współczesnym świecie, że warto być blisko Boga, to tylko dzięki temu można żyć pełnią życia i dać się nabrać na to, co w tym dzisiejszym szybkim świecie, nastawionym na czerpanie tylko i wyłącznie przyjemności, jest takie bardzo mocno plastikowe i tymczasowe – mówi Rafał Patyra, dziennikarz TVP - Chciałbym im powiedzieć, że łatwo się zagubić, natomiast jeśli ktoś na jakimś etapie swojego życia zawierzył Bogu, zawiązał z Nim nić porozumienia, chociażby na chrzcie, to potem w chwili kryzysu, gdy zwróci oczy ku Bogu, to Bóg go za szelkę pociągnie i wyciągnie z każdej przepaści, z każdej otchłani.
  „Częstochowa ma dla mnie wielkie znaczenie. Zarówno Jasna Góra, jak i Archikatedra jest mi bardzo bliska, i właściwie w tym miejscu moja taka wewnętrzna przemiana się rozpoczęła, więc z sentymentem tutaj wracam. Tutaj jest Matka Boska, zawsze fajnie jest odwiedzić własną Matkę” – dodaje dziennikarz.

  Na pytanie jaką rolę będzie pełnił podczas spotkania z młodzieżą, ks. Jakub Bartczak, znany ‘raper w sutannie’, odpowiada: „Ja jestem takim ‘zajawkowiczem’, w sensie takim, żeby ludzi mobilizować, żeby rzeczywiście korzystali z tego spotkania i wykorzystywali okazje, które Pan Bóg daje tutaj, czy to przez samo to miejsce, czy przez konferencje, czy sami w stosunku do siebie, żeby się włączyć, otworzyć serce, więc ja jestem ‘zajawkowiczem’, żeby im ‘zajawkę’ nakręcić”.

  „Każdy człowiek potrzebuje umocnienia i dodania otuchy, siły w tym, by dalej ewangelizować. To, że młodzież jest ze szkół katolickich, to nie znaczy, że jest jakoś wyizolowana i wyłączona z tego, co się dzieje w świecie, i z tego nurtu ewangelizacyjnego, głównego nurtu wśród młodych ludzi, którym są sami młodzi w stosunku do siebie. Umocnieniem jest świadectwo jedni dla drugich - podkreślił ks. Jakub Bartczak - Duch Święty różnie działa, ale te spotkania są okazją, aby się umocnić Panem Bogiem. (…) Jasna Góra ma dla mnie niesamowite znaczenie, bo co roku chodzę w pieszych pielgrzymkach właściwie od dzieciństwa, i ja tu Matce Bożej zawierzyłem swoje powołanie, i to jest takie moje szczególne miejsce doświadczenia Pana Boga”.

  Na spotkaniu młodzieży szkół katolickich nie zapomniano o obchodzonym w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. W ramach spotkania pieśni patriotyczne wyśpiewał zespół młodzieży salezjańskiej z Oświęcimia.

  O godz. 13.30 w bazylice sprawowana była Msza św.

  Żródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

 • Pierwsze w tym roku wyjście do teatru!

  Zapraszamy na spektakl "Psie serce" na motywach utworu M. Bułhakowa do Teatru Współczesnego. W rolach głównych Borys Szyc i Krzysztof Wakuliński. Spektakl 14. października o godz. 19.00.  Bilety można zamawiać u p. Katarzyny Kowalczuk do 3 października.
 • Kolejna sztafeta gramatyczna

  Kolejna sztafeta gramatyczna - Obrazek 1Tym razem była to sztafeta powtarzająca wiadomości o czasowniku. Uczniowie klasy VIII a pod kierunkiem p. Katarzyny Kowalczuk pracowali w grupach, po kolei losowali zadania i musieli zdecydować czy rozwiązują je sami, czy korzystają z pomocy grupy. Wsparciem dla wypoczętych po wakacjach umysłów była ładna pogoda. Skupienie na nauce i zadaniach było dużo większe, niż w sali lekcyjnej, więc i sprawdzian powinien wypaść bardzo dobrze :)

 • Relacja z wycieczki integracyjnej do Kulki

    Relacja z wycieczki integracyjnej do Kulki - Obrazek 1     Relacja z wycieczki integracyjnej do Kulki - Obrazek 2  Relacja z wycieczki integracyjnej do Kulki - Obrazek 3Rok szkolny 2018/ 2019 rozpoczął się w poniedziałek 3. września , a my już w środę 5.09 wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę integracyjną, w której uczestniczyły trzy klasy (Ia i I b L.O. oraz kl.7.)

  Zebraliśmy się wszyscy przed ósmą na parkingu szkolnym i z niecierpliwością czekaliśmy na autokar. W końcu przyjechał. Wszyscy ochoczo wsiedliśmy do niego i po sprawdzeniu obecności ruszyliśmy. Podróż trwała cztery godziny.

       Po południu zmęczeni podróżą  przyjechaliśmy do  ośrodka, który znajdował się w miejscowości Kulka. Był on zlokalizowany w  środku lasu nad jeziorem Łęsk  w pobliżu rezerwatu przyrody.

  Po obiedzie mieliśmy już pierwsze zajęcia. Byliśmy podzieleni na grupy i każda miała odrębny plan. Graliśmy w grę twister i jenga. Humory dopisywały nam tak jak pogoda i z uśmiechem odgadywaliśmy ukryte na terenie ośrodka zagadki.

      Kolejnego dnia rano poznaliśmy podstawowe zasady pierwszej pomocy, nauczyliśmy się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W lesie zbudowaliśmy nosze z patyków i sznurków mające unieść rannego. Potem śpiewaliśmy na karaoke i próbowaliśmy swoich sił w parku linowym. W czasie wolnym graliśmy w piłkę nożną i siatkówkę.

       Bardzo aktywnie spędziliśmy czas w trakcie zajęć z orientacji w terenie posługując się kompasem igłowym, aby wyszukać ukryte kartki z kolejnymi zagadkami.

  Na warsztatach poznaliśmy również zasady kultury, poprawnej komunikacji oraz tolerancji, które mieliśmy okazję zaprezentować w scenkach zaaranżowanych przez instruktora.

       Piękna pogoda nie zawiodła nas i kolejnego dnia. Uczestniczyliśmy w zajęciach, na których musieliśmy użyć wyobraźni. Poznaliśmy również metody nauki na podstawie skojarzeń. Nauczyliśmy się odczytywać kody zaszyfrowane Enigmą. Nie było to łatwe zadanie, ale grupa świetnie sobie z tym poradziła.

       W piątek wieczorem wróciliśmy do domów - uśmiechnięci i zadowoleni oraz bardziej zżyci ze sobą.
  /Maksymilian Muszyński kl.1b/

   

 • Eliminacje w gminnych biegach przełajowych

  Eliminacje w gminnych biegach przełajowych - Obrazek 1Eliminacje w gminnych biegach przełajowych - Obrazek 2We wtorek - 18. września- odbyły się eliminacje w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Magdalence. Brali w nich udział uczniowie klas od piątej do trzeciej gimnazjum. Dystans nie należał do łatwych, piaskowa droga była pełna nierówności i przygód, ale udało się :) Dwóch uczniów klasy ósmej: Jędrzej Grzyb i Jan Zając zajęli miejsca na podium po przebiegnięciu 1500 m. Serdecznie gratulujemy!

 • Warsztaty i zwiedzanie Łodzi

  Warsztaty i zwiedzanie Łodzi - Obrazek 1Warsztaty i zwiedzanie Łodzi - Obrazek 2Pierwszy tydzień szkoły upłynął klasom trzecim gimnazjum wyjątkowo szybko i intensywnie. W dniach 4-6 września gimnazjaliści zwiedzaliśmy Łódź, a także uczestniczyliśmy w warsztatach efektywnego uczenia się, szybkiego czytania oraz tworzenia map myśli. Doskonalenie technik pamięciowowych utrwaliło nam się jak zapamiętać, żeby nie zapomnieć.  W czasie pomiędzy zajęciami poznawaliśmy historię Łodzi – miasta czterech kultur. Odwiedziliśmy Księży Młyn, Muzeum Fabryki, Pałac Poznańskiego, Cmentarz Żydowski, słynną Manufakturę, a także Łódzką Szkołę Filmową. Spacer ulicą Piotrkowską, ławeczka Tuwima oraz  Aleja Gwiazd wzbudziły nasz podziw, podobnie jak liczne murale, które stają się artystyczną wizytówką Łodzi. Wieczorem drugiego dnia "bębniliśmy" na niezwykłych, energicznych i bardzo głośnych warsztatach bębniarskich.  Oczarowani  atmosferą Łodzi, a także z głową pełną wskazówek jak uczyć się efektywnie zaczynamy kolejny rok szkolny.

   

  Ola Leśniewska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Olimpiady i konkursy przedmiotowe

  Olimpiady i konkursy przedmiotowe - Obrazek 1

   

  Przedstawiamy terminarz konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/19.

   

   

  Terminy konkursów dla uczniów SP

  Zalacznik_1_Harmonogram__SP__nowy.pdf

  Terminy konkursów dla uczniów gimnazjum

  Zalacznik_1_Harmonogram__G__nowy.pdf

  Więcej informacji o konkursach

  Olimpiady przedmiotowe i interdyscyplinarne:

  dla gimnazjalistów: interdyscyplinarne-2018-2019-G.docx

  dla licealistów: przedmiotowe-2018-2019-LO.doc

  Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w konkursach prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli przedmiotów konkursowych.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19 - Obrazek 13. września o godz. 10.00 tradycyjnie  rozpoczęliśmy rok szkolny z naszym Patronem - bł.ks. Jerzym Popiełuszko na warszawskim Żoliborzu, w kościele św. Stanisława Kostki. Mszę świętą odprawił ksiądz Mirosław Cholewa. W homilii wezwał nas do odwagi i wierności sobie. " Śnięte ryby płyną z prądem. Tylko żywe ryby potrafią płynąć pod prąd" - powiedział.
  Po mszy świętej zostały poświęcone wizerunki ks. Jerzego Popiełuszki, które otrzymała każda klasa. Później zgromadziliśmy się na modlitwie przy grobie naszego Patrona, dziękując za dar jego życia i prosząc za jego wstawiennictwem o potrzebne łaski. Pani Dyrektor Dorota Koprowska, nawiązując do działalności księdza Popiełuszki oraz do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęciła, abyśmy stawiali sobie pytanie: "co ja robię z tym cennym darem wolności w swoim życiu?"

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 64