Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zapraszamy na wystawę o Kardynale Stefanie Wyszyńskim

  Z okazji  beatyfikacji Wielkiego Polaka Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy na wyeksponowaną przy naszym liceum wystawę przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. 

 • Kino Alek - 25. września - sobota

  W sobotę 25. września o godzinie 19:00  zainaugurujemy siódmy sezon działalności Kina  Alek. Wyświetlimy amerykański  film  ,,Wyrok na niewinnych ". Obraz ukazuje kulisy manipulacji, która doprowadziła do przekonania opinii publicznej i w konsekwencji sędziów Sądu Najwyzszego USA, o społecznym przyzwoleniu  dla liberalizacji aborcyjnego prawa. Ten film trzeba zobaczyć. Zapraszamy w do Katolickiego Liceum na godz. 19:00. Wstęp wolny.

 • Pozdrowienia z Krakowa i Zakopanego:)

  W dniu 6 września 2021 klasy 3abc udały się do Krakowa i Zakopanego. Podróż zaczęliśmy wcześnie rano, w po wspólnej modlitwie rozpoczęliśmy podróż.  Po 4 godzinach zameldowaliśmy się w Krakowie. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło zatem mogliśmy cieszyć się atmosferą i zabytkami miasta. Zwiedziliśmy Wawel, mieliśmy spacer po starym mieście, jak również trochę czasu wolnego na rynku. Po południu udaliśmy się do pensjonatu w Murzasichle. Pyszną kolacją zakończyliśmy dzień. We wtorek czekała nas piesza wędrówka nad Morskie Oko. Spacer liczył 18 km w dwie strony, ale wszyscy daliśmy radę, mogliśmy podziwiać piękno gór. Mimo dużego wysiłku fizycznego, po południu udaliśmy się na Krupówki w Zakopanem, gdzie czas wolny wykorzystaliśmy na zakup pamiątek. Trzeciego  dnia, pojechaliśmy do Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Ostatnim punktem wyjazdu był wjazd na Gubałówkę. Jesteśmy wdzięczni za wspólny czas razem podczas długo wyczekiwanego wyjazdu.

 • Pozdrowienia z Kulki:)

  W poniedziałek - 6. września klasy pierwsze i drugie naszego liceum wyjechały na wyjazd integracyjno-formacyjny do Kulki. Po porannej mszy świętej bierzemy udział w zajeciach sportowych, quizach, grach terenowych i survivalach. Wieczorami, kiedy temperatura nieco spada, ogrzewamy sie przy ognisku i urządzamy karaoke. Słoneczna pogoda i bliskość jeziora sprawiają, że wyjazd szkolny stał się pięknym przedłużeniem wakacji i daje możliwość poznania się i wspólnego naładowania baterii na 2021/22 rok. 

 • 1. września 2021 r.

  Przed nami kolejny rok szkolny. Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy dobrego, błogosławionego  czasu. Niech w roku 2021/22 dopisuje nam zdrowie, bądźmy dobrzy dla innych i dla siebie, a codzienna praca nauka niech pomaga nam znaleźć swoje powołanie i miejsce w świecie. 

 • Próba szkolnej scholi

  Zapraszamy, tych którzy już śpiewali i tych, którzy chcą śpiewać na pierwszą próbę szkolnej scholi we wtorek - 31. sierpnia o godzinie 10.00 do sali nr 1. Do zobaczenia:)

 • Początek roku szkolnego

  Spotykamy się w środę  - 1. września o godzinie 9.00 w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence. 

  Rodziców zapraszamy w czwartek -  2 września o godzinie 18.00. Rozpoczniemy od wspólnej modlitwy i  Mszy Świętej, po której odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły (w kościele) i wychowawcami klas (w szkole). 

  Do zobaczenia :)

 • Dobry Start

 • Sekretariat w wakacje

  5 lipca - poniedziałek - godz.9.00-15.00 - odbiór zaświadczeń maturalnych

  6 -7  lipca - godz. 9.00-14.00

  8-14 lipca  - godz. 9.00 -15.00

  15 - 21 lipca - NIECZYNNE

  22 lipca - 2 sierpnia  - godz. 9.00-15.00

  3 sierpnia - 6 sierpnia - godz. 9.00-14.00

  9 sierpnia -13 sierpnia - NIECZYNNE

  16 sierpnia - 31 sierpnia - godz. 9.00 -14.00

 • Wyniki matury 2021

  Otrzymaliśmy wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości, gratulujemy Maturzystom  i Nauczycielom. Cieszymy się, że było aż 16 wyników maksymalnych tzn. 100%. Przyszłym Studentom życzymy dostania się na wymarzone uczelnie wyższe.

  Poniżej podajemy średnie wyniki tegorocznych absolwentów na tle kraju, województwa i powiatu. (w procentach)

 • Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia:)

  W niedzielę 27. czerwca 2021 r. z wielką radością uczestniczyliśmy w uroczystości zaślubin Pani Moniki i Pana Tomasza. Po wyjściu ze świątyni, Nowożeńców przywitała spora gromadka "dzieci" tzn. klasa 2d. Pani Monika jest ich wychowawczynią. Gratulacje i życzenia dla Pani Profesor i Pana Tomasza popłynęły także od uczniów innych klas, od rodziców, pracowników szkoły oraz grona pedagogicznego. 
  Młodej Parze życzymy błogosławieństwa Bożego i radości z każdego wspólnego dnia.

 • Rok szkolny 2020/21 za nami :)

  NAUCZYCIELOM,  PRACOWNIKOM SZKOŁY I UCZNIOM
  ŻYCZYMY UDANYCH, DOBRYCH
  I BEZPIECZNYCH WAKACJI :)

 • Uroczystość ślubowania

  W środę - 23 czerwca 2021 r. uczniowie klas pierwszych mieli ślubowanie. Zwyczajowo terminem tej uroczystości jest 19. października czyli Dzień Patrona Szkoły. W tym roku pandemia zmusiła nas do zmiany i oficjalne przyjęcie w poczet uczniów odbyło się w  Dzień Ojca. Rozpoczęliśmy w kościele, wspólną modlitwą - litanią do Serca Pana Jezusa - w intencji bohaterów dnia i naszych ojców. Później  nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom najstarszej klasy przez tegorocznych maturzystów.

  Po ślubowaniu przeszliśmy do szkoły, aby cieszyć się uzdolnieniami młodzieży i nauczycieli na Pierwszym Festiwalu Talentów. Był pokaz ekwilibrystyki ogniowej, występy muzyczne, pokaz tańca i gry na bębnie. Przepięknym wykonaniom towarzyszyły wzruszenia i wyrazy zachwytu.

  Całość zakończyła "belgijka" wspólnie zatańczona na szkolnym boisku Kolejny taki festiwal już za rok:)

 • Spływ po raz trzeci :)

   17 czerwca 2021 r uczniowie klasy 1a i klasy 2b mogli poczuć iście wakacyjną atmosferę. Woda, słońce, kajaki i wszechobecny uśmiech dowiodły, że czas nauki w tym roku szkolnym pomalutku dobiega końca :)

 • Spływ kajakowy 

  Po godzinach spędzonych przed ekranami, mimo, że mieliśmy wirtualny dostęp do kaźdego zakątka świata wreszcie mogliśmy doświadczać: poczuć zapach rzeki, ciepło słonecznych promieni i usłyszeć swój wzajemny śmiech. W czwartek 10 czerwca 2021 r pierwsza grupa licealistów (klasa 2d, 2e i 1 c) wraz z nauczycielami pojechała  na spływ Pilicą. Warto dodać, że dwa autokary, które o ósmej rano przyjechały do szkoły wzruszyły niektórych dorosłych do łez. To był kolejny znak, że wracamy do normalnego życia. Młodzież w wakacyjnych ubraniach, z prowiantem zamiast książek w plecakach ruszyła "po przygodę". A potem już płynęliśmy... niby nic, ale towarzystwo kolegów i koleżanek, wzajemne przekomarzanie się, rozmowy, zieleń pól i błękitne niebo wydawały się najlepszą terapią po trudnym czasie odosobnienia w pandemii. W piątek pojechała kolejna ekipa (1b, 2a, 2c), a w kolejnym tygodniu wybierają się klasy 1a i 2b. Wszyscy, i dorośli i młodzież potrzebujemy takiego przedsmaku prawdziwych wakacji :) Miłe słowa usłyszeliśmy na temat naszych uczniów od panów ratowników. Przyjęliśmy gratulacje, że nasza młodzież to ludzie kulturalni, na poziomie, i  że jesteśmy absolutnie na medal:)

 • Pierwszy Bal Maturalny w naszym liceum

  Pandemia odebrała tegorocznym maturzystom radość tradycyjnej Studniówki, więc w pierwszym możliwym momencie - już po egzaminach maturalnych - nasi Absolwenci i ich Rodzice  zorganizowali BAL. 

  Po długich namysłach jako miejsce wspólnej zabawy wybrali ... budynek szkoły :)  11 miesięcy nauki zdalnej i tęsknota za szkolnymi ławkami miała ogromne znaczenie w podjęciu takiej decyzji.  Od piątku szkoła była dekorowana i zamieniana w salę balową, a w niedzielę - 30 maja  po wieczornej Mszy Świętej Maturzyści'2021 odtańczyli poloneza. Uroczyste stroje, pyszne jedzenie i dobra muzyka dopełniły całości. Zabawa trwała do drugiej nad ranem, a zaproszeni Nauczyciele z dumą i radością patrzyli na Siódmy Rocznik Absolwentów Liceum.

 • Znowu razem!

  Po 7 miesiącach nauki w domu, w poniedziałek 17 maja 2021r. wróciliśmy wreszcie do szkoły. Najpierw sprawdziliśmy, czy nadal potrafimy ze sobą rozmawiać, modlić się, bawić się, grać i śmiać. W tym celu klasy pierwsze i drugie kolejne poniedziałki nauki hybrydowej spędziły wraz z wychowawcami na świeżym powietrzu, opowiadając o swoich wrażeniach, obawach i radościach. Kolejne dni były czasem, gdy przypominaliśmy sobie jak uczyć się razem. Od 31 maja wszystkie klasy naszego liceum są znów w szkole. Wszyscy ci sami, ale już trochę inni – z nowymi doświadczeniami, niektórzy trochę wyżsi, doroślejsi, dojrzalsi. Najważniejsze, że wszyscy.  

 • Zmiana planu lekcji

  Od 10 maja 2021 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Zgodnie z zapowiedziami będzie one realizowany zdalnie w dniach 10-15 maja, hybrydowo od 17 maja do 28 maja i stacjonarnie od 31 maja 2021 r. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie