Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Srebrne Liceum 2022

  Z radością informujemy, że po raz piąty uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły w Rankingu Perspektyw 2022. W tym roku zajęliśmy  361.  miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce (383. w 2020 r., 279 w 2021). Wśród liceów mazowieckich uplasowaliśmy się na 86.  miejscu. (81. w 2020 r., 68 w 2021).
  Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom serdecznie gratulujemy :)

  Więcej:  Perspektywy 2022

 • Kółko elektroniczne

  Na kółku elektronicznym prowadzonym przez p. Grzegorza Gągałę możemy rozwijać swoje zainteresowanie elektroniką. Na dzisiejszych,  wtorkowych zajeciach  (11.01.2022) poznaliśmy budowę i działanie LEDu. Nauczyliśmy się teorii o obwodzie elektrycznym z LEDem. Po krótkiej teorii mogliśmy przejść do praktyki, gdzie własnoręcznie zrobiliśmy obwód elektryczny. Wszystko poszło po dobrej myśli i dioda się zapaliła jak można zaobserwować na poniższych zdjęciach. (aut. Tomasz A. kl.1b)

 • Ostatni szkolny dzień 2021

  Od poniedziałku - 20 grudnia przeszliśmy do zdalnej formy nauki, ale w piątek jeszcze uczyliśmy się w szkole. Dzień zaczęliśmy od godziny duszpasterskiej, na której ks. Proboszcz Mirosław Cholewa złożył nam życzenia i skierował do nas swoje duszpasterskie słowo. Później ks. Michał przypomniał nam symbolikę Bożego Narodzenia w sztuce. Spotkanie zakończyła p.dyr. Dorota Koprowska życząc nam dobrych i pięknych Świąt. W szkole podzieliliśmy się opłatkiem, niektórzy mieli spotkania wigilijne w klasach (inni przeżyli je wcześniej). Odwiedzili nas młodsi koledzy ze szkoły podstawowej  we Władysławowie, którzy przekazali licealistom świąteczne pozdrowienia. Nasi uczniowie, Klara Pluta oraz Jerzy Wąsiewicz odebrali list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce w roku 2020/21. Piątek był pełen miłych spotkań. 

 • Van Gogh i muzeum Polin

  W czwartek - 16 grudnia 2021 r. uczniowie klas 3b i 3c pod opieka p. Katarzyny Kowalczuk, p. Małgorzaty Pietrzyk i p. dyr. Doroty Koprowskiej pojechali do Warszawy. W programie wycieczki  była interaktywna wystawa malarstwa Vincenta Van Gogha oraz zwiedzanie muzeum Polin. To był cenny czas obcowania ze sztuką i historią. 

 • Czterdziesta rocznica

  10 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać świadectwa ks. infułata Jana Sikorskiego, dotyczącego wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Ksiądz przybliżył nam swoje doświadczenia sprzed czterdziestu lat. Opowiedział, jak traktowani byli internowani, jakie stosowano formy represji. Dzięki przywołaniu swoich wspomnień, rozmów z więźniami, my również mogliśmy przenieść się do roku 1981 i poczuć atmosferę tamtych dni.  Na pewno ta niecodzienna lekcja historii pozostanie z nami na długo.

 • Rekolekcje Adwentowe

  9 grudnia 2021 roku w naszej szkole był dniem wyjątkowo uroczystym ze względu na obecność w naszej wspólnocie szkolnej niezwykłego gościa, jakim jest ks. kardynał Kazimierz Nycz. Ksiądz Kardynał odprawił Mszę Świętą, a po niej spotkał się z pracownikami szkoły oraz uczniami na rekolekcjach adwentowych, podczas których podzielił się z nami przemyśleniami na temat roli szkół katolickich. Podkreślił jak ważne jest istnienie takich szkół, w których oprócz zdobywania wiedzy z konkretnych przedmiotów, uczniowie uczą się żyć w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi i kierować się nimi każdego dnia. Zwrócił też naszą uwagę na temat istoty radosnego czasu adwentu, wagi jaką powinniśmy przyłożyć do odpowiedniego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia, aby przeżyć je w głębokiej radości z przyjścia Pana. 

 • Mikołajki 2021

  W poniedziałek - 6. grudnia uczniowie przygotowali kiermasz mikołajkowy. Na stoiskach pojawiły się  pierniczki, naleśniki, zimowa herbatka, przepyszne tosty i gofry. Nie zabrakło też rękodzieła: szydełkowe serwetki i oryginalne kartki świąteczne cieszyły nasze oczy. Niepowtarzalna atmosfera i radość towarzyszyły nam cały dzień. Oprócz tego zebraliśmy artykuły żywnościowe, chemiczne i papiernicze, które wraz z pieniędzmi zebranymi na kiermaszu powędrują do rodzinnego domu dziecka. Święty Mikołaj z pewnością z radością spoglądał na nas w roli swoich pomocników :)

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • WOT w naszym liceum

  Dnia 15.11.2021 r. naszą szkołę odwiedzili żołnierze. Uczniowie klasy 3e uczestniczyli w prezentacji na temat służby wojskowej. Żołnierze zaprezentowali uczniom sprzęt będący na wyposażeniu Wojsk Obrony Terytorialnej oraz podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze służby. Dowiedzieliśmy się, że Wojska Obrony Terytorialnej przeznaczone są do:  realizacji przedsięwzięć z zakresu: zarządzania kryzysowego, prowadzenia samodzielnych działań niekonwencjonalnych, przeciwdywersyjnych, prowadzenia działań obronnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi.

 • KINO ALEK

  W sobotę - 20. listopada o godz. 19:00 wyświetlimy w kinie Alek film " Miłość i miłosierdzie". Jest to niezwykła opowieść o siostrze Faustynie, która pokazuje nieznane do tej pory fakty dotyczące narodzin kultu Bożego Miłosierdzia. Film odkrywa też zdumiewające związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a całunem turyńskim. Wstęp wolny.

 • 10. listopada 2021 r.

  W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2021 r. odwiedził nas ks. biskup Krzysztof Zadarko  przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Przybliżył nam sytuację migracyjną na całym świecie. Opowiadał o swoich doświadczeniach zdobytych podczas odwiedzania obozów uchodźców oraz o warunkach tam panujących. Przypomniał stanowisko kościoła i odniósł się do aktualnej  sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Mogliśmy zadać nurtujące nas pytania i podjąć osobiste refleksje. 

 • 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych

  Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Wyznaczył je na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837 roku.

  Kościół wspomina w tym dniu nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach z życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła.

 • OpenDoors

  W piątek 29.10.2021 r. czasie godziny duszpasterskiej gościliśmy w naszym liceum pana Przemysława Wilczyńskiego. Pan Przemysław opowiedział nam o problemach prześladowanych chrześcijan w dzisiejszym świecie. Poruszające historie konkretnych ludzi pokazały jak wiele możemy zrobić. Więcej możecie się dowiedzieć na stronie: https://www.opendoors.pl/. Zachęcamy do zaangażowania się poprzez modlitwę, pomoc materialną lub napisanie listu.  

 • Nauczanie zdalne

  W związku z ogniskiem Covid -19 w naszej szkole, w dniach 25-29 października 2021r. nauka będzie się odbywać w trybie zdalnym. Do  pracy stacjonarnej wracamy  w środę - 3 listopada 2021r.

  2 listopada - Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć.  Do zobaczenia w środę :)

 • Święto Szkoły

  Tradycyjnie 19. października 2021 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz Mirosław Cholewa i ks. Michał Wszeborowski - nasz duszpasterz. Uczniowie klas pierwszych złożyli swoje ślubowanie i zostali uroczyście przyjęci do wspólnoty szkolnej. Postać ks. Jerzego Popiełuszki przybliżyła nam, w przygotowanej przez siebie prezentacji, p. Katarzyna Kowalczuk.

  Mogliśmy też obejrzeć dwa filmy przygotowane przez naszych uczniów. Jeden dotyczył pasji latania szybowcem, drugi dotyczył substancji psychoaktywnych. Oba obrazy wskazywały na możliwość wyboru swojej drogi życiowej, oba inspirowały do osobistej refleksji, co sprawia, że czuję się wolny.  Film przygotowany przez Filipa Rozmysłowskiego i Macieja Trojanowskiego ( we współpracy z dużym gronem innych uczniów i absolwentów) poruszył swoim przesłaniem. Za podjęcie tak ważnego tematu, jakim jest problem uzależnień Filip, Maciej i Grzegorz Zając otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły. Po uroczystości delegacja uczniów wraz z p. Jackiem Bartoszewskim i p. dyr. Dorotą Koprowską udała się do Warszawy, aby złożyć wiązankę kwiatów na grobie Patrona, a pozostali uczniowie spotkali się w swoich salach. 

 • ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

 • Zmiana planu

  Od poniedziałku 18. października 2021r. obowiązuje nowy plan lekcji. Jest on już opublikowany na stronie szkoły. 

 • Maturzyści 2022 na Jasnej Górze

  5 października 2021 roku w piękny, słoneczny, jesienny dzień dwie najstarsze klasy naszej szkoły udały się na Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej do Częstochowy. Na miejscu wszyscy obecni wzięli udział w specjalnie przygotowanym programie modlitewnym, konferencji, a na koniec uczestniczyliśmy  we Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Rafał Markowski. Rozważania i refleksje tego dnia związane były z dokonywaniem wyborów życiowych, zarówno wyborów dotyczących kierunku studiów, ale i wyboru drogi chrześcijańskiego życia, która często wiedzie pod prąd popularnym trendom. Dzień zakończył się zawierzeniem maturzystów Matce Bożej. To był dobry czas, umacniający, dający nadzieję i wskazujący drogę w przyszłość.

 • Zapraszamy na wystawę o Kardynale Stefanie Wyszyńskim

  Z okazji  beatyfikacji Wielkiego Polaka Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy na wyeksponowaną przy naszym liceum wystawę przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie