Nawigacja

 • Matura 2021

  Po weekendzie majowym, 4 maja 2021 r. siódmy rocznik absolwentów naszego liceum rozpoczął zmagania maturalne. Przed egzaminami wspólnie modliliśmy się o opiekę Opatrzności Bożej na ten jakże ważny czas. A później w reżimie sanitarnym przystąpiliśmy do zadań przygotowanych przez CKE.
  Wszystkim tegorocznym Maturzystom życzymy POWODZENIA!

 • Absolwenci' 2021

  30 kwietnia 2021 r. naukę w naszym liceum zakończyło 52 absolwentów. O godzinie 11.00 spotkaliśmy się na Mszy Świętej dziękczynnej w parafialnym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence. Oficjalne uroczystości  odbyły się w parku przed kościołem. Serdeczne słowa popłynęły od Maturzystów i ich Rodziców do Księdza Proboszcza Mirosława Cholewy, do dyrektora szkoły p. Doroty Koprowskiej, Wychowawczyń - p. Renaty Brzozowskiej i p. Agaty Kulik, Grona Nauczycielskiego oraz Pracowników Szkoły. Niespodziankę dla bohaterów dnia przygotowali koledzy i koleżanki z klas drugich. Maturzyści usłyszeli  wskazówki oraz życzenia na dalszy czas swojego życia. Przełomowy i jedyny taki moment przejścia w dorosłość zakończyło rozdanie świadectw i upominków. Zaopatrzeni w lekturę "Wszechświat jest tylko drogą. Kosmiczne rekolekcje" ks. prof. Michała Hellera rozpoczęli nowy etap życia.  Tegorocznych absolwentów ominęła studniówka, ale mamy nadzieję, że po zdanej maturze będziemy mogli spotkać się na balu maturalnym:)

 • Matura tuż tuż... FILM :)

  Stres egzaminacyjny, koniec nauki w liceum i film, na którym widać poczucie humoru ratujące naszych Maturzystów chwilę przed egzaminem dojrzałości...

  Kliknij poniższy link i obejrzyj :)

 • Z radością informujemy:

  19-21 marca 2021 r. odbyły się ogólnopolskie zawody strzeleckie „Zlot Orlików” organizowane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego mające na celu wyłonienie najlepszych zawodników. Martyna Krzesaj z klasy 1c naszego liceum wywalczyła dwa razy pierwsze miejsce oraz wygrała finał, po prostu była NAJLEPSZA.
  Magda Michalska z klasy 1a została Laureatem (najwyższe wyróżnienie) IV Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego w Barokowym Stylu w dwóch kategoriach: solo i jako lider zespołu. 
  Kacper Gretka - uczeń klasy 2b przeszedł do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

 • Przygotowania do matury

  Za nami próbne matury. Uczniowie pisali je w lutym oraz  w marcu. Niektóre  przebiegały w formie zdalnej a niektóre stacjonarnie. Korzystaliśmy z sesji próbnej przygotowanej przez wydawnictwo Operon oraz z arkuszy przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Obie były dostosowane do zmienionych zasad tegorocznego egzaminu. Wyniki próbnych matur napawają ostrożnym optymizmem, a popełnione błędy nie powinny pojawić się na majowych egzaminach. Teraz trwa powtarzanie i uzupełnianie wiedzy oraz  umiejętności koniecznych na maturze 2021. 

 • Rekolekcje wielkopostne '2021 dla Uczniów

  16 i 17 marca 2021 r. przeżywaliśmy rekolekcje wiekopostne. Między 9.00 a 12.00 uczniowie mieli zajęcia  z klerykami pallotyńskimi w MS Teamsie. We wtorek można było  przystąpić do sakramentu spowiedzi w kościele. Na zakończenie -  w środę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, niektórzy osobiście, pozostali online. Poniżej zamieszczamy refleksje młodzieży, z których wynika, że był to owocny i potrzebny czas refleksji. Nad całością czuwał ks. Michał Wszeborowski - DZIĘKUJEMY !

  Okiem Uczniów: 
  Pomimo, że odbyły się w „zdalnej” formie, pozwoliły mi zatrzymać się na chwilę i zbliżyć się do Boga w czasie Wielkiego Postu. Dzięki klerykom i słowom zawartym w Piśmie Świętym na nowo odkryłam dary bezinteresownej miłości Boga. Podobało mi się, że prowadzący byli bardzo zaangażowani i starali się jak najlepiej przekazać nam wartościowe treści. Szkoda tylko, że był tak krótki czas na pytania do kleryków.
  Uważam, że klerycy w tak krótkim czasie świetnie sobie poradzili z przekazaniem nam ważnych treści. Podobało mi się jak podzielili swoje konferencje i jak byli przygotowani. Moją szczególną uwagę zwróciła konferencja o zauważeniu piękna w sobie

  Elementem, który zaciekawił mnie była analiza obrazu, bo nie spotkałam się jeszcze z takim tematem na rekolekcjach. Szczególnie zapadły mi w pamięci historie prowadzących, bo słuchanie o zmaganiach innych i pokazywanie przez nich faktycznych trudów w wierze jest czymś niezwykle inspirującym.
  Interesujące były również mniej związane z religią fakty, takie jak  historia człowieka i ewolucja oraz próby wyjaśnienia tych rzeczy z innej strony. Było też dużo czasu na indywidualne rozmyślania, przez co nie odczułem "przesycenia" zajęciami.
  Tegoroczne rekolekcje były dla mnie świetnie przeżytym czasem. Ksiądz Maksym w bardzo ciekawy sposób prowadził konferencje, które nigdy nie były nudne i zawsze po przerwach miło się wracało do słuchania jego wypowiedzi. Ciągłe stawianie różnych pytań zachęcało do własnych przemyśleń i refleksji. Bardzo mi się podobały dopowiadane przez Księdza historie z własnego życia, które pozwalały lepiej zrozumieć przekaz.
  Ciekawym rozwiązaniem była medytacja(był czas żeby się zastanowić nad odpowiedziami na ważne pytania i było możliwe odniesienie tego do własnego życia), a także pomysł robienia schematów.

 • Rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli i pracowników szkoły

  11 marca 2021 r. kadra liceum miała swoje spotkanie formacyjne. Poprowadził je ks. dr Wojciech Bartkowicz - rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Tematem  konferencji była "Jedność", bliskość z Panem Bogiem i z  ludźmi. Mogliśmy skorzystać z Sakramentu Pojednania, przeżyć Eucharystię oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Msza Święta była sprawowana w intencji ś.p.  siostry Maksymiliany Wojnar, ś.p. Barbary Radkiewicz (mamy p. dyrektor) oraz ś.p. Tomasza Kowalczyka - dyrektora liceum Archutowskiego. Modliliśmy sie także za zmarłego 10 marca 2021 r. Waldemara  Cholewę - brata naszego ks. Proboszcza. Jesteśmy wdzięczni ks. Mirosławowi Cholewie za pomoc w zorganizowaniu spotkania, za możliwość zobaczenia się, rozmowę oraz wspólną modlitwę w budynku Kościoła. Bardzo ważne stało się umocnienie sakramentami i słowami rekolekcjonisty w tym wyjątkowym czasie. Bóg zapłać.

 • Prośba o modlitwę

  Dziś, 9 marca 2021 r. zmarł Tomasz Kowalczyk, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Archutowskiego   w Warszawie.  Pamiętajmy w naszych intencjach modlitewnych o Panu Tomaszu, jego Rodzinie i bliskich oraz szkole na Bielanach. 
  Módlmy się za Tomka z całą rodziną Szkół Katolickich: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 • Sukcesy

  Na przekór pandemii i trudom lekcji zdalnych, podobnie, jak w poprzednich latach, nasi uczniowie wzięli udział w olimpiadach przedmiotowych.
  Po zmaganiach w etapie szkolnym ostatecznie do etapów okregowych zakwalifikowali się: z Olimpiady Przedsiębiorczości Janek Zakroczymski z klasy 2c LO, a z Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Janek Świątkowski z klasy 2d LO. 
  Dominik Gorzkowski zakwalifikował się do III etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii UJ :) III etap odbędzie się 13 marca w Krakowie.
  Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!

 • Zmarła Siostra Maksymiliana

  Pogrzeb s. Maksymiliany Wojnar, współtwórczyni Forum Szkół Katolickich (deon.pl)

  Dzisiaj, 17 lutego 2021 r., w godzinach porannych odeszła po ciężkiej chorobie nowotworowej s. Maksymiliana Wojnar (1944 -2021), prezentka. Siostra  Maksymiliana, wybitna prawniczka, była ważną i dobrze rozpoznawalną postacią w Sekretariacie Episkopatu Polski.   Z wielkim zaangażowaniem przez 25 lat pracowała na rzecz organizacji szkolnictwa katolickiego w Polsce. Szczególnym jej dziełem były spotkania Forum Szkół Katolickich, gdzie ogromną wagę przykładała do formacji dyrektorów, nauczycieli i uczniów.    Siostra Maksymiliana zmarła opatrzona sakramentami świętymi we wspólnocie Domu Generalnego Sióstr Prezentek w Krakowie. "Dziękujemy Siostrze Maksymilianie za jej intensywne życie charyzmatem wychowania za jej determinację i konsekwentne dążenie do tego, by szkoły katolickie i placówki kościelne w Polsce były miejscem chrześcijańskiej edukacji i dobrego wychowania w dobie współczesnych przemian” – piszą Siostry Prezentki w komunikacie nt. śmierci s. Maksymiliany.

   Siostra Maksymiliana była związana z naszym liceum od początku jego istnienia. Doświadczyliśmy jej wielkiej troski i przyjaźni w trudnych momentach naszej historii. Zaangażowana i zainteresowana naszymi sprawami służyła pomocą, radą i wsparciem. Jej obecność była nieoceniona i nie do zastąpienia. Wstawiała się za nami u władz lokalnych i państwowych. A dla mnie  była bardzo bliskim i kochanym Przyjacielem.Niech Dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały i wynagrodzi życie pełne oddania oraz służby drugiemu człowiekowi.

 • Srebrne Liceum '2021

  Z radością informujemy, że po raz czwarty w historii naszej szkoły uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły w Rankingu Perspektyw 2021. W tym roku zajęliśmy  279.  miejsce w rankingu liceów (383. w 2020 r.) i 277. miejsce w rankingu maturalnym w Polsce. Wśród liceów mazowieckich uplasowaliśmy się na  68.  miejscu. (81. w 2020 r.). Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom serdecznie gratulujemy :)

 • Studia 2021 - warto wiedzieć

  Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała bezpłatny niezbędnik online dla kandydatów na studia 2021.

  Informacje zawierają wszystkie kierunki studiów, 392 uczelnie wyższe w Polsce oraz zasady rekrutacji na studia.

  LINK do artykułu: 

  https://www.otouczelnie.pl/s/studia

 • Wracamy do lekcji on-line

  Drodzy Uczniowie, 

  od poniedziałku 18. stycznia 2021 r. spotykamy się na zajęciach szkolnych wg dotychczasowego planu lekcji. Będzie on trochę zmodyfikowany jeśli chodzi o długość trwania niektórych zajęć. O zmianach poinformują Was nauczyciele poszczególnych przedmiotów. W każdym razie rozpoczynamy zgodnie z kalendarzem MS Teams.  A tymczasem korzystajcie z pięknej zimowej aury i do zobaczenia :)

 • Jasełka 2020

  We wtorek 22.12.2020 o  godzinie 13.30 rozpoczęła się kończąca ten rok kalendarzowy Godzina Duszpasterska on-line. Poprowadził ją duszpaserz szkolny ks. Michał, później były życzenia od Pani Dyrektor i długo wyczekiwana premiera szkolnych Jasełek. Jasełka przygotowali uczniowie klas 2e i 2d. Tym razem zgodnie z wymaganiami czasu świąteczne przedstawienie zostało zrealizowane  w formie  elektronicznej. Nadzwyczajna współpraca uczniów, połączenie talentów artystycznych, aktorskich, pisarskich i informatycznych zaowocowały filmem, który polączył w zamyśleniu nad istotą Świąt, 240 zgromadzonych przed ekranami swoich komputerów osób. Za ten wspólny czas DZIĘKUJEMY. Po Jasełkach przyszedł czas na spotkania uczniów z wychowawcami w grupach klasowych na Teamsie. Było mnóstwo życzeń, serdeczności, ale i tęsknoty za spotkaniem w realnym świecie. A później przyszedł czas  zimowego wypoczynku, który jak wszystko w tym mijającym roku będzie inny niż ten, do którego się przyzwyczailiśmy, ale bardzo nam wszystkim i Uczniom i Nauczycielom potrzebny.  

  Jaselka2020_2_YT - HD 720p.mov (dropbox.com)

 • Spotkanie świąteczne 2020

  22. dzień grudnia roku było ostatnim dniem szkolnym w 2020 roku. Tradycyjnie nie było już lekcji, które zastąpiliśmy spotkaniami w gronie szkolnych przyjaciół. Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły przyszli do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny na wspólną modlitwę i rozważania. Kilkoro z profesorów uczestniczyło w spotkaniu poprzez Teamsa, pozostali mogli zobaczyć się bez pośrednictwa kamery. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Nauczycieli, Uczniów oraz Rodziców i Rodzin związanych z naszym liceum odprawianą przez ks. Proboszcza i ks. Michała. Kazanie powiedział  ks. Mirosław Cholewa, a konferencję do nauczycieli o św. Józefie i spojrzeniu na powołanie nauczycieli w dobie zdalnej nauki  przygotował  i wygłosił ks. Michał.

  Póżniej modliliśmy się adorując Najświętszy Sakrament. Każdy z obecnych mógł w osobistej modlitwie powierzyć Panu Bogu swoje największe prośby i podziękowania. Spotkanie zakończyło się życzeniami świątecznymi i noworocznymi złożonymi wszystkim Pracownikom liceum przez p. dyr. Dorotę Koprowską. Ks. Michał podszedł o każdego z opłatkiem i w ten symboliczny sposób podzieliliśmy się nim tak,  jak nakazuje tradycja Bożonarodzeniowa - zachowując jednocześnie wymogi sanitarne. W  tym roku nie spotkaliśmy się przy zwyczajnym szkolnym, wigilijnym stole - tym razem spotkaliśmy się  przy Ołtarzu  w Świątyni. 

 • Wirtualne spotkania ze sztuką

  Pomimo pandemii i lekcji zdalnych próbujemy ocalić fragmenty zwykłej szkolnej rzeczywistość. Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Narodowe. Maturzyści za pomocą aplikacji zoom spotkali się z edukatorem - historykiem sztuki i rozmawiali na temt sztuki Młodej Polski oraz trendów w sztuce nowoczesnej.

  Rozmowa była ilustrowana fotografiami eksponatów z Muzeum Narodowego. Niewątpliwie kontakt (choć wirtualny) ze światem zewnętrznym jest bardzo potrzebny, a tym razem miał on również wymiar kulturalny, z czego bardzo się cieszymy. 

 • 11.11.2020

 • 1. listopada- dzień inny niż w poprzednich latach -pamiętajmy o modlitwie

  Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Wyznaczył go na 1 listopada papież Grzegorz IV - w 837 roku.
  Kościół wspomina w dzień Wszystkich Świętych nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach z życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła.
  1 listopada ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych - najbliższych i przyjaciół. Jest to też święto obchodzone przez część innych wyznań, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe i niewierzące, mający być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.
  /źródło: Deon.pl/ 
  W tym roku ze względu na pandemię nie odwiedzimy grobów naszych bliskich dokładnie w tym dniu,  możemy to zrobić kilka dni później. W listopadzie pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

 • Od poniedziałku 26. października uczymy się zdalnie

  W związku z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania COVID-19 od poniedziałku 26.10.2020 r. wszyscy przechodzimy na zdalny  system nauki.
  W czasie nauczania zdalnego zajęcia będą prowadzone wg planu lekcji.  Będziemy pracować na platformie MS Teams.  Lekcje będą trwały 45 minut. Tematy zajęć oraz obecność uczniów będą odnotowywane w dzienniku Librus. I tak pracując mamy nadzieję na szybkie spotkanie w murach naszej ukochanej szkoły... A tymczasem po prostu się UCZYMY 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie