Nawigacja

 • Zakończenie roku 2018/19

  "Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. " (kard. Stefan Wyszyński)

  Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Był to rok pełen pracy, ważnych wydarzeń, sukcesów,  powitań i pożegnań. Kończymy go o rok starsi i o rok mądrzejsi. O godzinie 9:00 Mszą Świętą podziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski.

  Później Pani Dyrektor Dorota Koprowska wręczyła świadectwa uczniom kończącym szkołę. Uczniowie ze średnią powyżej 5,00 odebrali  stypendia ufundowane przez Księdza Proboszcza Mirosława Cholewę. Następnie przyszedł czas na stypendia Pani Jolanty Batyckiej-Wąsik - Wójta Lesznowola dla uczniów uzdolnionych artystycznie, sportowowo i naukowo. Wręczył je Pan Jacek Bulak - Dyrektor ZOPO. Otrzymało  je sześcioro naszych uczniów. Finałem oficjalnej części była piosenka i pożegnanie zaprezentowane przez gimnazjalistów z klasy 3b. Wszystko domknęły spotkania z Wychowawcami, a później były już tylko uściski, pożegnania, podziękowania, mnóstwo uśmiechów, ale i wzruszeń. Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły serdecznie dziękujemy za cały tegoroczny, pełen serca wspólny czas.

 • Tanecznym krokiem w czas wakacji...

  Dopiero się poznawaliśmy, organizowaliśmy wyjazdy integracyjne i nagle okazało się, że przyszedł czas uroczystych pożegnań.

  12 czerwca 2019 roku był dniem szczególnym dla uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum. Tego dnia odbył się niezwykle elegancki bal z okazji zakończenia nauki w naszej szkole. Był to wzruszający wieczór, który rozpoczął się podziękowaniami za wspólne chwile, tradycyjnym polonezem oraz krótkim pokazem umiejętności tanecznych naszych uczniów. Po krótkiej części oficjalnej rozpoczęła się najprzyjemniejsza część tego wieczoru, czyli wspólne tańce uczniów oraz nauczycieli.  Eleganckie stroje, piękne fryzury, klasa, styl oraz świetna zabawa na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Dziękujemy za piękny czas i  doskonałą atmosferę.

 • Wyniki egzaminu i sprawdzianu - 2019

  W piątek, 14 czerwca otrzymaliśmy wyniki naszych gimnazjalistów oraz ósmoklasistów. Poniżej przedstawiamy średnie wyniki szkoły. Warto dodać, że dobre rezultaty pracy uczniów i nauczycieli potwierdza to, że mieszczą się one w najwyższych staninach czyli 8-9.
  Egzamin gimnazjalny ( w nawiasie wyniki w gminie Lesznowola, powiecie piaseczyńskim, województwie mazowieckim i ogólnopolskie):

  język polski – 76 % (73%, 70%,  67%, 63%) - 8
  historia i wos – 75 % ( 72 %, 66%,  62%, 59%) - 8
  matematyka – 72% (62%, 53%, 48%, 43%) - 9
  przyroda – 72% (60%, 56%,  52%, 49%) - 9
  język angielski pp – 92% (88%, 80%,  73%, 68%) -
  język angielski pr – 85% (79%, 67%, 58%, 53%) - 9

  Sprawdzian ósmoklasisty ( w nawiasie wyniki w gminie Lesznowola, powiecie piaseczyńskim, województwie mazowieckim i ogólnopolskie)
  język  polski – 81,39 % ( 76%, 72%,  67%, 63%) - 9
  matematyka - 73,76% (66%, 56%, 50 %, 45%) - 9
  język angielski – 85,42% (80%, 73%, 65%, 59%) -9
  więcej o wynikach 2019

 • Wyniki XXX Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic”

  26 lutego 2019 r. po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w tej międzyklasowej rywalizacji.  Poniżej przedstawiamy uzyskane wyniki: 

  Klasa 3a – 9 miejsce w regionie mazowieckim i 25 w Polsce (udział wzięło 236 klas)

  Klasa 1b LO – 11 miejsce w regionie mazowieckim i 27 w Polsce (udział wzięło 326 klas)

  Klasa 8a – 16 miejsce w regionie mazowieckim i 38 w Polsce (udział wzięło 415 klas)

  Klasa 3b - 20 miejsce w regionie mazowieckim i 77 w Polsce (udział wzięło 236 klas)

  Do rozwiązania było, w zależności od kategorii wiekowej uczniów, (Junior 8 lub 9), (Senior 10 lub 13 zadań), z czego pierwsze zadanie podane jest w językach obcych (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim). Należy przetłumaczyć treść zadania i zapisać rozwiązanie w jednym z podanych języków obcych. 
  Celem konkursu „Mathématiques Sans Frontières” jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. 
  Konkurs ten ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. 
  Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia on umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje on również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej.

 • 11. debata belwederska

  W upalny czwartek, 13 czerwca, na zaproszenie Pana Jarosława Szarka - Prezesa IPN, czwórka  uczniów LO: Marysia, Lidia, Rafał i Mikołaj wraz z p.dyr. Dorotą Koprowską, p. Natalią Karpowicz oraz p. Jackiem Kitlińskim udała się do Belwederu.

  Mieliśmy okazję wysłuchać debaty wybitnych profesorów historii polskich uczelni na temat walki o granice Polski w latach 2018-19.  Z ogromną ciekawością zwiedziliśmy ten historyczny budynek. Pani Przewodnik przedstawiła nam nie tylko historię tego miejsca i jego mieszkańców, ale również opowiedziała interesujące anegdoty i wyjaśniła nazwę Belweder.

  Razem z wszystkimi zaproszonymi gośćmi, zjedliśmy obiad (z deserem) w pięknej scenerii Pałacu Belwederskiego.
     Uczestnictwo w debacie oraz wizyta w tym miejscu była dla nas ważnym wydarzeniem uświadamiającym jak niezwykle trudnym i wymagającym nieprawdopodobnego poświęcenia od poprzednich pokoleń było odzyskanie niepodległości 100 lat temu.

 • Przystanek HISTORIA

  W poniedziałek, 10 czerwca uczniowie Liceum pod opieką nauczycieli p. Marty Starzyńskiej i p. Łukasza Nosala wzięli udział w spotkaniu z historykami z Ukrainy, zorganizowanym w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki. Spotkanie z ukraińskimi historykami zorganizował Konsulat Generalny RP w Winnicy.  Podczas spotkania dyrektor Państwowego Archiwum Obwodowego w Winnicy Jurij Łehun opowiedział o dotychczasowej współpracy z Archiwum IPN, która ma na celu m.in. digitalizację materiałów dotyczących tzw. operacji polskiej NKWD w latach 1937–38. Dyrektor Centrum Historii Winnicy Ołeksandr Fedoryszen opowiedział o "mordzie winnickim" i ekshumacjach dokonywanych na terenie miasta. Uczniowie obejrzeli film "Winnica: topografia terroru", w którym przedstawiono główne miejsca masowych egzekucji, tortur i pochówków przeprowadzanych w latach 1937–38 przez sowiecki aparat represji. Wśród ofiar były także osoby narodowości polskiej represjonowane w ramach osławionego rozkazu nr 00485 szefa NKWD Nikołaja Jeżowa.   

 • Polonez, belgijka, słońce i Caritas

  8 czerwca, w sobotnie, upalne przedpołudnie Szkolne Koło Caritas po raz kolejny  wybrało się z zapowiedzianą wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Robercinie. Oczekiwani byliśmy niecierpliwie przez wszystkie Panie mieszkające tam pod opieką sióstr Franciszkanek i świeckiego personelu. Zgodnie ze złożoną podczas poprzedniego spotkania obietnicą nauczyliśmy pełne energii pensjonariuszki nowego dla nich tańca- belgijki oraz tradycyjnego poloneza. Wszyscy - zarówno "instruktorzy", jak i tańczące Panie oraz te pensjonariuszki, które tylko się przyglądały, byli bardzo szczęśliwi. Jedynym minusem spotkania była świadomość, że to nasza ostatnia wizyta  w tym roku szkolnym.

 • Jak nie czytam, jak czytam!

  7 czerwca po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, organizowanej przez redakcję "Biblioteki w Szkole". Celem akcji, która powstała jako reakcja na niski poziom czytelnictwa w Polsce jest pokazanie wszystkim, że - wbrew pozorom - dzieci i młodzież CZYTAJĄ! I czytają więcej od osób dorosłych. Według badań, 62 % osób powyżej 15 roku życia w Polsce nie czyta książek. W akcji "Jak nie czytam, jak czytam" dzieci i młodzież mają  pokazać dorosłym, jak to się robi.. Od godziny 10.00 do 11.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zajmowali się czytaniem przyniesionych  ze sobą książek. Dodatkową przyjemnością związaną z tym sympatycznym zajęciem było spędzanie czasu na świeżym powietrzu, na trawie, w cieniu drzew. Czytelnicza akcja ma zasięg ogólnopolski. W zeszłym roku było nas jednocześnie czytających przez godzinę 406 224 osoby. W tym roku pewnie znów pobijemy czytelniczy rekord!

 • 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

  W niedzielę 2 czerwca uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy IPN „Wstańcie, chodźmy…” Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski” na Zamku Królewskim. Wystawę otworzył Prezes IPN Jarosław Szarek. W wernisażu wzięli udział metropolita warszawski Kardynał Kazimierz Nycz i kardynał senior Stanisław Dziwisz. Głos zabrał pan Kornel Morawiecki oraz dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. dr hab. Wojciech Fałkowski. Była to dla nas ważna lekcja historii, tym bardziej, że wygłoszona poprzez świadków tamtego wydarzenia. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz chwilę porozmawiał z nami pytając o nasze liceum. Przed powrotem do Magdalenki poszliśmy jeszcze na wspólne – niedzielne lody. Więcej o tym ważnym wydarzeniu tutaj.

 • Klasy ósme nad Bałtykiem

  W dniach 29.-31. maja udaliśmy się w północną część Polski. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Naszym celem było pogłębienie wiedzy o II wojnie światowej.  Informacje o jej ofiarach i bohaterach przestawiono w bardzo nowoczesnym obiekcie w ciekawy sposób.

  Następnie wybraliśmy się na spacer po gdańskiej Starówce. 
  Po przyjeździe do Żelistrzewa korzystaliśmy z wielu atrakcji ośrodka: labiryntów, piramid, konia trojańskiego, ogromnego zamku, ścianki wspinaczkowej, huśtawek i ogromnego boiska. Nie było czasu na nudę.
  Drugiego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach surwiwalowych, podczas których m.in. ćwiczyliśmy musztrę, poznaliśmy sposoby filtrowania wody, a także uczyliśmy się strzelać. Po południu wyruszyliśmy nad Bałtyk do Władysławowa, by przejść się Aleją Gwiazd Sportu i nacieszyć się szumem fal bezkresnego morza. Po powrocie, w ramach przygotowania do balu końcoworocznego, ćwiczyliśmy poloneza. Dzień zakończyło wieczorne ognisko, wspólne gry i zabawy.
  Ostatniego dnia zwiedziliśmy Gdynię, a w niej m.in. Akwarium Gdyńskie, w którym mogliśmy obserwować  interesujące okazy egzotycznych zwierząt i roślin. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się żywa rafa koralowa.

 • Klasy pierwsze w Wilanowie

  W poniedziałek 27 maja klasy: 1a i 1b liceum wybrały się z wizytą do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Mieliśmy niezwykłą okazję poznać zwyczaje panujące na dworze królewskim. Muzeum udostępniło nam stroje z epoki, ubrani w które przenieśliśmy się w czasy baroku i mogliśmy poczuć się jak dwórki królowej Marysieńki a chłopcy jak sarmaccy szlachcice. Wszystko to uwieczniliśmy kręcąc film. 
  Po południu udaliśmy się na warsztaty kulinarne, gdzie pod okiem szefa kuchni poznawaliśmy tajniki kuchni okresu Dwudziestolecia Międzywojennego. Przygotowaliśmy fantastyczne potrawy, które nie tylko przepięknie wyglądały ale także były przepyszne. Wróciliśmy z niezapomnianymi wrażeniami i pomysłami na wykorzystanie poznanych przepisów.

 • Kangur Matematyczny 2019

  W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny brało udział 21 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki oraz tytuły osiągnęli:

  Jerzy Wąsiewicz - laureat w kategorii Kadet

  Marianna Kowalczuk - wyróżniona w kategorii Junior

  Jakub Januszkiewicz - wyróżniony w kategorii Junior

  Ignacy Kruszewski - wyróżniony w kategorii Junior

  Nauczycielom oraz Uczniom serdecznie gratulujemy!

 • Wycieczka klasy IIb LO

  W poniedziałek - 27 maja klasa 2b wybrała się do Rzeczycy koło Kazimierza Dolnego. 
  Odwiedziliśmy Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsołej koło Radomia: poznaliśmy miejsca bliskie pisarzowi i wysłuchaliśmy opowieści na temat życia oraz działalności literackiej autora „Trans-Atlantyku". Potem pojechaliśmy do Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu oraz spacerowaliśmy po parku w Puławach.
  Wtorek: Dziś byliśmy w Kazimierzu Dolnym. Do południa młodzież uczestniczyła w grze terenowej poznając jednocześnie osobliwości urokliwego miasteczka. Po południu pomimo pogody w kratkę udało się rozegrać mecz piłki nożnej na pobliskim boisku. 

  Środę rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum na Majdanku. Niewątpliwie była to dla wszystkich ważna lekcja historii i okazja do refleksji. Po południu zwiedziliśmy zabytki pochmurnego Lublina. We czwartek odbył się długo wyczekiwany przez młodzież spływ kajakowy, ale ilość aktywności fizycznej była ewidentnie niewystarczająca, gdyż męska część klasy dzień zakończyła meczem piłki nożnej. Pozostali integrowali się przy grach planszowych.

 • Festyn w Magdalence

  25 maja, w piękne, słoneczne popołudnie w Magdalence miał miejsce X Parafialny Festyn. Nasi uczniowie wzięli w nim udział nie tylko jako odbiorcy i uczestnicy licznych atrakcji, ale również jako pomocnicy-wolontariusze. Pracowali - często dosłownie w pocie czoła - na różnych stoiskach: przy książkach, przy domowych ciastach i deserach oraz wyciskanych sokach; pomagali organizatorom w noszeniu stołów i krzeseł oraz przy obsłudze strzelnicy. Dziewczęta udzielały się w strefie plastyczno - dziecięcej: malowały dzieciom buźki i prowadziły warsztaty z wyrobu z koralików różańców na rękę. Jeden z uczniów służył jako pozorant przy pokazie ratownictwa medycznego. Natomiast Stefan Maciejko z klasy 3 gimnazjum zwyciężył w Biegu o Puchar Księdza Proboszcza -serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w festynie! 

 • Matematyczne Sukcesy 

  Z przyjemnością informujemy, że troje naszych uczniów zastało laureatami Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego Asik i Trapez dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  W kategorii szkoły podstawowe:  Jerzy Wąsiewicz ucz. kl 8a zajął I miejsce, Mikołaj Panasiuk ucz. kl.8b zajął miejsce III.

  W kategorii gimnazjalnej: Jan Knyspel uczeń kl. 3a  zajął I miejsce.

  Z radością  informujemy, również, że Ignacy Kruszewski ucz. kl. 1b LO zajął I miejsce w XVII POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "ŚLADAMI EUKLIDESA" organizowanym dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu piaseczyńskiego. Serdecznie gratulujemy Uczniom oraz ich Nauczycielom!

 • Polonez w Domu Pomocy Społecznej

  W sobotę 18 maja grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas odwiedziła mieszkanki Domu Pomocy Społeczne w Robercinie. Na szczęście, po porannych burzach zaświeciło słońce i mogliśmy bawić się na świeżym powietrzu. Zgodnie ze złożoną podczas poprzedniej wizyty obietnicą spedziliśmy czas na tańcach, a punktem kulminacyjnym był POLONEZ. Pensjonariuszki już wcześnie nauczyły się podstawowego kroku, więc dostojny taniec (polonez W. Kilara z "Pana Tadeusza") wyszedł wspaniale. Nasi uczniowie (sami przygotowujący się do uroczystego poloneza na swój bal kończący ich naukę) znkomicie sprawdzili się w roli prowadzących.  Oczywiście, po  tańcach czekał na uczniów posiłek - kiełbaski pieczone oraz słodycze. Umówiliśmy się na kolejne taneczne odwiedziny w czerwcu. Będziemy tańczyć belgijkę, która została zaprezentowana przez uczniów i bardzo się spodobała. 

 • Franciszkański raper

  17 maja odwiedził nas ojciec Stan Fortuna, franciszkanin z Nowego Jorku. Jego charyzmatem jest głoszenie Dobrej Nowiny poprzez muzykę, a dokładnie przez rap. Gra i śpiewa w sposób całkowicie zrozumiały dla mieszkańców niebezpiecznej dzielnicy Bronks, niosąc im przekaz o miłości Jezusa. Wraz z innymi Braćmi Franciszkańskiej Odnowy oraz wolontariuszami pomaga ubogim, narkomanom i pogubionym w życiu. Walczy też o obronę życia dzieci zagrożonych aborcją. 

  Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z "ojcem Stasiem", jak siebie nazywa. Jego radość, entuzjazm w przeżywaniu wiary oraz ogromne zaufanie Bogu są dla nas wspaniałym świadectwem. I przekonaliśmy się, jak mocny i poruszający jest chrześcijański rap.

 • Szkoła pod Żaglami

  Szkoła pod Żaglami - Obrazek 1Grupa naszych uczniów uczestniczy w tegorocznej edycji Szkoły pod Żaglami. Codziennie otrzymujemy krótką fotorelację, którą zamieszczamy w prezentacji powyżej.

  Dzień 1:Wszyscy przylecieliśmy cali, zdrowi i zadowoleni. Widoki przepiękne. 

 • Klasa III LO - zakończenie nauki

  Klasa III LO - zakończenie nauki - Obrazek 1Klasa III LO - zakończenie nauki - Obrazek 2Klasa III LO - zakończenie nauki - Obrazek 3W piątek -26 kwietnia 2019r. - uczniowie kończący liceum otrzymali świadectwa. Uroczyste zakończenie nauki rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą, na której dziękowaliśmy Panu Bogu za wspólnie spędzony czas. Poczet Sztandarowy przekazał swoje obowiązki młodszym kolegom, a później już w szkole popłynęły podziękowania i łzy wzruszenia. Teraz przed tegorocznymi Maturzystami chwila na powtórzenie materiału i egzaminy... Wszystkim życzymy wyników, które umożliwią realizację marzeń i pasji!!!Klasa III LO - zakończenie nauki - Obrazek 4

 • Pierwszy sprawdzian

  Pierwszy sprawdzian - Obrazek 115 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczął się pierwszy sprawdzian ósmoklasistów. W naszej szkole przystąpiło do niego 49 uczniów. Kolejno będą sprawdzać swoją wiedzę z języka polskiego (poniedziałek), z matematyki (wtorek) i z języka angielskiego ( środa). Wszystkim Uczniom życzymy lekkiego pióra, najlepszych skojarzeń, gotowości pamięci i połączenia wszystkich talentów i umiejętności, tak aby wynik sprawdzianu był jak najlepszy :) POWODZENIA NA KAŻDY DZIEŃ!!!Pierwszy sprawdzian - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 83