Nawigacja

 • Warsztaty i zwiedzanie Łodzi

  Warsztaty i zwiedzanie Łodzi - Obrazek 1Warsztaty i zwiedzanie Łodzi - Obrazek 2Pierwszy tydzień szkoły upłynął klasom trzecim gimnazjum wyjątkowo szybko i intensywnie. W dniach 4-6 września gimnazjaliści zwiedzaliśmy Łódź, a także uczestniczyliśmy w warsztatach efektywnego uczenia się, szybkiego czytania oraz tworzenia map myśli. Doskonalenie technik pamięciowowych utrwaliło nam się jak zapamiętać, żeby nie zapomnieć.  W czasie pomiędzy zajęciami poznawaliśmy historię Łodzi – miasta czterech kultur. Odwiedziliśmy Księży Młyn, Muzeum Fabryki, Pałac Poznańskiego, Cmentarz Żydowski, słynną Manufakturę, a także Łódzką Szkołę Filmową. Spacer ulicą Piotrkowską, ławeczka Tuwima oraz  Aleja Gwiazd wzbudziły nasz podziw, podobnie jak liczne murale, które stają się artystyczną wizytówką Łodzi. Wieczorem drugiego dnia "bębniliśmy" na niezwykłych, energicznych i bardzo głośnych warsztatach bębniarskich.  Oczarowani  atmosferą Łodzi, a także z głową pełną wskazówek jak uczyć się efektywnie zaczynamy kolejny rok szkolny.

   

  Ola Leśniewska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Olimpiady i konkursy przedmiotowe

  Olimpiady i konkursy przedmiotowe - Obrazek 1

   

  Przedstawiamy terminarz konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/19.

   

   

  Terminy konkursów dla uczniów SP

  Zalacznik_1_Harmonogram__SP__nowy.pdf

  Terminy konkursów dla uczniów gimnazjum

  Zalacznik_1_Harmonogram__G__nowy.pdf

  Więcej informacji o konkursach

  Olimpiady przedmiotowe i interdyscyplinarne:

  dla gimnazjalistów: interdyscyplinarne-2018-2019-G.docx

  dla licealistów: przedmiotowe-2018-2019-LO.doc

  Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w konkursach prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli przedmiotów konkursowych.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19 - Obrazek 13. września o godz. 10.00 tradycyjnie  rozpoczęliśmy rok szkolny z naszym Patronem - bł.ks. Jerzym Popiełuszko na warszawskim Żoliborzu, w kościele św. Stanisława Kostki. Mszę świętą odprawił ksiądz Mirosław Cholewa. W homilii wezwał nas do odwagi i wierności sobie. " Śnięte ryby płyną z prądem. Tylko żywe ryby potrafią płynąć pod prąd" - powiedział.
  Po mszy świętej zostały poświęcone wizerunki ks. Jerzego Popiełuszki, które otrzymała każda klasa. Później zgromadziliśmy się na modlitwie przy grobie naszego Patrona, dziękując za dar jego życia i prosząc za jego wstawiennictwem o potrzebne łaski. Pani Dyrektor Dorota Koprowska, nawiązując do działalności księdza Popiełuszki oraz do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęciła, abyśmy stawiali sobie pytanie: "co ja robię z tym cennym darem wolności w swoim życiu?"

 • Plan lekcji 2018/19

  Na stronie ukazał się plan lekcji. Informujemy, że może on jeszcze ulec zmianie.

 • KONKURS

  Rada Szkół Katolickich ogłasza Ogólnopolski Konkurs „Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej. Walka – Budowa – Obrona”. Konkurs odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019. Do udziału w Konkursie zaproszeni są uczniowie klas VIII szkół podstawowych (w roku szkolnym 2017/2018 – klas VII), gimnazjaliści (w roku 2017/2018 – klasy II) oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Głównym celem Konkursu jest głębsze poznanie przez młodzież tych postaci zasłużonych dla polskiej niepodległości, które nie będą w roku 2018 bohaterami „pierwszego planu”, ale których dzieło życia – w dziedzinie polityki, duszpasterstwa, sztuki lub gospodarki, inspirowane wiarą, zasługuje na upamiętnienie. Przejdź do strony konkursu.

 • Mundurki dla klasy VII SP

  Mundurki obowiązujące uczniów klasy VII to - t-shirt (biały, zielony, niebieski), koszulka polo i sweter lub bluza z logo szkoły podstawowej. Link do strony:Zamówienia

 • WYNIKI MATUR 2018

  WYNIKI MATUR 2018 - Obrazek 1Z radością informujemy, że wszyscy tegoroczni absolwenci naszej szkoły zdali maturę :)! Gratulujemy!!!

  Przedstawiamy średnie wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości:

  Poziom podstawowy (w nawiasie średnie wyniki w powiecie piaseczyńskim, w województwie mazowieckim i średnie wyniki ogólnopolskie)

  język polski – 64,6% (54,2%, 57,4%, 55%)
  matematyka – 67,8% (57%, 58,8%, 56%)
  język angielski – 86%  (77,2%, 75,5%, 73%)
  język niemiecki – 96% (66%, 71,2%, 61%)

  Rozszerzenia
  język polski – 69,2% (50,4%, 58,2%, 51%)
  język angielski -  63,3% (61,1%, 62,1%, 57%)
  język niemiecki - 90% (46,8%, 62,6%, 54%)
  matematyka -  48% ( 30,6%, 33,1%, 29%)
  biologia – 67,4% (26.9%, 35,3%,  32%)
  chemia – 42,5% (43,9%, 41,2%, 40%)
  fizyka – 48% (29,1%, 39,9%, 35%)
  WOS – 52% (26,7%, 31,9%, 28%)
  historia  - 40% (31,3 %, 37,7%, 32%)

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1 Zapraszamy do fotogalerii z tej uroczystości.
  22 czerwca o godzinie 9.30 uczestniczyliśmy w dziękczynnej mszy świętej z okazji zakończenia roku szkolnego. Tradycyjnie, jak w minionych latach, uczniowie klas trzecich gimnazjum otrzymali specjalne błogosławieństwo, związane z rozpoczynającym się dla nich nowym etapem - nie tylko edukacyjnym, lecz i życiowym.  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 2Pani Dyrektor Dorota Koprowska przekazała  wyjątkowe, bo od papieża Franciszka błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej. Póżniej przeszliśmy do szkoły. Pan Jacek Bulak -  dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych  w imieniu Pani Wójt Gminy Lesznowala wręczył Gabrieli Kurzac, uczennicy trzeciej klasy gimnazjum stypendium  za dokonania artystyczne. Gabrysia zaśpiewała dla nas piosenkę ze swego repertuaru. Następnie odbyło się pożegnanie klas trzecich gimnazjum. Trzecioklasiści otrzymali  świadectwa z rąk swoich wychowawców oraz pamiątkowe prezenty i słodkości przygotowane dla nich przez uczniów klas drugich. Z serdecznymi życzeniami na przyszłość zwróciła sie do nich Pani Dyrektor Dorota Koprowska oraz wychowawczynie: pani Ewa Dulna-Rak i pani Małgorzata Rec.Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 3 Klasa IIIA pożegnała szkołę wzruszając nas piosenką zaśpiewaną razem z wychowawczynią. Całość zakończyło  uroczyste wręczanie nagród i  świadectw uczniom, zarówno szkoły podstawowej, gimnazjum, jak i liceum, którzy osiągnęli najlepsze wyniki edukacyjne. Ksiądz Mirosław Cholewa wręczył Stypendia Księdza Proboszcza tym, którzy mieli na świadectwach najwyższą średnią ocen. Sportowcy otrzymali zdobyte w zawodach medale. Po ogólnym spotkaniu uczniowie udali się ze swymi wychowawcami do swoich klas, gdzie miało miejsce wręczanie świadectw, podziękowania, uściski i pożegnania na czas wakacji.

 • III BAL GIMNAZJALNY ZA NAMI

  III BAL GIMNAZJALNY ZA NAMI - Obrazek 1W środę 20 czerwca 2018 r., po podziękowaniu Rodzicom, Wychowawczyniom i Nauczycielom za ich serce  oraz zaangażowanie,  słowami "Poloneza czas zacząć"  p.dyr. Dorota Koprowska rozpoczęła bal  kończący naukę 45 uczniów naszego gimnazjum. Absolwenci wyglądali zjawiskowo, przepiękne kreacje dziewcząt oraz elegancja chłopców budziły najszczerszy zachwyt. Wodzirej poprowadził tańce, które przeplatane atrakcjami - konkursami, zabawami i chwilami dla fotografów trwały do północy. Rodzice zadbali o wszystko: była uczta dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a rano w szkole nie było śladu po tak fantastycznej imprezie. Aż trochę szkoda, że przepiękna sala balowa tak szybko stała się zwyczajnym korytarzem szkolnym :). Pogoda dopisała i polonez zatańczony na szkolnym patio był prawdziwym widowiskiem oświetlonym najlepszym jupiterem - Słońcem. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej fotogalerii.

 • Plan zakończenie roku szkolnego 2017/18

  Plan zakończenie roku szkolnego 2017/18 - Obrazek 19.30- Msza Święta

  10.45- 13.00 - uroczystość zakończenia (rozdanie świadectw, podziękowania)

 • WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018

  WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018 - Obrazek 1Otrzymaliśmy podsumowanie osiągnięć naszych uczniów w sześciu częściach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Patrząc na różnicę wyników można stwierdzić, że najlepiej wypadł egzamin z matematyki i z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Pozostałe przedmioty również uczniowie napisali znacznie lepiej niż średnia gminna, powiatowa i wojewódzka.

   

  SZKOŁA

  GMINA LESZNOWOLA

  POWIAT PIASECZYŃSKI

  MAZOWIECKIE

  Różnica w stosunku do średniego wyniku w województwie mazowieckim

  Język polski

  82

  79

  76

  70

  12

  Historia i WOS

  75

  72

  66

  61

  14

  Matematyka

  74

  67

  62

  55

  19

  Przyroda

  76

  67

  63

  59

  17

  Język angielski - PP

  87

  86

  81

  72

  15

  Język angielski - PR

  77

  73

  66

  57

  20

   

  Osiągnięcia w egzaminach zewnętrznych są naszą radością, chociaż zdajemy sobie sprawę, że nie w wynikach tkwi wartość naszych uczniów. Nasi uczniowie  uzyskali 16 wyników na poziomie  100% ( j. angielski pp - 9, j. angielski pr - 4, historia i WOS - 1, j. polski - 2). Serdecznie gratulujemy, bo w egzaminacyjnym stresie często pomyłki wynikają nie tylko z braku wiedzy. A im udało się przekazać wiedzę i być bardzo opanowanymi, żeby nie popełnić najmniejszego błędu. Brawo!!!

 • Wycieczka klasy II LO w Bieszczady

  Wycieczka klasy II LO w Bieszczady - Obrazek 1  5 czerwca, we wtorek, klasa II LO wyjechała na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Ogród Biblijny w Myczkowcach oraz zaporę wodną na Solinie. Wieczorem dotarliśmy do Wetliny. Tam zakwaterowaliśmy się w klimatycznym i bardzo gościnnym schronisku "Pod Wysoką Połoniną". W środę zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczadów - Tarnicę (1346 m npm). W czwartek odbyliśmy piękną, choć niełatwą (upał!) wędrówkę po Połoninie Wetlińskiej. W piątek zwiedziliśmy klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy, gdzie w latach 1955-1956 był internowany Prymas Polski, Stefan Kardynał Wyszyński. Na zakończenie bieszczadzkiej przygody zwiedziliśmy galerię obrazów Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Historycznym w Sanoku. 

   

   

   

 • Wycieczka klas I LO na Podlasie

  Wycieczka klas I LO na Podlasie - Obrazek 1Dzień I
  Bezpiecznie dotarliśmy do Świętej Wody- tu zamieszkaliśmy w Domu Pielgrzyma. W ciągu dnia zwiedziliśmy Twierdzę Osowiec oraz spacerowaliśmy po Biebrzańskim Parku Narodowym. Znalazł się nawet ochotnik gotowy do sprawdzenia biebrzańskich bagien.
  Dzień II
  Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu. Potem spróbowaliśmy swoich sił w pisaniu ikon. Poszło naprawdę wyśmienicie, uczniowie malowali na podstawie wzornika swoje anioły. Mogliśmy również podziwiać najstarszych ikony zgromadzone w Supraślu. Po południu dotarliśmy do meczetu w Kruszynianach - z zainteresowaniem słuchaliśmy o kulturze polskich Tatarów na terenie Podlasia.

  Dzień III
  Pogoda nam dziś dopisała, co miało ogromne znaczenie ze względu na zaplanowany spływ kajakowy.  Spłynęliśmy rzeką Supraśl z Supraśla do miejscowości Nowodworce, czyli razem 14 km. Po drodze był czas na bigos i kiełbaski a na zakończenie kąpiel w rzece. Wieczorem klasa 1b realizowała projekt z "Potopu" - klasowy LARP.  Rozgrywka była bardzo wyrównana.

 • Wycieczka klas VII na Roztocze

  Wycieczka klas VII na Roztocze - Obrazek 1W dniach 23-25. maja uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce po Roztoczu. Pierwszego dnia odwiedzili Zamość, miasto Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, określane też perłą polskiego renesansu. Uczniowie zwiedzili tamtejszy Rynek, Ratusz, Katedrę oraz malownicze kamieniczki ormiańskie.
  Wieczorem dotarli do ośrodka wypoczynkowego w Jacni, gdzie mieli zorganizowane noclegi i posiłki na najbliższe dni.
  Następny dzień był wycieczką autokarowo-pieszą Szlakiem Doliny Tanwi, Wodospadów tzw. Szumów; dzieci odwiedziły Krasnobród, a w nim m.in. Muzeum Parafialne, Muzeum Wieńców Dożynkowych, kościół Nawiedzenia NMP oraz Kapliczkę „Na Wodzie”. Kapliczka ta pochodzi z XVIII w. i nazywana jest często „Kaplicą Objawień”, ponieważ w tym miejscu w 1640r. Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. Wypływająca ze źródeł pod kaplicą woda jest, według miejscowej ludności oraz pielgrzymów, lecznicza. 
  W tym samym dniu nasi podróżnicy odwiedzili również Zwierzyniec i znajdujący się tam barokowy kościół na wodzie,
  a także Górecko Kościelne i tamtejszy kościół pw. św. Stanisława BM. Największą atrakcją dla dzieci okazała się być jednak Aleja Dębów, gdzie najstarszy z nich ma ponad 500 lat i, z opowiadań przewodnika, pomieścił w swym wnętrzu 21 dzieci. Nasi uczniowie, chcąc udowodnić, że zmieści się tam więcej osób, kilkakrotnie próbowali ten rekord pokonać i… udało im się! Dąb pomieścił 22. uczniów :) W drodze powrotnej do ośrodka nasi siódmoklasiści gościli również w Muzeum  Pożarnictwa w Oseredku, którego najcenniejszym eksponatem jest konny wóz strażacki, którego pierwsza służba we Lwowie pamięta schyłek XIX wieku.
  Wieczorem, po kolacji, dzieci udały się autokarem do Puszczy Solskiej. Tam podzielono je na trzy grupy. Gdy zapadł zmrok, uczniowie udali się w głąb puszczy, by szukać zagadek umieszczonych na wybranych drzewach. Od ich właściwego rozwiązania zależało, jak długo będzie trwać gra. Wrażeń nie brakowało, gdyż po drodze, zza krzaków wyłaniały się groźne postacie, które za udzielenie właściwej odpowiedzi wskazywały dalszy kierunek drogi, a same zagadki też wymagały chwili zastanowienia i sprytu.
  Ostatni dzień wycieczki to wyjazd do Lublina. Tam dzieci zwiedziły Stare Miasto, Plac po Farze, Kościół O.O. Dominikanów, przepiękną barokową Archikatedrę z kaplicą akustyczną oraz Wzgórze Zamkowe i Ratusz.
  Pełni wrażeń, szczęśliwi i zmęczeni podróżnicy wrócili wieczorem do Łaz z pamiątkami dla najbliższych, dużym bagażem wiedzy i dokumentującymi tę wiedzę zdjęciami.

 • Matematyka - naszą specjalnością :)

  Matematyka - naszą specjalnością :) - Obrazek 1W sobotę 12 maja nasi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym Asik i Trapez. 
  W kategorii szkół podstawowych Jerzy Wąsiewicz (ucz. kl. 7a) zajął III miejsce.
  W kategorii klas drugich gimnazjalnych Jan Knyspel (ucz. kl. 2a) zajął II miejsce, Jakub Januszkiewicz (ucz. kl. 2b) IV miejsce, a Marianna Kowalczuk (ucz. kl. 2a) V miejsce.
  W kategorii klas trzecich gimnazjalnych Andrzej Bęza (ucz. kl. 3b) zajął I miejsce zdobywając 100% punktów możliwych do zdobycia. Magdalena Kacprzak (ucz. kl. 3b) zajęła miejsce IV.

  W dniu 15 marca jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.
  Oto co udało się nam osiągnąć:
  w kategorii Kadet wynik bardzo dobry osiągnął Jerzy Wąsiewicz z kl. 7a, wyróżnienie zdobył Jacek Markowicz z klasy 7a, w kategorii Junior wyróżniony został Andrzej Bęza z kl. 3b gimnazjum oraz Jakub Mucha uczeń kl. Ib LO.

  Z ogromną dumą i przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń kl. 7a Szkoły Podstawowej Jerzy Wąsiewicz został LAUREATEM MATEMATYCZNEGO KONKURSU KURATORYJNEGO. 

  UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM NAJSERDECZNIEJ GRATULUJEMY!
   
   
   
 • Boże Ciało w Magdalence

  Reprezentacja szkolnej społeczności wzięła udział w uroczystej procesji Bożego Ciała w parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence. W tym roku byliśmy bardziej widoczni niż zazwyczaj, a to za sprawą naszego Pocztu Sztandarowego. 

  Boże Ciało w Magdalence - Obrazek 1 Boże Ciało w Magdalence - Obrazek 2

 • Wizyta w Robercinie

  Wizyta w Robercinie - Obrazek 1Wizyta w Robercinie - Obrazek 2   7 maja uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Robercinie. W kwietniu byli tutaj członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy obiecali ponowne spotkanie i dotrzymali słowa, przybywajac w powiększonym składzie. Pensjonariuszki oraz opiekujace się nimi siostry franciszkanki i świeckie osoby przyjęły uczniów bardzo serdecznie, wyrażając swoją radość z ogromną prostotą i spontanicznością. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić cały czas na świeżym powietrzu, wspólnie śpiewając, rozmawiając i bawiąc się. Na zakończenie  spotkania zostaliśmy mile zaskoczeni poczęstunkiem z grilla. Oczywiście umówiliśmy się już na kolejną wizytę, jeszcze w tym roku szkolnym.

   Wizyta w Robercinie - Obrazek 3Wizyta w Robercinie - Obrazek 4

 • Zmiana planu lekcji - od 9 maja

  W zakładce "PLAN LEKCJI" został opublikowany nowy plan, który będzie obowiązywał od 9 maja do 22 czerwca 2018r.

 • MATURA 2018

  MATURA 2018 - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 64