Nawigacja

 • Kino Alek - 25. września - sobota

  W sobotę 25. września o godzinie 19:00  zainaugurujemy siódmy sezon działalności Kina  Alek. Wyświetlimy amerykański  film  ,,Wyrok na niewinnych ". Obraz ukazuje kulisy manipulacji, która doprowadziła do przekonania opinii publicznej i w konsekwencji sędziów Sądu Najwyzszego USA, o społecznym przyzwoleniu  dla liberalizacji aborcyjnego prawa. Ten film trzeba zobaczyć. Zapraszamy w do Katolickiego Liceum na godz. 19:00. Wstęp wolny.

 • Pozdrowienia z Krakowa i Zakopanego:)

  W dniu 6 września 2021 klasy 3abc udały się do Krakowa i Zakopanego. Podróż zaczęliśmy wcześnie rano, w po wspólnej modlitwie rozpoczęliśmy podróż.  Po 4 godzinach zameldowaliśmy się w Krakowie. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło zatem mogliśmy cieszyć się atmosferą i zabytkami miasta. Zwiedziliśmy Wawel, mieliśmy spacer po starym mieście, jak również trochę czasu wolnego na rynku. Po południu udaliśmy się do pensjonatu w Murzasichle. Pyszną kolacją zakończyliśmy dzień. We wtorek czekała nas piesza wędrówka nad Morskie Oko. Spacer liczył 18 km w dwie strony, ale wszyscy daliśmy radę, mogliśmy podziwiać piękno gór. Mimo dużego wysiłku fizycznego, po południu udaliśmy się na Krupówki w Zakopanem, gdzie czas wolny wykorzystaliśmy na zakup pamiątek. Trzeciego  dnia, pojechaliśmy do Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Ostatnim punktem wyjazdu był wjazd na Gubałówkę. Jesteśmy wdzięczni za wspólny czas razem podczas długo wyczekiwanego wyjazdu.

 • Pozdrowienia z Kulki:)

  W poniedziałek - 6. września klasy pierwsze i drugie naszego liceum wyjechały na wyjazd integracyjno-formacyjny do Kulki. Po porannej mszy świętej bierzemy udział w zajeciach sportowych, quizach, grach terenowych i survivalach. Wieczorami, kiedy temperatura nieco spada, ogrzewamy sie przy ognisku i urządzamy karaoke. Słoneczna pogoda i bliskość jeziora sprawiają, że wyjazd szkolny stał się pięknym przedłużeniem wakacji i daje możliwość poznania się i wspólnego naładowania baterii na 2021/22 rok. 

 • 1. września 2021 r.

  Przed nami kolejny rok szkolny. Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy dobrego, błogosławionego  czasu. Niech w roku 2021/22 dopisuje nam zdrowie, bądźmy dobrzy dla innych i dla siebie, a codzienna praca nauka niech pomaga nam znaleźć swoje powołanie i miejsce w świecie. 

 • Próba szkolnej scholi

  Zapraszamy, tych którzy już śpiewali i tych, którzy chcą śpiewać na pierwszą próbę szkolnej scholi we wtorek - 31. sierpnia o godzinie 10.00 do sali nr 1. Do zobaczenia:)

 • Początek roku szkolnego

  Spotykamy się w środę  - 1. września o godzinie 9.00 w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence. 

  Rodziców zapraszamy w czwartek -  2 września o godzinie 18.00. Rozpoczniemy od wspólnej modlitwy i  Mszy Świętej, po której odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły (w kościele) i wychowawcami klas (w szkole). 

  Do zobaczenia :)

 • Dobry Start

 • Sekretariat w wakacje

  5 lipca - poniedziałek - godz.9.00-15.00 - odbiór zaświadczeń maturalnych

  6 -7  lipca - godz. 9.00-14.00

  8-14 lipca  - godz. 9.00 -15.00

  15 - 21 lipca - NIECZYNNE

  22 lipca - 2 sierpnia  - godz. 9.00-15.00

  3 sierpnia - 6 sierpnia - godz. 9.00-14.00

  9 sierpnia -13 sierpnia - NIECZYNNE

  16 sierpnia - 31 sierpnia - godz. 9.00 -14.00

 • Wyniki matury 2021

  Otrzymaliśmy wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości, gratulujemy Maturzystom  i Nauczycielom. Cieszymy się, że było aż 16 wyników maksymalnych tzn. 100%. Przyszłym Studentom życzymy dostania się na wymarzone uczelnie wyższe.

  Poniżej podajemy średnie wyniki tegorocznych absolwentów na tle kraju, województwa i powiatu. (w procentach)

 • Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia:)

  W niedzielę 27. czerwca 2021 r. z wielką radością uczestniczyliśmy w uroczystości zaślubin Pani Moniki i Pana Tomasza. Po wyjściu ze świątyni, Nowożeńców przywitała spora gromadka "dzieci" tzn. klasa 2d. Pani Monika jest ich wychowawczynią. Gratulacje i życzenia dla Pani Profesor i Pana Tomasza popłynęły także od uczniów innych klas, od rodziców, pracowników szkoły oraz grona pedagogicznego. 
  Młodej Parze życzymy błogosławieństwa Bożego i radości z każdego wspólnego dnia.

 • Rok szkolny 2020/21 za nami :)

  NAUCZYCIELOM,  PRACOWNIKOM SZKOŁY I UCZNIOM
  ŻYCZYMY UDANYCH, DOBRYCH
  I BEZPIECZNYCH WAKACJI :)

 • Uroczystość ślubowania

  W środę - 23 czerwca 2021 r. uczniowie klas pierwszych mieli ślubowanie. Zwyczajowo terminem tej uroczystości jest 19. października czyli Dzień Patrona Szkoły. W tym roku pandemia zmusiła nas do zmiany i oficjalne przyjęcie w poczet uczniów odbyło się w  Dzień Ojca. Rozpoczęliśmy w kościele, wspólną modlitwą - litanią do Serca Pana Jezusa - w intencji bohaterów dnia i naszych ojców. Później  nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom najstarszej klasy przez tegorocznych maturzystów.

  Po ślubowaniu przeszliśmy do szkoły, aby cieszyć się uzdolnieniami młodzieży i nauczycieli na Pierwszym Festiwalu Talentów. Był pokaz ekwilibrystyki ogniowej, występy muzyczne, pokaz tańca i gry na bębnie. Przepięknym wykonaniom towarzyszyły wzruszenia i wyrazy zachwytu.

  Całość zakończyła "belgijka" wspólnie zatańczona na szkolnym boisku Kolejny taki festiwal już za rok:)

 • Spływ po raz trzeci :)

   17 czerwca 2021 r uczniowie klasy 1a i klasy 2b mogli poczuć iście wakacyjną atmosferę. Woda, słońce, kajaki i wszechobecny uśmiech dowiodły, że czas nauki w tym roku szkolnym pomalutku dobiega końca :)

 • Spływ kajakowy 

  Po godzinach spędzonych przed ekranami, mimo, że mieliśmy wirtualny dostęp do kaźdego zakątka świata wreszcie mogliśmy doświadczać: poczuć zapach rzeki, ciepło słonecznych promieni i usłyszeć swój wzajemny śmiech. W czwartek 10 czerwca 2021 r pierwsza grupa licealistów (klasa 2d, 2e i 1 c) wraz z nauczycielami pojechała  na spływ Pilicą. Warto dodać, że dwa autokary, które o ósmej rano przyjechały do szkoły wzruszyły niektórych dorosłych do łez. To był kolejny znak, że wracamy do normalnego życia. Młodzież w wakacyjnych ubraniach, z prowiantem zamiast książek w plecakach ruszyła "po przygodę". A potem już płynęliśmy... niby nic, ale towarzystwo kolegów i koleżanek, wzajemne przekomarzanie się, rozmowy, zieleń pól i błękitne niebo wydawały się najlepszą terapią po trudnym czasie odosobnienia w pandemii. W piątek pojechała kolejna ekipa (1b, 2a, 2c), a w kolejnym tygodniu wybierają się klasy 1a i 2b. Wszyscy, i dorośli i młodzież potrzebujemy takiego przedsmaku prawdziwych wakacji :) Miłe słowa usłyszeliśmy na temat naszych uczniów od panów ratowników. Przyjęliśmy gratulacje, że nasza młodzież to ludzie kulturalni, na poziomie, i  że jesteśmy absolutnie na medal:)

 • Pierwszy Bal Maturalny w naszym liceum

  Pandemia odebrała tegorocznym maturzystom radość tradycyjnej Studniówki, więc w pierwszym możliwym momencie - już po egzaminach maturalnych - nasi Absolwenci i ich Rodzice  zorganizowali BAL. 

  Po długich namysłach jako miejsce wspólnej zabawy wybrali ... budynek szkoły :)  11 miesięcy nauki zdalnej i tęsknota za szkolnymi ławkami miała ogromne znaczenie w podjęciu takiej decyzji.  Od piątku szkoła była dekorowana i zamieniana w salę balową, a w niedzielę - 30 maja  po wieczornej Mszy Świętej Maturzyści'2021 odtańczyli poloneza. Uroczyste stroje, pyszne jedzenie i dobra muzyka dopełniły całości. Zabawa trwała do drugiej nad ranem, a zaproszeni Nauczyciele z dumą i radością patrzyli na Siódmy Rocznik Absolwentów Liceum.

 • Znowu razem!

  Po 7 miesiącach nauki w domu, w poniedziałek 17 maja 2021r. wróciliśmy wreszcie do szkoły. Najpierw sprawdziliśmy, czy nadal potrafimy ze sobą rozmawiać, modlić się, bawić się, grać i śmiać. W tym celu klasy pierwsze i drugie kolejne poniedziałki nauki hybrydowej spędziły wraz z wychowawcami na świeżym powietrzu, opowiadając o swoich wrażeniach, obawach i radościach. Kolejne dni były czasem, gdy przypominaliśmy sobie jak uczyć się razem. Od 31 maja wszystkie klasy naszego liceum są znów w szkole. Wszyscy ci sami, ale już trochę inni – z nowymi doświadczeniami, niektórzy trochę wyżsi, doroślejsi, dojrzalsi. Najważniejsze, że wszyscy.  

 • Zmiana planu lekcji

  Od 10 maja 2021 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Zgodnie z zapowiedziami będzie one realizowany zdalnie w dniach 10-15 maja, hybrydowo od 17 maja do 28 maja i stacjonarnie od 31 maja 2021 r. 

 • Matura 2021

  Po weekendzie majowym, 4 maja 2021 r. siódmy rocznik absolwentów naszego liceum rozpoczął zmagania maturalne. Przed egzaminami wspólnie modliliśmy się o opiekę Opatrzności Bożej na ten jakże ważny czas. A później w reżimie sanitarnym przystąpiliśmy do zadań przygotowanych przez CKE.
  Wszystkim tegorocznym Maturzystom życzymy POWODZENIA!

 • Absolwenci' 2021

  30 kwietnia 2021 r. naukę w naszym liceum zakończyło 52 absolwentów. O godzinie 11.00 spotkaliśmy się na Mszy Świętej dziękczynnej w parafialnym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence. Oficjalne uroczystości  odbyły się w parku przed kościołem. Serdeczne słowa popłynęły od Maturzystów i ich Rodziców do Księdza Proboszcza Mirosława Cholewy, do dyrektora szkoły p. Doroty Koprowskiej, Wychowawczyń - p. Renaty Brzozowskiej i p. Agaty Kulik, Grona Nauczycielskiego oraz Pracowników Szkoły. Niespodziankę dla bohaterów dnia przygotowali koledzy i koleżanki z klas drugich. Maturzyści usłyszeli  wskazówki oraz życzenia na dalszy czas swojego życia. Przełomowy i jedyny taki moment przejścia w dorosłość zakończyło rozdanie świadectw i upominków. Zaopatrzeni w lekturę "Wszechświat jest tylko drogą. Kosmiczne rekolekcje" ks. prof. Michała Hellera rozpoczęli nowy etap życia.  Tegorocznych absolwentów ominęła studniówka, ale mamy nadzieję, że po zdanej maturze będziemy mogli spotkać się na balu maturalnym:)

 • Matura tuż tuż... FILM :)

  Stres egzaminacyjny, koniec nauki w liceum i film, na którym widać poczucie humoru ratujące naszych Maturzystów chwilę przed egzaminem dojrzałości...

  Kliknij poniższy link i obejrzyj :)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie