Nawigacja

 • Lekcja Muzealna w Muzeum Narodowym w Warszawie

  4 lutego 2020r. klasa 1a wraz z wychowawczynią, p. N. Karpowicz i p. M. Kwiatkowską, wybrała się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Wzięliśmy udział w zajęciach zatytułowanych "Świat mitów". Mity antyczne od zawsze były źródłem alegorii i symboli oraz natchnieniem dla twórców dzieł sztuki. Przekonaliśmy się o tym, oglądając dzieła z kolekcji muzealnej. Mogliśmy również sprawdzić i ugruntować zdobytą na lekcjach języka polskiego wiedzę o mitach. Warsztaty były bardzo interesujące, a po zajęciach zwiedziliśmy wystawy stałe Muzeum Narodowego w Warszawie.

 • Wiktoria - Mistrzynią 2019

  Podczas dorocznej Gali Mistrzów organizowanej przez Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki, która odbyła się 24.01.2020 w Centrum Olimpijskim prezentowano i nagradzano największe  osiągnięcia sportowe młodych jeźdźców z Mazowsza w 2019 roku. 
  Uczennica klasy ósmej Wiktoria Okupny z dorobkiem 7 medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Warszawy i Mazowsza zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Top Open najlepszych zawodników W-MZJ w 2019 oraz została powołana do Kadry Mazowsza.

  Wiktoria trenuje dwie olimpijskie dyscypliny jeździeckie – skoki przez przeszkody i Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), będący połączeniem trzech prób sprawności konia i jeźdźca – ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i próby terenowej (cross). Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła przed pięcioma laty i od tego czasu reprezentuje barwy Stowarzyszenia Sportowego Klub Jeździecki Grobice.
  Do największych sukcesów sportowych Wiktorii w 2019 należy zaliczyć tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w WKKW na dużych koniach, Mistrzyni Polski Juniorów w WKKW w kategorii małe konie, brązowy medal Pucharu Polski w skokach przez przeszkody w kategorii małe konie oraz złoty medal w Halowym Pucharze Warszawy i Mazowsza w skokach przez przeszkody (w kategorii junior młodszy), tytuł Mistrzyni Warszawy i Mazowsza w WKKW oraz w skokach (w kategorii junior młodszy na dużych koniach) oraz Wicemistrzyni Mazowsza w kategorii juniorów. NAJSERDECZNIEJ GRATULUJEMY!!!

 • Bal Przyjaciół Szkoły '2020

  VII Bal Przyjaciól Szkoły odbył się w sobotę 1 lutego. Doskonale przygotowana przez grupę Rodziców pod kierunkiem p. Ewy Rak zabawa trwała do trzeciej nad ranem. Na tegorocznym balu bawiło się 140 osób.  Ks. proboszcz Mirosław Cholewa i p. dyr. Dorota Koprowska przywitali zgromadzonych. Zabawę rozpoczęto tradycyjnym polonezem i tylko tajemnicą Wodzireja jest, jak bez poprzednich prób tak liczna grupa tancerzy wykonała perfekcyjny układ. Wspaniale wyszedł również taniec góralski oraz inne wspólne zabawy. Pyszne jedzenie oraz atrakcje w postaci loterii, konkusu literackiego i aukcji sprawiły, że czas mijał bardzo przyjemnie i szybko. Spotkanie było okazją do obejrzenia wystawy fotografii pt. "Od stycznia do stycznia" dotyczącej wydarzeń w  naszym liceum. Mogliśmy wysłuchać koncertu Gabrieli Kurzac - naszej utalentowanej uczennicy kl. II LO. Uśmiechy oraz  parkiet pełen tańczących solo i w parach tancerzy  świadczył, że był to jeden z bardziej udanych karnawałowych wieczorów. Wszystkim Uczestnikom, którzy bawiąc się pomagają naszej szkole serdecznie dziękujemy.

 • Studniówka '2020

  W sobotę  - 18 stycznia 2020 r. tegoroczni maturzyści bawili się na balu tradycyjnie organizowanym 100 dni przed jednym z ważniejszych egzaminów. Piękne suknie oraz wytworne garnitury pokazały inne oblicza uczniów. Zniknęła codzienność, a jej miejsce zajęła wyjątkowa uroczystość. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji uczniów klas III LO. Sprawowali ją ks. Proboszcz Mirosław Cholewa wraz z  ks. Dyrektorem Sylwestrem Jeżem oraz duszpasterzem szkolnym ks. Michałem Wszeborowskim. 

  Kolejnym punktem była oficjalna część w hotelu Poniatowski. Tam po uroczystym otwarciu przez przedstawicieli klas trzecich oraz przemówieniu p. dyr. Doroty Koprowskiej odtańczono poloneza.  Radością była obecność na sali Rodziców oraz Dziadków, którzy podziwiali kunszt tancerzy oraz układ tańca zaprezentowany w tym roku. Uczniowie podziękowali Księżom, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom, a w szczególności wychowawczyniom p. Marcie Starzyńskiej oraz p. Katarzynie Kowalczuk.  Program artystyczny - koncert w wykonaniu uczniów był przerywnikiem w quizie dotyczącym nauczycieli. Dwie drużyny - drużyna Muszek i Sikorek rywalizowały w znajomości zwyczajów naszej Kadry.   Konkurs urozmaicały filmiki z wypowiedziami  na tenże temat. Doskonale dobrana muzyka, wspólnie odtańczona belgijka oraz smaczne jedzenie dopełniły całości. Zabawa trwała do piątej rano, co świadczy o doskonałej atmosferze panującej wśród Studniówkowych Gości. 

 • Zapraszamy

 • Srebrna szkoła po raz trzeci

  Z radością informujemy, że po raz trzeci w historii naszej szkoły uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły w Rankingu Perspektyw 2020. W tym roku zajęliśmy 383 miejsce wśród 3534 liceów w Polsce, i 81 wśród 851 liceów w województwie mazowieckim. 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Boże Narodzenie 2019

  Miłość Boga zawsze nas uprzedza. Nie zważa na nasze zasługi. Nie boi się naszych ciemności. Rodzi się pośród nich, bo jest Darem. Niech Bóg się rodzi w naszych sercach...codziennie.
  Życzymy pełnych Wiary, Nadziei i Miłości Świąt Bożego Narodzenia.

 • Autorzy tegorocznych Jasełek

 • Święta tuż tuż...

  Ostatni dzień szkolny w 2019 roku był pełen ciepła i wzruszeń. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą odprawili ks. proboszcz Mirosław Cholewa oraz ks. Michał - nasz duszpasterz szkolny. Później mogliśmy zobaczyć Jasełka przygotowane przez klasy drugie licealne. Rozmach sceniczny - światła, dymy, dżwięk, obrazy i przepiękny śpiew podkreśliły przesłanie przedstawienia.

  Młodzież w niezwykle szczery i wrażliwy sposób pokazała to, co jest najważniejsze w okresie świąt  - czyli obecność i czas poświęcony najbliższym. Bliskości i zrozumienia w rodzinie nie zastąpią żadne prezenty, a  Boże Narodzenie jest bardzo rodzinnym świętem dobra, pokoju i miłości. Cisza w czasie przedstawienia i gromkie oklaski po nim świadczyły o poruszeniu zgromadzonej publiczności.

  Tradycyjnie odbyły się opłatkowe spotkania w klasach będący okazją do wzajemnych życzeń, wspólnego posiłku i serdecznych rozmów. 

 • Światełko Betlejemskie w naszej szkole

  W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień, który jest odpalany przez austriackich skautów tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki nim skauci oraz harcerze mogą roznosić Światełko po całej Europie. W jakim celu? Odpalenie Światełka oraz jego przekazanie to symbol pojednania ludzi. Skłania do refleksji i zatrzymuje złość oraz gniew. Betlejemskie Światełko Pokoju ma łączyć ludzi. 

  W dniach 13 – 15 grudnia harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy ZHP wspólnie oczekiwali przybycia Światła do Polski. W tym roku harcerze odebrali je po polskiej stronie Tatr – uroczysta Msza święta odbyła się w niedzielę 15 grudnia o godzinie 8:20 w Zakopanem. Do naszej szkoły wprost ze stolicy Tatr przywiózł je Maciej Murawski, uczeń klasy ósmej. Uroczyste przekazanie Światła odbyło się w czasie naszych poniedziałkowych Rorat.

 • Mikołajki 2019 :)

  6 grudnia przeżywaliśmy wspomnienie św. Mikołaja - dzień lubiany chyba przez wszystkich. Tym razem nie wymienialiśmy się prezentami tylko przygotowaliśmy jeden wspólny upominek - dla 16 letniego Huberta. Loteria, stoiska z przysmakami, studia fotograficzne i inne atrakcje były po to, abyśmy wspólnie poświętowali i przede wszystkim pomogli zebrać potrzebną kwotę do leczenia naszego rówieśnika. Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy na mszy świętej z okazji pierwszego piątku, a zakończyliśmy spotkaniami w klasach. Niektórzy oglądali filmy, inni po prostu rozmawiali ciesząc się swoim towarzystwem. To był naprawdę piękny, grudniowy, pełen radości dzień. 
  Zachęcamy do dołączenia do pomocy Hubertowi:
  Numer konta: 89249000050000453062407892
  tytuł: 20849 Hubert Lewiński darowizna 
  odbiorca: Fundacja Siepomaga, ul. Za bramką 1, 61-842 Poznań

 • Klasy II w Muzeum Polin

  29 listopada klasy drugie LO odwiedziły Muzeum POLIN w Warszawie, gdzie wzięły udział w warsztatach z pozytywnej komunikacji. Dowiedzieliśmy się nie tylko jakie mogą być przyczyny hejtu ale przede wszystkim jak powinniśmy się zachować gdy nas lub kogoś nam bliskiego dotknie to zjawisko. Uczniowie aktywnie włączyli się w intensywne ćwiczenia mające na celu wykształcenie wrażliwości na dobro drugiego człowieka, ochronę prywatności i bezpieczne korzystanie z internetu w tym mediów społecznościowych. Prowadzący zajęcia byli pod wrażeniem wiedzy, kompetencji i dociekliwości naszych uczniów w rozwiązywaniu problemów. Potwierdziło się, że uczniowie Liceum w Magdalence są doskonałymi obserwatorami i komentatorami otaczającej ich rzeczywistości. Na zakończenie zwiedziliśmy Muzeum. Przeszliśmy się przedwojenną uliczką odtworzoną na podstawie starych zdjęć Warszawy, posłuchaliśmy przedwojennej muzyki i wtopiliśmy się w atmosferę dawno minionych lat.

 • FORUM DYREKTORÓW I  NAUCZYCIELI SZKÓŁ KATOLICKICH NA JASNEJ GÓRZE

  W połowie listopada p. dyrektor Dorota Koprowska uczestniczyła w dorocznym 30. Ogólnopolskim Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Powołanie chrześcijanina do dawania świadectwa, które buduje Kościół było  tematem tegorocznego spotkania. W dwudniowym spotkaniu (14-15 listopada 2019) uczestniczyło ok. 500 dyrektorów i nauczycieli. W tym roku obchodzony jest jubileusz 25 lat istnienia Rady Szkół Katolickich. Mottem przewodnim tegorocznego spotkania były  słowa św. Jana Pawła II z 1995 r.: „chrześcijanin jest powołany do tego, ażeby dawać świadectwo o Chrystusie, Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. W ten sposób buduje się Kościół”. O perspektywie biblijnej mówił ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski – W naszych czasach bardzo potrzeba dojrzałych, mądrych, roztropnych chrześcijan, potrzeba ich bardziej niż kiedykolwiek do tej pory, bo tylko oni są w stanie dać wiarygodne świadectwo o Jezusie Chrystusie i tylko oni są w stanie również podjąć odpowiedzialność za wszystkie zobowiązania, które wynikają z Ewangelii – powiedział ks. Chrostowski.

  Kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów . przewodniczył Mszy św. w jęz. łacińskim w bazylice jasnogórskiej w piątek (15 listopada) o godz. 9.30. Następnie wygłosił konferencje zatytułowane: „Kościół – kryzys i odnowa” oraz „Misja katolickiego wychowawcy”.– Cieszymy się ogromnie ponieważ uważam, że to jest prorok XXI w., który może nam o pewnych zagrożeniach powiedzieć, ale również pokazać nam drogę wyjścia, drogę, którą powinniśmy się kierować jako nauczyciele, dyrektorzy szkół katolickich, to bardzo ważne – powiedział ks. Zenon Latawiec przewodniczący Rady Szkół Katolickich.Każde spotkanie na Jasnej Górze jest wskazaniem drogi do tego, aby szkoła katolicka była coraz lepszym miejscem wszechstronnego rozwoju młodych ludzi i taką drogę staramy się realizować w codziennej pracy.

 • Uczymy się korzystać z sieci

  8 listopada klasy 1a i b była w Teatrze Kamienica na poruszającym spektaklu" Wszechmocni w sieci". Lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia stają się zależne od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, spreparowanie ośmieszających wpisów. I wreszcie - do czego może doprowadzić brutalność w świecie internetu…

  Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawią publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

 • 11:11 - DO HYMNU

  Wspólnie z ponad 20 tysiacami szkół i przedszkoli, dziś, (8. listopada) o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Później odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański w intencji wszystkich poległych w obronie wolności naszej Ojczyzny. 

 • 12. debata belwederska

  24. października mieliśmy zaszczyt wysłuchać dwunastej  debaty historyków pt. „Walka o granice 1918-1919” cz. II. W dyskusji udział wzięli: prof. Marek Kornat, prof. Janusz Odziemkowski, prof. Karol Olejnik, prof. Mariusz Wołos. Moderatorem debaty był prof. Włodzimierz Suleja, dyrektor Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. Dotknięcie historii w historycznym i ważnym miejscu jakim jest Belweder zostawia w nas ślad i poszerza naszą wiedzę. Po debacie udaliśmy się na krótki spacer po Łazienkach Królewskich ciesząc się piękną, tegoroczną  jesienią.

 • Dzień Patrona 2019

   W poniedziałek 21. października uroczyście świętowaliśmy wspomnienie naszego Patrona - Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. 35. rocznica śmierci zatrzymała nas nad rozważaniem sensu życia i męczeństwa Księdza Jerzego. Rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza wraz z Księdzem dr Sylwestrem Jeżem oraz Księdzem dr Mirosławem Cholewą. Potem odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych poprzedzone wspólnie zaśpiewanym hymnem Polski.  

  W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć wiele ważnych i zaprzyjaźnionych ze szkołą osób, a wśród nich ks. Kardynała Kazimierza Nycza oraz  brata ks. Jerzego - pana Józefa Popiełuszkę wraz z Małżonką, Swoje świadectwo o życiu ks. Jerzego dał Pan Józef Popiełuszko, Pan Adam Nowosad oraz Pan Paweł Kęska z Muzeum i ośrodka dokumentacji Życia i Kultu Ks. Jerzego Popiełuszki. Towarzył nam poczet sztandarowy Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł . ks. Romana Archutowskiego w Warszawie. Byli też z nami przedstawiciele władz gminy Lesznowola i starostwa piaseczyńskiego. 

  W budynku szkoły pp. Józef i Alfreda Popiełuszko uroczyście otworzyli wystawę dotyczącą Błogosławionego, którą na ten czas otrzymaliśmy z IPN.

  Dzień zakończył się spektaklem w wykonaniu uczniów naszego liceum. Sposób przedstawienia, dobór fragmentów kazań, pieśni oraz wierszy głęboko poruszył wszystkich zgromadzonych. W tym wyjątkowym dniu zatrzymaliśmy się w pędzie codzienności, aby podjąć kolejny raz refleksję dotycząca wolności i solidarności w kontekście wiary i życia Niezwykłego Księdza i Polaka, który jest Patronem naszej szkoły. 
  ​​​​​​​fotorelacja /A.Pokropińska/

 • 18.10.2019

 • Pożegnanie Szymona - naszego absolwenta

  W sobotę - 12 października pożegnaliśmy Szymona Borowieckiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło wielu uczniów i nauczycieli naszego liceum. Mszę świętą w duchu uwielbienia i dziękczynienia za życie Szymona sprawował ks. Łukasz Czubla. W naszej pamięci zostanie radość życia, szczerość, wrażliwość i empatia, którą obdarowywał nas jako uczeń, przyjaciel i bardzo lubiany człowiek. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 85