Reprezentacja szkolnej społeczności wzięła udział w uroczystej procesji Bożego Ciała w parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence. W tym roku byliśmy bardziej widoczni niż zazwyczaj, a to za sprawą naszego Pocztu Sztandarowego.


7 maja uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Robercinie. W kwietniu byli tutaj członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy obiecali ponowne spotkanie i dotrzymali słowa, przybywajac w powiększonym składzie. Pensjonariuszki oraz opiekujace się nimi siostry franciszkanki i świeckie osoby przyjęły uczniów bardzo serdecznie, wyrażając swoją radość z ogromną prostotą i spontanicznością. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić cały czas na świeżym powietrzu, wspólnie śpiewając, rozmawiając i bawiąc się. Na zakończenie spotkania zostaliśmy mile zaskoczeni poczęstunkiem z grilla. Oczywiście umówiliśmy się już na kolejną wizytę, jeszcze w tym roku szkolnym.


W zakładce "PLAN LEKCJI" został opublikowany nowy plan, który będzie obowiązywał od 9 maja do 22 czerwca 2018r.

FOTORELACJA - zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
W dniu 27 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego. To już czwarta klasa maturalna opuszczająca mury naszej szkoły. O godzinie dziewiątej wszyscy uczniowie liceum wraz z nauczycielami i Rodzicami maturzystów uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej przez Księdza Proboszcza Mirosława Cholewę oraz księdza Łukasza Czublę. W swojej homilii Ksiądz Proboszcz odwołał się do obecnej w każdym, a szczególnie młodym człowieku tęsknoty do wolności, miłości, prawdy i szczęśliwego życia i wskazał na Chrystusa jako tego, który wypełnia te tęsknoty. Wskazał też na potrzebę pytania Boga o to, jak mamy realizować nasze życie oraz wychodzenia poza swoje osobiste oczekiwania i zauważania potrzeb ludzi obok nas. Po mszy świętej odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły następnemu rocznikowi liceum.
Dalsza część uroczystego dnia odbyła się w budynku szkoły. Do zgromadzonych uczniów liceum, nauczycieli i Rodziców skierowała swe słowa Pani Dyrektor Dorota Koprowska, życząc młodym ludziom wartościowego, pięknego życia opartego na fundamencie Ewangelii. Przedstawiła wzruszającą i motywującą prezentację, gorąco przyjętą przez młodzież. Z kolei zabrał głos ksiądz Mirosław Cholewa życząc wychodzącym w świat maturzystom odwagi. Wychowawczyni klasy, Pani Renata Brzozowska z trudem panując nad wzruszeniem pożegnała swoją klasę, która według niej była najlepsza i nie do zastąpienia. Życzyła udanej matury, przypominając jednocześnie zestresowanym uczniom, że są do niej doskonale przygotowani. Pani Dyrektor i Wychowawczyni wręczyły uczniom świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego oraz pamiątkowe zestawy piśmienne. Dwie uczennice klasy trzeciej Jolanta Gołębiewska i Justyna Stykowska otrzymały Stypendia Księdza Proboszcza za wyniki w nauce oraz nagrody książkowe. Po wręczeniu świadectw zwrócili sie do starszych kolegów przedstawiciele klasy drugiej liceum, podsumowując ich lata spędzone w szkole i obdarzając najserdeczniejszymi życzeniami powodzenia. Klasa maturalna złożyła gorące podziękowania Pani Dyrektor, Nauczycielom, Księdzu Proboszczowi oraz Pracownikom Szkoły obdarowując ich kwiatami i drobnymi upominkami. Na ręce Pani Dyrektor został złożony prezent dla szkoły: imponujacy zapas jakże potrzebnego papieru ksero. Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci zaprosili Nauczycieli na słodki poczęstunek. Długo jeszcze trwały rozmowy, wspomnienia, podziękowania, pożegnania i życzenia na przyszłość.
Nasze najbliższe plany, to majowe świętowanie i egzaminy maturalne. Wszystkim życzymy pięknej pogody, Maturzystom nastroju i chęci do nauki oraz jak najlepszego przekazania swojej wiedzy i umiejętności na egzaminach maturalnych.
30 kwietnia - 3 maja - dni wolne dla wszystkich uczniów
4 maja ( piątek) - matura z języka polskiego, dzień wolny dla wszystkich uczniów oprócz maturzystów
7, 8 maja ( poniedziałek, wtorek) - licealiści mają dni wolne, gimnazjaliści i uczniowie klas siódmych mają zorganizowane zajęcia - obecność obowiązkowa.
Od 9 maja zajęcia będą się odbywały wg nowego planu lekcji, który zamieścimy na stronie szkolnej.
21 kwietnia grupa uczniów klasy IIIB gimnazjum należących do Szkolnego Koła Caritas, wybrała się z wizytą do Domu Opieki im. św. Huberta w Zalesiu Górnym. Placówkę tę prowadzą Siostry Sercanki. Nasi uczniowie, mimo zmęczenia po trzydniowym egzaminie gimnazjalnym, wystąpili z szerokim repertuarem, zawierającym zarówno piosenki patriotyczne, wojskowe, jak i biesiadno-turystyczne. Zostali bardzo ciepło przyjęci przez pensjonariuszy, którzy w miarę swoich możliwości włączali się w śpiewanie i oklaskiwali młodych wykonawców. Po występie siostra Marita, w imieniu swoich podopiecznych obdarowała uczniów słodyczami i różańcami, które własnoręcznie wykonali seniorzy. Nasi uczniowie bardzo chętnie przyjęli zaproszenie na kolejne spotkania z mieszkańcami Domu Opieki. Liczymy, że dołączą do nich członkowie Szkolnego Koła Caritas z pozostałych klas.

W tym roku do egzaminu gimnazjalnego przystąpi w naszej szkole 44 uczniów kończących gimnazjum. Każdy dzień (18,19,20 kwietnia) uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczynają o godzinie 8.00 wspólną modlitwą, a od 9.00 trwają zmagania z arkuszami:) W środę piszemy część humanistyczną, w czwartek przyrodniczo-matematyczną, a w piątek język angielski. POWODZENIA!!!
W XXIX Międzynarodowym Konkursie Matematyka bez Granic, który odbył się 29 lutego 2018 r. brało udział 236 klas gimnazjalnych i 326 klas licealnych z całej Polski.
Z radością przedstawiamy wyniki naszych zespołów klasowych.
Klasa IIIb gimnazjum - 8 miejsce w woj. mazowieckim i 13 w Polsce,
Klasa IIIa gimnazjum - 16 miejsce w woj. mazowieckim i 22 w Polsce,
Klasa I b LO - 8 miejsce w woj. mazowieckim i 25 w Polsce.
Najserdeczniej gratulujemy Naszym Matematykom!!!

W sobotę , 21 kwietnia o godz. 19 , w kinie Alek wyświetlimy film " Fatima. Ostatnia tajemnica." Na własne oczy zobaczymy, w jaki sposób modlitwa przemienia dzieje ludzkości i jak Bóg, za sprawą Maryi, interweniuje w historię. ZAPRASZAMY.


Znamy już wyniki konkursu wielkanocnego na kartkę świąteczną. Zwycięzcami zostali:
w kategorii klas licealnych - Dominika Dębowska i Mikołaj Mateusiak, a w kategorii klas młodszych - Aleksandra Latoszek z klasy siódmej.Drugie miejsce w kategorii liceum zajęła Agnieszka Gajda. Drugie miejsce w kategorii młodszych klas zajęła Pola Patyra (kl. 7b), trzecie - Amelia Cetwińska (kl. 2a gim.) Wyróżnienia otrzymali: Weronika Zdanowska i Agnieszka Zdanowska (kl. 7b), Marta Trojanowska (kl. 3a gim.) i Katarzyna Chemijewska (kl. 3a gim.)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

24 marca mieliśmy przyjemność gościć potencjalnych kandydatów do naszej szkoły oraz ich Rodziców. We wstępnej części ksiądz Mirosław Cholewa, proboszcz z Magdalenki, inicjator budowy szkoły opowiadał o historii jej powstania i o niełatwych, ale owocnych początkach. Następnie o szkole opowiadała Pani Dyrektor Dorota Koprowska, przedstawiając nauczycieli i jej teraźniejszość. Swoim odbiorem szkoły i jej wartości podzieliła się Ola- absolwentka, Jola i Iza- tegoroczne maturzystki oraz przedstawicielka Rodziców. Następnie w krótkiej, ale pięknej części artystycznej wystąpili Julia i Franek. A potem nasi Goście rozpoczęli zwiedzanie szkoły i ogladanie w poszczególnych salach przygotowanych prezen
tacji przedmiotowych. Był też czas na rozmowy z naszymi uczniami, nauczycielami, Panią Dyrektor i księdzem Mirosławem. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku- w "kawiarence" czekała na wszystkich kawa, herbata oraz słodkości.
22 marca klasy siódme wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw uczniowie obejrzeli (niektórzy już po raz drugi) piękny i poruszający film "Cudowny chłopak", a następnie uczestniczyli w lekcji zorganizowanej przez Muzeum Narodowe: "Galeria kontrastów", zapoznając się z polską sztuką w latach 1914-1945.
Nasza szkoła włączyła się do akcji "Syberyjski Białystok- Zmartwychwstanie" zbierając fundusze na odbudowę starego, drewnianego kościółka w syberyjskiej wiosce Białystok. Kościółek, wybudowany przez pierwszych polskich dobrowolnych osadników w tamtych okolicach, spłąną w zeszłym roku w niewyjaśnionych okolicznościach. Polscy księża jezuici, sprawujący opiekę duszpasterską na Syberii zaapelowani o pomoc finansową. Wiadomość o tym dotarła do nas przez jedną z uczennic, której wujek jest właśnie jednym z tych jezuitów. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas podjęli się zbierania pieniędzy do puszek. Dziękujemy wszystkim uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się do akcji!

21 marca powitaliśmy wiosnę pod hasłem zdrowego pokarmu, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Nasi uczniowie przygotowali rozmaite zdrowe przekąski i napoje oraz plakaty dotyczące zdrowego odżywiania. Każdy mógł się także "poczęstować" duchową strawą, czyli wziąć ze sobą ulotkę z pozytywnym tekstem: sentencją, cytatem itd.


W sobotę, 24 marca o godz 19.00, w kinie Alek wyświetlimy film " Błogosławiona wina".
Jest to niezwykła historia skradzionego obrazu, który zuchwały Polak, Mikołaj Spieha, przywiózł do Kodnia. Będzie można zobaczyć jakie znaczenie w historii naszego Narodu ma wizerunek Matki Bożej Kodeńskiej. Zapraszamy!

W sobotę 10 marca grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas wybrała się z muzyczną wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Robercinie, prowadzonego przez siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. Uczniowie przygotowali program artystyczny złożony z różnorodnych piosenek- były pieśni patriotyczne ( z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości), a także popularne, znane wszystkim z radia lub z wieczorów przy ognisku. Mieszkanki domu przyjęły nas niezwykle serdecznie, wykonując piosenkę na powitanie. Natomiast podczas występu młodzieży śpiewały razem z nami (wykazując się przy tym zadziwiającą znajomością tekstów) i gorąco oklaskiwały każdy punkt repertuaru. Na zakończenie uczniowie zaproponowali nauczenie zebranych pań religijnej piosenki z pokazywaniem, co spotkało się z ogromnym aplauzem. Wspólne wykonanie "On jest tu" trwało bardzo długo i było niejako przypieczętowaniem więzi, jaka wytworzyła się w trakcie całego spotkania. Zostaliśmy zaproszeni na kolejną wizytę, tym razem już z tańcami (po zakończeniu Wielkiego Postu). Na zakończenie siostry franciszkanki przekazały w darze dla biblioteki szkolnej książki o świętym Zygmuncie Szczęsnym Felińskim, zaś pensjonariuszki domu opieki ugościły uczniów słodkościami.

Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w konkursie na kartkę świąteczną o tematyce Paschalnej. Oceniana bedzie nie tylko strona estetyczna i artystyczna pracy, ale i jej przekaz w formie życzeń lub napisu, nawiązujący do najważniejszego w chrześcijaństwie święta. Szczegóły konkursu znajdują się na ogłoszeniach na terenie szkoły. Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, który objął patronat nad naszym konkursem zapewnia nagrody dla zwycięzców! Najlepsza kartka zostanie powielona i rozesłana z życzeniami do Przyjaciół Szkoły.
Serdecznie dziękujemy klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego za przygotowanie i poprowadzenie rekolekcji dla naszych uczniów. Przez dwa dni - 5 i 6 marca - młodzież pracowała w grupach pod kierunkiem pełnych zapału i radości pallotyńskich alumnów, słuchając Słowa Bożego, dyskutując, oglądając filmy, śpiewając i podejmując różnorodne zadania. W trakcie rekolekcji była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, a zwieńczeniem wszystkich duchowych przeżyć był udział we Mszy Świętej sprawowanej przez księdza Łukasza Czublę.
