Aktorstwo z misją według Wojtka Mickiewicza

Pasja teatralna Wojtka Mickiewicza, naszego maturzysty 2023, zaczęła się w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Debiutował jako Józef w jasełkach i majster Wisienka w przedstawieniu „Pinokio”. Od siódmej klasy sam organizował i reżyserował przedstawienia, często bardzo nowatorskie, na pierwszy dzień wiosny czy zakończenie roku.

Do teatru Anny Kolanowskiej trafił w 2019. Pierwsze dwa lata spędził w Teatrze Expoart a potem dołączył do Teatru Etna, gdzie debiutował w spektaklu „Bezsennik”- eksperymentalnym przedstawieniu teatru plastycznego. Na zajęciach teatralnych uczy się tańca, śpiewu a nawet języka migowego - wszystko po to żeby wzmocnić efekt wyrazu.

Do tej pory Wojtek grał między innymi w spektaklach „Don Kichot”, „Żółte i wrony” czy „Doliny”. Z okazji 30 lecia Teatru Anny Kolanowskiej w 2023 mogliśmy podziwiać jego niezapomnianą kreację Stomila w przedstawieniu „Tango” Mrożka.

W środowisku szkolnym Wojtek wykorzystywał swój talent artystyczny śpiewając w scholi uświetniającej nabożeństwa i uroczystości szkolne.

W przyszłości chciałby mieć szansę zagrania w Ferdydurke, najchętniej w pojedynku między Miętusem i Syfonem.

Teatr uczy pokory, dystansu do samego siebie. Jako dziecko byłem bardzo nieśmiały, a teraz gra dla publiczności sprawia mi przyjemność, daje pewność siebie.” - wyznaje.

Idolem Wojtka jest polski aktor Adam Woronowicz, nie tylko ze względu na osiągnięcia zawodowe, ale też postawę jaką przyjmuje w życiu prywatnym.

Wojtek też wybiera się do szkoły aktorskiej. Aktorstwo jest ważnym elementem jego życia na drodze poszukiwania i odkrywania samego siebie.

W tym zawodzie widzi powołanie i swoją misję życiową -

Potrzebne jest odbudowanie relacji sztuki z Panem Bogiem” - podkreśla.

Wojtek, chce żeby aktorstwo przesytało kojarzyć się z zepsuciem i otwierało ludzi na wartości.

Scena artystyczna potrzebuje właśnie takich ludzi. Życzymy Ci sukcesów Wojtku i dziękujemy, że cząstką swojego talentu artystycznego wspierałeś naszą szkolną scholę.

Będzie nam Ciebie brakowało!