Piątek 21.01.2022

sekretariat@popieluszko.org.pl

tel. 694 455 717,

dyrektor@popieluszko.org.pl

KINO ALEK - SOBOTA 15.01.2022 r.

W sobotę, 15 stycznia o g. 19.00 wyświetlimy w kinie Alek  inspirowany wizjami polskiej mistyczki Fulli Horak film p.t  "Czyściec". Obraz pozwala uzyskać wyobrażenie tego, co zaplanował Stwórca dla człowieka, gdy ten opuści już świat i przekroczy próg wieczności.
Zapraszamy, wstęp wolny.

Kalendarz

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI w Łazach jest na 361. miejscu wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022". www.licea.perspektywy.pl

dla licealistów

Wiadomości

• Z radością informujemy, że po raz piąty uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły w Rankingu Perspektyw 2022. W tym roku zajęliśmy 361. miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce (383. w 2020 r., 279 w 2021). Wśród liceów mazowieckich uplasowaliśmy się na 86. miejscu. (81. w 2020 r., 68 w 2021).
    Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom serdecznie gratulujemy :)

Więcej: Perspektywy 2022

• Na kółku elektronicznym prowadzonym przez p. Grzegorza Gągałę możemy rozwijać swoje zainteresowanie elektroniką. Na dzisiejszych, wtorkowych zajeciach (11.01.2022) poznaliśmy budowę i działanie LEDu. Nauczyliśmy się teorii o obwodzie elektrycznym z LEDem. Po krótkiej teorii mogliśmy przejść do praktyki, gdzie własnoręcznie zrobiliśmy obwód elektryczny. Wszystko poszło po dobrej myśli i dioda się zapaliła jak można zaobserwować na poniższych zdjęciach. (aut. Tomasz A. kl.1b)

• Od poniedziałku - 20 grudnia przeszliśmy do zdalnej formy nauki, ale w piątek jeszcze uczyliśmy się w szkole. Dzień zaczęliśmy od godziny duszpasterskiej, na której ks. Proboszcz Mirosław Cholewa złożył nam życzenia i skierował do nas swoje duszpasterskie słowo. Później ks. Michał przypomniał nam symbolikę Bożego Narodzenia w sztuce. Spotkanie zakończyła p.dyr. Dorota Koprowska życząc nam dobrych i pięknych Świąt. W szkole podzieliliśmy się opłatkiem, niektórzy mieli spotkania wigilijne w klasach (inni przeżyli je wcześniej). Odwiedzili nas młodsi koledzy ze szkoły podstawowej we Władysławowie, którzy przekazali licealistom świąteczne pozdrowienia. Nasi uczniowie, Klara Pluta oraz Jerzy Wąsiewicz odebrali list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce w roku 2020/21. Piątek był pełen miłych spotkań.

• W czwartek - 16 grudnia 2021 r. uczniowie klas 3b i 3c pod opieka p. Katarzyny Kowalczuk, p. Małgorzaty Pietrzyk i p. dyr. Doroty Koprowskiej pojechali do Warszawy. W programie wycieczki była interaktywna wystawa malarstwa Vincenta Van Gogha oraz zwiedzanie muzeum Polin. To był cenny czas obcowania ze sztuką i historią.

• 10 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać świadectwa ks. infułata Jana Sikorskiego, dotyczącego wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Ksiądz przybliżył nam swoje doświadczenia sprzed czterdziestu lat. Opowiedział, jak traktowani byli internowani, jakie stosowano formy represji. Dzięki przywołaniu swoich wspomnień, rozmów z więźniami, my również mogliśmy przenieść się do roku 1981 i poczuć atmosferę tamtych dni. Na pewno ta niecodzienna lekcja historii pozostanie z nami na długo.

• 9 grudnia 2021 roku w naszej szkole był dniem wyjątkowo uroczystym ze względu na obecność w naszej wspólnocie szkolnej niezwykłego gościa, jakim jest ks. kardynał Kazimierz Nycz. Ksiądz Kardynał odprawił Mszę Świętą, a po niej spotkał się z pracownikami szkoły oraz uczniami na rekolekcjach adwentowych, podczas których podzielił się z nami przemyśleniami na temat roli szkół katolickich. Podkreślił jak ważne jest istnienie takich szkół, w których oprócz zdobywania wiedzy z konkretnych przedmiotów, uczniowie uczą się żyć w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi i kierować się nimi każdego dnia. Zwrócił też naszą uwagę na temat istoty radosnego czasu adwentu, wagi jaką powinniśmy przyłożyć do odpowiedniego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia, aby przeżyć je w głębokiej radości z przyjścia Pana.

• Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence

Brak galerii w albumie