Poniedziałek 25.09.2017

SEKRETARIAT SZKOLNY ZAPRASZA
8.00 -15.00.

Myśl tygodnia

Modlitwa jest kluczem do przebaczenia, ale nie módlcie się ze smutkiem, nie zanudzajcie naszego Pana, On jest Bogiem radości. Módlcie się z uśmiechem.
św. o. Pio

Szkolne Koło Caritas

Zachęcamy gorąco
do udziału w programach "Rodzina Rodzinie" oraz na rzecz ofiar burz i nawałnic

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI w Łazach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". www.licea.perspektywy.pl

dla gimnazjalistów

dla licealistów

Wiadomości

• Wysyłamy kartki i piszemy choć kilka ciepłych słów do Powstańców - wypełniając ich życie pozytywnymi emocjami. Wierzymy, że w tym roku będziemy w stanie zrobić dla Naszych Bohaterów jeszcze więcej. Informacje możecie znaleźć na stronie internetowej BohaterON.pl. i u koordynujących działania nauczycieli historii.
    Nie czekajcie! Dla Naszych Bohaterów czas jest szczególnie ważny! Akcja trwa do 2 października 2017 r.

• Wszystkich uczniów, którzy czują w sercu potrzebę pomagania potrzebującym, zapraszamy do wspólpracy. Czekamy zarówno na siódmoklasistów, jak i uczniów gimnazjum oraz liceum. Chętni do tej formy wolontariatu proszeni są o zgłaszanie się do p. Kingi Facon (w bibliotece szkolnej).

• Wiktoria Redek uczennica klasy II a gimnazjum 10. września 2017 r. zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego) młodzików w Strzegomiu. Drugim bohaterem tego sukcesu jest  kuc o imieniu Biba.
    Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa Wiktorii i serdecznie gratulujemy. Taki sukces oprócz talentu wymaga wielu ćwiczeń, wytrwałości i systematycznej pracy.

WIKTORIA - JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI!!!

• W sobotę, 23 września o godzinie 19.00, po wakacyjnej przerwie wznawiamy projekcje w kinie Alek. Wyświetlimy film '' Zerwany kłos" – dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Błogosławiona  Karo ...
  • Klasy VII naszej Szkoły Podstawowej im.św. Franciszka z Asyżu odbyły właśnie wyjazd integracyjny połączony z wędrówką Szlakiem Piastowskim. Trzy przeżyte razem dni pozwoliły naszym 13-latkom poczuć się grupą - małą, początkującą wspólnotą. Szlak Piastowski u wielu uczniów odkrył ciekawość historii Polski i ważnych dla tej historii postaci. Obserwując aktywność niektórych dzieci podczas zwiedzania Biskupina, Gniezna czy Strzelna postanowiliśmy zorganizować podczas wycieczki mini konkurs historyczny. Za dociekliwość w poznawaniu historii nagrodzeni zostali Weronika i Agnieszka Zdanowskie, i Mikołaj Stebelski. Wycieczka Szlakiem Piastowskim łączyła w sobie wątek historyczny, w tym poznanie miejsc poświęconych bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce oraz motyw integracyjno- rekreacyjny. Był zatem czas na zwiedzanie i czas na zabawę, czas na poznawanie siebie w relacji z innymi i czas budowania zespołu. Podczas codziennych pozornie zwyczajnych sytuacji uwagę naszą zwócił Grześ Kuzka, którego nagrodziliśmy szczególnym wyróżnieniem :). Byl dla nas wzorem pomocnego i dbajacego o porządek ucznia. Wszystkim VII-klasistom, uczestnikom wedrówki Szlakiem Piastowskim dziękujemy za piękne trzy dni. Wróciliśmy z przekonaniem, że do naszej szkoły dołączyły dwie fantastyczne klasy.

Wiadomości