Wtorek 21.11.2017

8.00 -15.00.

Szkolne Koło Caritas

LISTOPAD 2017:

Społeczność naszej Szkoły włączyła się do akcji Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", które po raz dziesiąty organizuje pomoc materialną dla kombatantów i rodaków mieszkających na Ukrainie w obwodzie lwowskim.
Do paczek zbieramy żywność. Datki pieniężne, choćby niewielkie, są mile widziane i bardzo potrzebne.
Zbiórka trwa do 20 listopada. Zgromadzone dary przekażemy Zarządowi Obwodu Warszawa Zrzeszenia "WiN", by mogły dotrzeć do Lwowa na początku grudnia.

Czekamy na Wasze dary serca!

Osiem błogosławieństw

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Kalendarz

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI w Łazach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". www.licea.perspektywy.pl

dla gimnazjalistów

dla licealistów

Wiadomości

•  Na prośbę uczniów od dziś - 20.11.17 - wydłużamy przerwę obiadową o 5 minut. Skutkiem tego jest zmiana godzin dzwonków szkolnych od szóstej lekcji.

1. 8.00-8.45
    2. 8.50-9.35
    3. 9.45-10.30
    4. 10.40-11.25
    5. 11.35-12.20
    6. 12.40-13.25
    7. 13.30-14.15
    8. 14.20-15.05
    9. 15.10-15.55

•  „Jeśli dziś publicznie ukrzyżuję księdza, czekają mnie sukcesy i nagrody. Jeśli księdza pochwalę, to mnie ukrzyżują!"– to słowa Manuela Cotelo reżysera filmu „Ostatni szczyt", który wyświetlimy w kinie Alek. Jest to jedna z najlepszych filmowych opowieści o kapłaństwie, której dystrybucja w wielu krajach napotkała ogromne przeszkody. U nas film będzie można obejrzeć spokojnie w sobotę - 25 listopada o godz. 19.15. Wstęp wolny.

• Prawie rok od pierwszego pomysłu trwały starania o poprawienie naszej infrastruktury sportowej. Nie mamy wprawdzie obiektu na miarę Stadionu Narodowego, ale nasza radość jest znacznie większa niż można to sobie wyobrazić.
    Nasze boisko i jego zadaszenie powstało z dobrego serca wielu ludzi. Można byłoby napisać bajkę... choć naprawdę wyglądało to tak: najpierw w gabinecie p. Dyrektor pojawił się jeden Tata, dzięki któremu otrzymaliśmy sztuczną trawę, później przyszedł drugi Tata, dzięki któremu pod szkołę zaczęły przyjeżdżać ciężarówki z kruszywem. Wyjazd do Konstancina zachęcił nas do zakupienia balonu. Przed nami jeszcze podłączenie grzałki i dopracowanie szczegółów związanych z eksploatacją boiska, ale już zajęcia wychowania fizycznego nie muszą odbywać się na korytarzach szkolnych :)
    W trakcie dotychczasowych prac mogliśmy liczyć na wsparcie finansowe Rodziców, Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej, Totalizatora Sportowego LOTTO i Fundacji na rzecz Szkół Katolickich w Magdalence oraz pomoc ze strony Gminy Lesznowola i Starostwa Piaseczyńskiego. Życzliwość Niezwykłych Osób przejawiła się poprzez opracowanie projektu boiska, niwelacji i wyrównania terenu.
    WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM SZKÓŁ KATOLICKICH najpiękniej i najserdeczniej DZIĘKUJEMY za to, że jesteście z nami.

• 13.01.18 -  Teatr Narodowy -"Opowieść zimowa" - na kanwie sztuki Szekspira.  Spektakl trwa 2 godz. 40 min z przerwą. Koszt biletu 75 zł. Chętni mogą zgłosić  się do p. Katarzyny Kowalczuk do 27 listopada. Tu można przeczytać więcej o spektaklu.
  • W dniu Narodowego Święta Niepodległości w kościele w Magdalence uczniowie naszych szkół wystąpili w spektaklu słowno-muzycznym. Widowisko, przedstawiające kolejne etapy w drodze Polski do odzyskania niepodległości, łączące recytacje z utworami muzycznymi i pokazem multimedialnym, spotkało się z ogromnym uznaniem licznie zgromadzonej w kościele publiczności. Długo brzmiały gorące brawa, a wiele osób nie mogło opanować łez wzruszenia.

• Z okazji obchodów stulecia niepodległości Polski nasza szkoła bierze udział w rocznym projekcie „Niepodległa”. W każdym miesiącu, począwszy od listopada 2017 r., odbywać się będą poszczególne przedsięwzięcia, których głównym tematem jest Polska.  Wydarzenia te będą mieć różne formy, takie jak konkursy, quizy, gry terenowe, biegi, spotkania z kombatantami oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
    Cykl wydarzeń rozpocznie akademia z
     okazji Święta Niepodległości- Akademia przygotowana przez uczniów szkoły  pod opieką pani  Ewy Dulnej- Rak oraz pani Moniki Kusztal.

• W minioną sobotę w kościele św. Marii Magdaleny w Magdalence ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk udzielił sakramentu Bierzmowania. Wśród grona młodzieży przyjmującej sakramet znalazło się sporo uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości grała i śpiewała część scholi szkolnej. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy postanowili oddać swoje sobotnie popołudnie i tym samym dać piękne świadectwo służby drugiemu człowiekowi.