Poniedziałek 18.06.2018

Nawigacja

SEKRETARIAT


SEKRETARIAT SZKOLNY ZAPRASZA
8.00 -15.00.

Polecamy

Instytucje

Kalendarz

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI w Łazach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018". www.licea.perspektywy.pl

To nas cieszy

yesJerzy Wąsiewicz (ucz. kl. 7a) zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym Asik

yes Jan Knyspel (ucz. kl. 2a) zajął II miejscew Powiatowym Konkursie Matematycznym Trapez.  

yesJakub Januszkiewicz (ucz. kl. 2b) IV miejsce w Powiatowym Konkursie Matematyczny Trapez. 
yes Marianna Kowalczuk (ucz. kl. 2a) V miejsce Powiatowym Konkursie Matematycznym Trapez. 
yes Andrzej Bęza (ucz. kl. 3b) zajął I miejsce zdobywając 100% punktów możliwych do zdobycia w Powiatowym Konkursie Matematycznym Trapez. 
yesMagdalena Kacprzak (ucz. kl. 3b) zajęła IV miejsce  w Powiatowym Konkursie Matematycznym Trapez.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny:

yesJerzy Wąsiewicz z kl. 7a - wynik bardzo dobry,

yes Jacek Markowicz z klasy 7a - wyróżnienie,

yes Andrzej Bęza z kl. 3b gimnazjum - wyróżnienie

yes Jakub Mucha uczeń kl. Ib LO - wyróżnienie


yes Jerzy Wąsiewicz z kl. VII a został LAUREATEM MATEMATYCZNEGO KONKURSU KURATORYJNEGO. 

yes Justyna Stykowska z klasy III LO zajęła trzecie miejsce w XVI Powiatowym Konkursie MAtematycznym "Śladami Euklidesa".

yesJulia Solnicka z klasy VIIb zakwalifikowała się do III etapu konkursu powiatowego "Świat Owadów Mazowsza", który odbędzie się 19 maja 2018 r. 

yesJędrzej Greszta z klasy 3b został finalistą wojewódzkiego konkursu "Ortografia na Medal". Gratulujemy!!!

yesWyniki konkursu MAT 2018
Jan Knyspel (II GIM)- wynik bardzo dobry, 32. miejsce w Polsce, 13. w woj. mazowieckim (563 uczestników)
Jakub Januszkiewicz (II GIM) - wynik  dobry, 55. miejsce w Polsce, 21. w woj. mazowieckim (563 uczestników)
Julia Markowicz (I LO) - wynik bardzo dobry, 31. miejsce w Polsce, 4. w woj. mazowieckim (643 uczestników)

yesJulia Dyczkowska z klasy 3b gimnazjum została laureatką  Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum województwa mazowieckiego. To wielkie osiągnięcie i nagroda za dotychczasową wytrwałą i naprawdę ciężką pracę. Gratululujemy!

yes Mikołaj Mateusiak (I LO) zajął I. miejsce,  Ania Wosiek (I LO)- II. miejsce, a Michał Lech (II LO) otrzymał wyróżnienie w X Edycji Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

yesW piątek 2 lutego nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie ortograficzno-interpunkcyjnym „Ortografia na medal”.  Jędrzej Greszta z klasy 3b jako laureat etapu rejonowego będzie reprezentował nasze gimnazjum na etapie wojewódzkim konkursu. Marta Trojanowska (3a gimnazjum) i Julia Dyczkowska (3b gimnazjum) zdobyły wyróżnienie i tytuł finalistek. Z kolei w szkole podstawowej Kinga Durakiewicz uzyskała tytuł finalistki i wyróżnienie, Grzegorz Kuzka został zaś finalistą konkursu. Gratulujemy!

yes Michał Czapczak z kl.3b, został zdobywcą 1. miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych w Piętnastym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej "Usłysz, Panie, moje słowa".

yesW ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Deutschfreun 2017/18 brało udział 6863 uczniów, a w  woj. mazowieckim 1207.
Michał Lech (2LO) zajął 7 miejsce w mazowieckim i 149 w kraju.
Jolanta Gołębiowska(3LO), która w mazowieckim była 9, a w kraju 155.  
Hubert Sztabowski (2LO), który na Mazowszu był 15, a w Polsce 306
Mikołaj Mateusiak (kl. 1bLO), w mazowieckim był 26, a w kraju 322.
Porównując to z ilością osób, jaka brała udział w konkursie, choćby w naszym województwie,
to uzyskanie miejsca w pierwszej 50-tce jest bardzo dobrym wynikiem.

yesDo II etapu powiatowego konkursu "Świat Owadów Mazowsza" zakwalifikowały się:
Maria Słoniewska  - kl. 2a GIM
Julia Solnicka -  kl. 7b SP
Marta Zielińska -  kl. 2a GIM
Amelia Cetwińska - kl. 2 a GIM
Kamila Skoczylas - kl. 7 b SP

yesWyniki konkursu Alfik Matematyczny 2017/18
Klasa I LO ( 1747 uczestników)
Jakub Knyspel - wynik bardzo dobry - 39. miejsce w Polsce, 2. miejsce w woj. mazowieckim
Jakub Mucha - wynik bardzo dobry - 110. miejsce w Polsce, 6. miejsce w woj. mazowieckim
Julia Markowicz - wynik bardzo dobry - 236. miejsce w Polsce, 16. miejsce w woj. mazowieckim

Klasa III gimnazjum (2592 uczestników)
Jędrzej Greszta - wynik bardzo dobry - 151. miejsce w Polsce, 55. miejsce w woj. mazowieckim
Klasa VII szkoły podstawowej (6101 uczestników)
Jerzy Wąsiewicz - wynik bardzo dobry -  67. miejsce w Polsce, 23. miejsce w woj. mazowieckim
Mateusz Teofilak - wynik bardzo dobry - 366.  miejsce w Polsce, 72. miejsce w woj. mazowieckim
Jacek Markowicz - wynik dobry - 569. miejsce w Polsce, 167.  miejsce w woj. mazowieckim

liczba odwiedzin: 600257

e-dziennikdla gimnazjalistówdla licealistów

Wiadomości

 • WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018 - Obrazek 1Otrzymaliśmy podsumowanie osiągnięć naszych uczniów w sześciu częściach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Patrząc na różnicę wyników można stwierdzić, że najlepiej wypadł egzamin z matematyki i z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Pozostałe przedmioty również uczniowie napisali znacznie lepiej niż średnia gminna, powiatowa i wojewódzka.

   

  SZKOŁA

  GMINA LESZNOWOLA

  POWIAT PIASECZYŃSKI

  MAZOWIECKIE

 • Wycieczka klasy II LO w Bieszczady - Obrazek 1  5 czerwca, we wtorek, klasa II LO wyjechała na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Ogród Biblijny w Myczkowcach oraz zaporę wodną na Solinie. Wieczorem dotarliśmy do Wetliny. Tam zakwaterowaliśmy się w klimatycznym i bardzo gościnnym schronisku "Pod Wysoką Połoniną". W środę zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczadów - Tarnicę (1346 m npm). W czwartek odbyliśmy piękną, choć niełatwą (upał!) wędrówkę po Połoninie Wetlińskiej. W piątek zwiedziliśmy klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy, gdzie w latach 1955-1956 był internowany Prymas Polski, Stefan Kardynał Wyszyński. Na zakończenie bieszczadzkiej przygody zwiedziliśmy galerię obrazów Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Historycznym w Sanoku. 

 • Wycieczka klas I LO na Podlasie - Obrazek 1Dzień I
  Bezpiecznie dotarliśmy do Świętej Wody- tu zamieszkaliśmy w Domu Pielgrzyma. W ciągu dnia zwiedziliśmy Twierdzę Osowiec oraz spacerowaliśmy po Biebrzańskim Parku Narodowym. Znalazł się nawet ochotnik gotowy do sprawdzenia biebrzańskich bagien.
  Dzień II
  Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu. Potem spróbowaliśmy swoich sił w pisaniu ikon. Poszło naprawdę wyśmienicie, uczniowie malowali na podstawie wzornika swoje anioły. Mogliśmy również podziwiać najstarszych ikony zgromadzone w Supraślu. Po południu dotarliśmy do meczetu w Kruszynianach - z zainteresowaniem słuchaliśmy o kulturze polskich Tatarów na terenie Podlasia.

 • Wycieczka klas VII na Roztocze - Obrazek 1W dniach 23-25. maja uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce po Roztoczu. Pierwszego dnia odwiedzili Zamość, miasto Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, określane też perłą polskiego renesansu. Uczniowie zwiedzili tamtejszy Rynek, Ratusz, Katedrę oraz malownicze kamieniczki ormiańskie.
  Wieczorem dotarli do ośrodka wypoczynkowego w Jacni, gdzie mieli zorganizowane noclegi i posiłki na najbliższe dni.
  Następny dzień był wycieczką autokarowo-pieszą Szlakiem Doliny Tanwi, Wodospadów tzw. Szumów; dzieci odwiedziły Krasnobród, a w nim m.in. Muzeum Parafialne, Muzeum Wieńców Dożynkowych, kościół Nawiedzenia NMP oraz Kapliczkę „Na Wodzie”. Kapliczka ta pochodzi z XVIII w. i nazywana jest często „Kaplicą Objawień”, ponieważ w tym miejscu w 1640r. Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. Wypływająca ze źródeł pod kaplicą woda jest, według miejscowej ludności oraz pielgrzymów, lecznicza. 
  W tym samym dniu nasi podróżnicy odwiedzili również Zwierzyniec i znajdujący się tam barokowy kościół na wodzie,
  a także Górecko Kościelne i tamtejszy kościół pw. św. Stanisława BM. Największą atrakcją dla dzieci okazała się być jednak Aleja Dębów, gdzie najstarszy z nich ma ponad 500 lat i, z opowiadań przewodnika, pomieścił w swym wnętrzu 21 dzieci. Nasi uczniowie, chcąc udowodnić, że zmieści się tam więcej osób, kilkakrotnie próbowali ten rekord pokonać i… udało im się! Dąb pomieścił 22. uczniów :) W drodze powrotnej do ośrodka nasi siódmoklasiści gościli również w Muzeum  Pożarn

 • Matematyka - naszą specjalnością :) - Obrazek 1W sobotę 12 maja nasi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym Asik i Trapez.  W kategorii szkół podstawowych Jerzy Wąsiewicz (ucz. kl. 7a) zajął III miejsce. W kategorii klas drugich gimnazjalnych Jan Knyspel (ucz. kl. 2a) zajął II miejsce, Jakub Januszkiewicz (ucz. kl. 2b) IV miejsce, a Marianna Kowalczuk (ucz. kl. 2a) V miejsce. W kategorii klas trzecich gimnazjalnych Andrzej Bęza (ucz. kl. 3b) zajął I miejsce zdobywając 100% punktów
 • Reprezentacja szkolnej społeczności wzięła udział w uroczystej procesji Bożego Ciała w parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence. W tym roku byliśmy bardziej widoczni niż zazwyczaj, a to za sprawą naszego Pocztu Sztandarowego. 

  Boże Ciało w Magdalence - Obrazek 1 Boże Ciało w Magdalence - Obrazek 2

 • Wizyta w Robercinie - Obrazek 1Wizyta w Robercinie - Obrazek 2   7 maja uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Robercinie. W kwietniu byli tutaj członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy obiecali ponowne spotkanie i dotrzymali słowa, przybywajac w powiększonym składzie. Pensjonariuszki oraz opiekujace się nimi siostry franciszkanki i świeckie osoby przyjęły uczniów bardzo serdecznie, wyrażając swoją radość z ogromną prostotą i spontanicznością. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić cały czas na świeżym powietrzu, wspólnie śpiewając, rozmawiając i bawiąc się. Na zakończenie  spotkania zostaliśmy mile zaskoczeni poczęstunkiem z grilla. Oczywiście umówiliśmy się już na kolejną wizytę, jeszcze w tym roku szkolnym.

 • W zakładce "PLAN LEKCJI" został opublikowany nowy plan, który będzie obowiązywał od 9 maja do 22 czerwca 2018r.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 53