Niedziela 26.03.2023

SEKRETARIAT

 godziny pracy sekretariatu

8.00-15.00

tel. 694455717

e-mail - sekretariat@popieluszko.org.pl

Nawigacja

Instytucje

Polecamy

Kalendarz

Obrazek 2023-01-12 00:18:52Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI w Łazach jest na 330. miejscu wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022". www.licea.perspektywy.pl

e-dziennikliczba odwiedzin: 4548401

dla licealistów

Szanowni Państwo,
prosimy o przekazanie 1,5% podatku na rzecz rozwoju naszego liceum: 
NR KRS 0000112478 - cel szczegółowy - Szkoły w Magdalence

Wiadomości

 • Po dwóch dniach konferencji, pracy grupowej i osobistej uczniów przyszedł czas na przyjęcie głoszonego karygmatu poprzez wspólną modlitwę. Ten dzień młodzież i nauczyciele spędzili w kościele, rozpoczynając Drogą Krzyżową. Po niej rekolekcjoniści wygłosili konferencję przygotowującą do sakrementu pokuty. Wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź,do której przystąpiło bardzo dużo osób, poprzedziła uroczystą mszę świętą, kończącą czas Rekolekcji Wielkopostnych.

  Gorące brawa i słowa podziękowania ze strony dyrekcji i uczniów bardzo dobrze oddały wdzięczność naszej szkolnej wspólnoty za duchowe wzmocnienie i utwierdzenie w żywej wierze umożliwiające pełniejsze przeżywanie nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańśkiego.

 • Podczas drugiego dnia Rekolekcji klerycy kontunuowali pracę z młodzieżą w poszczególnych grupach klasowych. Wspólnym celem wszystkich podejmowanych w duchu kerygmatycznym działań, była pomoc w osobistym poznaniu i doświadczeniu Boga przez naszych uczniów.

  Głoszone konferencje, osobiste świadectwa, historie bliskich i znajomych żyjących blisko Boga na co dzień, starannie dobrane środki multimedialne i dydaktyczne torowały drogę do zrozumienia iż u Boga jest meijsce dla wszystkich ludzi, także tych słabych i emocjonalnie poranionych, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa tu i teraz, dla każdego i w każdym z nas, a Jego miłość jest największą siłą zwyciężającą zwątpienie i zło.

 • 20 marca wspólną modlitwą w kościele rozpoczęliśmy trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne w naszym liceum. Zmobilizowani duchowo uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły na warszraty prowadzone przez charyzmatycznych kleryków Pallotynów: Karola, dwóch Mateuszów, dwóch Pawłów, Damiana, Vitalija i Paulino z Korei.

  Pierwszy dzień wartsztatów upłynął w duchu rozważań i ćwiczeń dotyczących między innymi tematyki budowania właściwych relacji z samym sobą jako koniecznej bazy do stworzenia właściwych realcji z innymi ludźmi i Panem Bogiem.

 • Szanowni Maturzyści, w zakładce "Egzamin maturalny 2023" są zamieszczone materiały pomocnicze w przygotowaniach do egzaminów opracowane przez CKE.

 • Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do odwiedzenia Kampusu Ochota w sobotę 1 kwietnia podczas Dnia Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego (DOKO'23) - wspólnego przedsięwzięcia sześciu wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Psychologii oraz jednostek współpracujących: CeNT, ŚLCJ, CNBCh, Kolegium MISMaP, UCBS.

  DOKO'23 rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 10:00 w budynku Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5).

  Na część zajęć obowiązują zapisy, które będą realizowane przez stronę zapisy. Zapisy ruszają 25 marca.

 • Zapraszamy do czternastej edycji projektu Matematyka dla Ciekawych Świata. Do udziału w niej chcemy serdecznie zaprosić uczniów z Państwa Szkoły chcących rozwijać swoje zainteresowania matematyczne i informatyczne. Projekt prowadzony jest przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Urzędem Miasta St. Warszawa. Główny nurt tegorocznej edycji będzie powtórzeniem nurtu zeszłorocznego, który spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem uczestników: Jak modelować epidemię? Temat ten wprowadzi uczniów w tajniki modelowania matematycznego, poczynając od podstawowych funkcji matematycznych aż po równania różniczkowe; przedstawimy je oczywiście w sposób przystępny dla ucznia liceum. Nurt główny będzie serią dziesięciu spotkań, z naciskiem na pracę w małych grupach i elementy integracyjne. Jak zwykle część zajęć będziemy odbywać w pracowni komputerowej, gdzie uczestnicy zaprogramują swoje modele; przy tym wcześniejsza umiejętność programowania nie jest konieczna.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 694455717

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie