LICEUM Regulamin rekrutacji LO Dokumenty do pobrania LO VII klasa Szkoły Podstawowej Gimnazjum

LICEUM

W roku szkolnym 2017/18  utworzyliśmy dwie klasy pierwsze liceum.

Chcemy przygotować uczniów do studiów na kierunkach technicznych, ekonomicznych, medycznych i farmaceutycznych oraz humanistycznych.

Planujemy realizować rozszerzenia z następujących przedmiotów: chemia, fizyka, matematyka, biologia, geografia, historia, WOS, język polski, informatyka. Rozszerzenia będą realizowane w grupach międzyklasowych.

Język angielski w naszej szkole jest realizowany na poziomie rozszerzonym, natomiast pozostałe języki są realizowane na poziomie podstawowym.

Do tej pory były to: język niemiecki, język hiszpański i  język francuski.
Od roku 2017/18 mamy zamiar umożliwić naukę języka włoskiego i języka rosyjskiego.

Przewidujemy możliwość wprowadzenia rozszerzeń innych języków obcych w miarę zainteresowania.

Proponowane grupy rozszerzeń to:

fizyka-matematyka-informatyka- język angielski

geografia - język obcy - język angielski

geografia - matematyka - język angielski

biologia - chemia - język angielski

biologia - chemia - matematyka - język angielski

chemia - matematyka - język angielski

historia - WOS - język polski - język angielski

i inne zgodne z Rozporządzeniem o Ramowych Planach Nauczania.

Uczeń wybiera od 2 do 4 rozszerzeń wg rozpoznanych potrzeb dotyczących dalszej nauki na uczelni wyższej, swoich zainteresowań oraz predyspozycji.

Nasze liceum jest miejscem edukacji, formacji, kształtowania postaw i charakteru.

Chcemy rozróżniać dobro od zła, podejmować dobre decyzje,

żyć mądrze, pięknie i zgodnie z zasadami Ewangelii.

Czas w naszej szkole to czas budowania dobrych relacji z Panem Bogiem,

drugim człowiekiem i samym sobą.

Zapraszamy!!!