O nas Historia szkoły Dokumenty Egzaminy zewnętrzne Kadra szkoły podstawowej Kadra liceum Wychowawcy 2017/2018 Nasi Absolwenci Pierwsze wrażenia Osiągnięcia uczniów 2016/17

O nas

Szkoły katolickie w Magdalence rozpoczęły swoją działalność w 2012 r. Dzięki staraniom i wielkiemu zaangażowaniu
ks. proboszcza Mirosława Cholewy i Parafian mamy nowoczesny budynek szkolny, w którym kształci się 205 uczniów.  Zatrudniamy kadrę, która nie szczędzi sił ani czasu, aby pracować dla młodzieży i z młodzieżą.  Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje pedagogiczne i wychowawcze. Istotnym elementem naszej pracy  jest rozwój duchowy wszystkich osób będących we wpólnocie szkolnej.

Przy zakładaniu szkoły ważne  było, aby nie stwarzać bariery finansowej dla uczniów chcących uczyć się i rozwijać w duchu katolickim, stąd  jest ona od początku publiczna, a co za tym idzie bezpłatna.

Przedmioty rozszerzone w liceum

Rozszerzenia realizowane w klasach licealnych 2016/2017:

Język angielski realizowany jest na poziomie rozszerzonym we wszystkich klasach.

KLASA PIERWSZA: przedmioty rozszerzone rozpoczynają się od klasy drugiej, planowane rozszerzenia:

fizyka-matematyka, geografia-matematyka, biologia-chemia-matematyka, historia-WOS-język polski

KLASA DRUGA: biologia-chemia, biologia-chemia-matematyka, historia-WOS-język polski, historia-WOS, fizyka-matematyka

KLASA TRZECIA: matematyka-geografia, biologia-chemia, historia-WOS-język polski

Języki nauczane w szkole

W gimnazjum obowiązkowym językiem ( 4  godziny w tygodniu) jest język angielski. jako drugi język obcy uczniowie mają do wyboru język francuski, język hiszpański i  język niemiecki. (2 godziny w tygodniu)

Licealiści uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym ( 5 godzin tygodniowo), a jako drugi język mają do wyboru język francuski, język hiszpański i  język niemiecki. (2 godziny w tygodniu).

Dodatkowo uczniowie pierwszej i drugiej klasy  liceum mają podstawy języka łacińskiego ( 1 godzina tygodniowo).

Szkoła jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.