Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • II warsztaty muzyczne w Magdalence

  II warsztaty muzyczne w Magdalence - Obrazek 1Od 6 stycznia można zapisywać się na II edycję Warsztatów Muzycznych organizowanych w naszej szkole. W tym roku odbędą się one od 29 do 31 marca pod hasłem: "Wołali, a Pan ich wysłuchał" i poprowadzą je muzycy związani z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym: Urszula Rogala, Rafał Maciejewski, Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Zapisy i informacje na stronie: www.warsztatywmagdalence.pl
  Serdecznie zapraszamy!
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Niezwykła lekcja historii.

  Niezwykła lekcja historii. - Obrazek 1Niezwykła lekcja historii. - Obrazek 210 grudnia wzięliśmy udział w niezwykłej lekcji historii. Na spotkaniu z księdzem Stanisławem Kicmanem w kościele parafialnym w Magdalence mogliśmy wysłuchać niezwykłej opowieści - drogi życia księdza Stanisława Kicmana. Jako mały chłopiec został pozbawiony beztroskiego dzieciństwa z powodu wybuchu II wojny światowej. Barwnie i przejmująco opowiadał nam o życiu w okupowanej Warszawie.  W czasie powstania warszawskiego był naocznym świadkiem walki na ulicach stolicy, śmierci swoich rówieśników i masakry ludności cywilnej na Woli, z której udało mu się uratować życie. Po powstaniu wraz z ludnością cywilną został przesiedlony do obozu przejściowego w Pruszkowie, a potem przewieziony z mamą do obozu w Niemczech. Najszczęśliwszym dniem po wojnie dla księdza Stanisława było spotkanie z ojcem, który wyszedł walczyć z Niemcami w powstaniu 1 sierpnia 1944 roku, ale dopiero dzięki pomocy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża znalazł rodzinę rok po zakończeniu wojny... Poruszająca opowieść księdza Stanisława Kicmana zakończyła się zbyt szybko, dlatego czekamy na kolejne spotkanie!

 • Archipelag Skarbów

  Archipelag Skarbów - Obrazek 1W tym roku grudzień w naszej szkole jest miesiącem bardzo bogatym w ważne wydarzenia i spotkania. 6 – 7 grudnia licealiści, a 10 - 11  grudnia gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w warsztatach realizowanych w ramach programu Archipelag Skarbów. Każdego dnia trenerzy prowadzili specjalne zajęcia dla naszej młodzieży uczące zdrowego i mądrego stylu życia. Archipelag Skarbów to program, który pokazuje młodym ludziom ich ogromny, pozytywny potencjał. Dwa bloki warsztatów zamieniły grupę naszej  młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Jednak, żeby odnaleźć i zdobyć ten skarb  konieczne jest kontrolowanie swoich emocji, wybieranie dobrej drogi, kierowanie się zdrowymi zasadami. Pomóc w tym mogą między innymi specjalni przewodnicy. Jednym z celów programu jest umocnienie w młodzieży przekonania, że najważniejsi przewodnicy, od których mogą się wiele nauczyć w życiu, są wokół nich. Są to rodzice, dziadkowie, wychowawcy, trenerzy. Umocnieni potężną dawką wiedzy o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi młodzi ludzie mają szansę pokonać zagrożenia  i stać się posiadaczami skarbu, którego szukają.

 • 13 grudnia

  13 grudnia - Obrazek 113 grudnia, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zgromadziliśmy się na uroczystym apelu poświeconym temu bolesnemu wydarzeniu z historii naszej Ojczyzny. Uczniowie klasy II A L.O. pod kierunkiem pani Marty Starzyńskiej przygotowali poruszajacą inscenizację. 13 grudnia - Obrazek 2Ważne jest, abyśmy pamiętali o tamtych trudnych czasach, doceniali wysiłek i ofiarność ludzi, którzy walczyli o prawdziwą wolność. I ważne jest, abyśmy umieli być wdzięczni za to, że tamte wydarzenia to już tylko historia.

 • Egzaminy próbne

  Egzaminy próbne - Obrazek 1Grudzień jest dla uczniów kończących dany etap edukacyjny czasem egzaminów próbnych. Nasi uczniowie mogli sprawdzić poziom swej wiedzy przed czekającymi ich przełomowymi sprawdzianami: uczniowie trzeciej klasy liceum wzięli udział w próbnej maturze; gimnazjaliści z klasy IIIA i IIIB oraz ósmoklasiści pisali swój próbny egzamin. Choć nie są to jeszcze egzaminy właściwe, towarzyszył im niemały stres, jako oznaka mobilizacji i pragnienia osiągnięcia jak najlepszych dla każdego, na jego miarę, wyników.

 • Wizyta u Seniorów

  Wizyta u Seniorów - Obrazek 1Na początku grudnia grupa uczniów ze Szkolnego Koła Caritas  odwiedziło starsze osoby mieszkajace pod opieką Sióstr Sercanek w Domu Opieki w Zalesiu Górnym. Była to nasza kolejna wizyta w tym miejscu. Na początku spotkania wreczyliśmy nasz adwentowo-świąteczny prezent: ozdoby choinkowe wykonane przez uczniów na zajęciach artystycznych.Wizyta u Seniorów - Obrazek 2 Seniorzy przyjeli nas bardzo ciepło i w miarę swych sił i możliwości uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu. Z przyjemnością słuchali też utworów granych na skrzypcach przez Martę. Pan Adam i Pan Sylwester, obdarzeni najlepszą pamiecią spośród pensjonariuszy domu, podzielili się z nami swymi wspomnieniami z dzieciństwa, przywołujac barwne i ciekawe obrazy przedwojennej i wojennej Warszawy. Jesteśmy wdzięczni za możliwość takich spotkań i umówiliśmy się już na następne, w styczniu, kiedy  w świątecznym nastroju będziemy wspólnie śpiewać kolędy.  

 • Wycieczka klasy VII

  Wycieczka klasy VII - Obrazek 1Wycieczka klasy VII - Obrazek 2Wycieczka klasy VII - Obrazek 3Wycieczka klasy VII - Obrazek 44. grudnia uczniowie klasy VII SP pod opieką p. Dagmary Nowak, p. Agnieszki Bujnowskiej i p. Kingi Facon zwiedzili Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Mieści się ono  w XVIII-wiecznej kamienicy na Nowym Mieście, w której Maria na świat. Na wystawie poświęconej życiu i działalności wielkiej uczonej mogliśmy zobaczyć autentyczne sprzęty i przedmioty należące do uczonej lub pochodzące z jej epoki. Uczniowie wysłuchali wykładu biograficznego prezentującego życie i światopogląd pierwszej kobiety laureatki Nagrody Nobla. Na koniec zwiedzania muzeum dodatkową atrakcją były warsztaty "Chemiczna tęcza, czyli co wiemy o pH". Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jakie indykatory mogą być zastosowane w pracowni chemicznej, a jakie w warunkach domowych. Porównywaliśmy barwy wskaźników w różnych roztworach i na tej podstawie określaliśmy odczyn roztworów. Atrakcją było stworzenie własnej skali pH na podstawie dostępnych produktów spożywczych i samodzielne ocenienie odczynu roztworu witaminy C.

 • KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

  KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ - Obrazek 1Wszystkich Kreatywnych, Utalentowanych i Lubiących Rysować, wyszywać, malować lub tworzyć innymi technikami zapraszamy do zaprojektowania tegorocznej kartki świątecznej, która zostanie wysłana do Przyjaciół Naszych Szkół z życzeniami na Boże Narodzenie. Termin oddania prac - poniedziałek 10 grudnia. Prace prosimy przekazać do p. Kingi Facon lub do sekretariatu.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Obrazek 1Z radością informujemy, że 26. października 2018 r. na uroczystej gali Julia Markowicz (kl.2b LO) odebrała stypendium przyznawane corocznie przez Prezesa Rady Ministrów uczniom o najwyższych wynikach. Jest to drugie stypendium w naszej szkole, w roku poprzednim otrzymał je Michał Lech. Cieszymy się i gratulujemy!

 • Caritas i Niepodległa

  Caritas i Niepodległa - Obrazek 1Caritas i Niepodległa - Obrazek 2 24 listopada odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Dom Opieki Społecznej w Robercinie. Szkolne Koło Caritas i uczniowie zaangażowani w przedstawienie zaprezentowali swój występ z okazji setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Caritas i Niepodległa - Obrazek 3Widzami były Panie Pensjonariuszki, opiekujące się nimi Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi i osoby świeckie, a także część naszych uczniów. Przedstawienie tak bardzo się podobało, że zostaliśmy poproszeni o jeszcze jeden występ, w grudniu, tym razem w kaplicy sióstr, gdzie będą mogli nas obejrzeć okoliczni mieszkańcy. Jak zwykle, w tym niesamowicie gościnnym i serdecznym miejscu zostaliśmy podjęci poczęstunkiem.  Co więcej, obdarowano nas piękną szopką świąteczną własnej roboty. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że spotkania takie jak to ubogacają obie strony i służą wzajemnemu obdarowywaniu. Dziękujemy!

 • Szkolne uroczystości z okazji Święta Niepodległości

  Szkolne uroczystości z okazji Święta Niepodległości - Obrazek 1Szkolne uroczystości z okazji Święta Niepodległości - Obrazek 2Szkolne uroczystości z okazji Święta Niepodległości - Obrazek 3Obchody 100 lecia niepodległości Polski rozpoczęliśmy odwiedzinami na cmentarzu w Magdalence. Klasa VII i klasa 1a LO zapaliły znicze przy grobach bohaterów. 9 listopada o godzinie 11.11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję i odśpiewaliśmy hymn Polski. Uczniowie naszej szkoły przygotowali spektakl pt. "Pociąg do Wolności", który został przedstawiony 10. listopada w kościele parafialnym, a 13. listopada mogli go obejrzeć wszyscy uczniowie w szkole. Udział naszych uczniów w konkursie organizowanym przez Radę Szkół Katolickich zaowocował wyjazdem na Jasną Górę i spotkaniem z młodzieżą z innych szkół. O tym, kto siedział w lokomotywie naszego dążenia do Wolności pokazało zdjęcie ze spektaklu - które nie było planowane - taki znak, że Królowa Polski czuwa nad naszą Ojczyzną.

 • Finał konkursu "Ludzie wiary" na Jasnej Górze

  Finał konkursu "Ludzie wiary" na Jasnej Górze - Obrazek 126 i 27 października uczniowie Liceum - Staszek Paszkiewicz, Rafał Okupny i Rafał Adamczyk wzięli udział w ogólnopolskim finale konkursu "Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej - Walka- Odbudowa-Obrona " na Jasnej Górze w Częstochowie. Do ogólnopolskiego etapu zakwalifikowało się 41 drużyn z całej Polski.
  Prócz udziału w części pisemnej  nasi uczniowie wraz z całą społecznością wzięli udział w Apelu Jasnogórskim i Mszy Świętej dla uczestników. Jak podkreślili organizatorzy poziom finalistów był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy mogą być dumni z udziału w ogólnpolskich zmaganiach. Uczniowie w nagrodę otrzymali audiobooki "Biblia JPII", a opiekunowie grup "Podręcznik Pokolenia JPII". 

 • Święto Szkoły 2018

  Święto Szkoły 2018 - Obrazek 1 Święto Szkoły 2018 - Obrazek 222 października odbyło się Święto Szkoły. Rano, po Mszy Świętej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy siódmej Szkoły Podstawowej oraz klas Ia i Ib Liceum Ogólnokształcącego.
  Następnie wszyscy uczestniczyli w projekcji filmów: uczniowie Szkoły Podstawowej oglądali film o swoim patronie, świętym Franciszku z Asyżu, a gimnazjaliści i licealiści poprzez film " Wolność jest w nas" poznawali życie i przesłanie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Z kolei odbyła się gra terenowa tematycznie związana z naszymi patronami. Pani Dyrektor Dorota Koprowska zwracajac się do uczniów podkreśliła, że ten dzień Święto Szkoły 2018 - Obrazek 3jest w założeniu rozrywkowy, ale nie ma nas rozrywać lecz łączyć i jednoczyć. Uczniowie w  grupach międzyklasowych  pokonywali na terenie szkoły 15 stacji, rozwiązując zadania nawiązujące mniej lub bardziej bezpośrednio do wiedzy o świętym Franciszku z Asyżu i błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce. Był między innymi escape room, labirynt, zagadki i quizy przygotowane przez poszczególne klasy. Ważne okazało się nie tylko poprawne rozwiązanie zadań ale i współpraca w ramach grupy. Po zakończeniu gry terenowej Pani Dyrektor wręczyła słodkie nagrody zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

 • Caritas tańczy

  Caritas tańczy - Obrazek 1Caritas tańczy - Obrazek 2W sobotę - 13 października spotkaliśmy się już po raz kolejny z mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Robercinie, prowadzonego przez siostry Franciszkanki. Zostaliśmy przyjęci niezwykle goraco. Wraz z pensjonariuszkami i opiekującymi się nimi siostrami zakonnymi oraz osobami  świeckimi śpiewaliśmy, tańczyliśmy i cieszyliśmy się pięknym, słonecznym dniem. Niektóre Panie nie miały wystarczajacych sił do tańczenia, ale za to inne tańczyły niezmordowanie , zachwycając nas swoją kondycją, zapałem i niespożytą energią. Caritas tańczy - Obrazek 3Wszystkie pensjonariuszki z ogromną radością, podobnie jak my, uczestniczyły w spotkaniu. Nie obyło się oczywiście bez poczęstunku- były pieczone kiełbaski, słodycze i napój malinowy. Na zakończenie rozegraliśmy mecz w zbijaka (obie drużyny składały się zarówno z naszych uczniów, jak i mieszkanek Domu). Zostaliśmy serdecznie zaproszeni na kolejne spotkania. Z przyjemnością wybierzemy się znowu!
  Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby się włączyć w działania Szkolnego Koła Caritas, proszeni są o zgłaszanie sie do p. Kingi Facon (biblioteka szkolna).   Caritas tańczy - Obrazek 4

 • Szkolne Koło Caritas z wizytą w Zalesiu

  Szkolne Koło Caritas z wizytą w Zalesiu - Obrazek 1 Szkolne Koło Caritas z wizytą w Zalesiu - Obrazek 26 października, w sobotę,  grupa uczniów ze Szkolnego Koła Caritas odwiedziła mieszkańców  Domu Braterskiej Pomocy św. Huberta. To już nasza druga i na pewno nie ostatnia wizyta w tym miejscu.  Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez pensjonariuszy oraz opiekujący się nimi personel i siostrę dyrektor - Maritę.  Bardzo miło spędziliśmy czas na wspólnym śpiewaniu i zapoznawaniu się. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał różaniec własnoręcznie zrobiony przez starsze osoby. Zostaliśmy gorąco zaproszeni do kolejnych odwiedzin. Na pewno przyjedziemy! 

 • Nasi siatkarze zapraszają na Stadion Młodych. Tego nie można zignorować

  To będzie jedna z największych katolickich imprez w Polsce. Na PGE Narodowy zapraszają siatkarscy mistrzowie świata.

  Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Damian Schulz, Paweł Zatorski oraz trener polskiej reprezentacji - Vital Heynen w filmie opublikowanym przez Marcina Zielińskiego zapraszają na spotkanie młodzieży, które odbędzie się w sobotę, 6 października na stadionie PGE Narodowy.

 • List od Wolontariuszek

  List od Wolontariuszek - Obrazek 1Spędziłyśmy tutaj trzy niesamowite tygodnie. Wasza szkoła jest jedną z najlepszych. Bardzo podobała nam się praca z uczniami. Byli bardzo zmotywowani do mówienia w języku angielskim. Podobało nam  się w jaki sposób postrzegają świat, jak bardzo są kreatywni. Mają swoje zdanie, potrafią dyskutować na poważne tematy, jednocześnie pozostając otwartymi na poglądy innych. Większość uczniów doskonale wie co chce osiągnąć w życiu, pomimo tak młodego wieku. Nauczyciele byli bardzo przyjaźnie nastawieni, pomagali nam gdy była potrzeba.
  To było wspaniałe doświadczenie - na początku byłyśmy bardzo zdenerwowane, ale dzięki atmosferze nie czułyśmy, że pochodzimy z innych krajów.
  Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym projekcie.
                                                                            Mary i Nibras

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence
  ul. Wiejska 2
  05-552 Łazy
 • 22 757 70 31

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 65